Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Drakenzen »

Upravo sam malopre potpisao zahtev za raskid ugovora, pita mene likusa koji je razlog raskida(pravi se luda kao da ne zna) ja joj fino kazem, kad samo ce ona u toku obrade zahteva meni, pripremite telefon koji ste uzeli ako bude potrebno da ga vratite, sad sta je time htela da kaze, dal je htela da me zaplasi ili sta vec nisam mogao da protumacim. Malo je falilo da napravim frku ali posto sam bio u zurbi, samo sam se potpisao i zahvalio se.

satell200
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 05:00

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od satell200 »

TELEFON je tvoj i nikad ga neces vratiti VIPU -))) procitaj prethodne postove i ptica na grani zna za to -=_)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od El Laki »

Baraba, Nemaš pojma koliko si mi ulepšao dan. Jeste da nisam nikada bio u mtsu, ali u kakvom sam ja neznanju živeo :) eto mene od leta u mtsu, ako se i oni nepovampire ovampire pa promene pakete

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Krile007 »

Da li je moguce raskinuti ugovornu obavezu samo.....i onda uzeti neki telefon i od tog momenta se obavezati na 2 godine?
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od miodrage »

Krile007, jeste, ali kod drugog operatora :D Kod istog si automatski na crnoj listi sledecih 18 meseci.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Krile007 »

A samo da smanjim tarifu bez raskidanja? Hoce li to uraditi?
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Azimuth »

Hoće, ali ta manja tarifa će biti ova nova. Prosto više ne postoje stari paketi.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Lobachewsky »

Upravo sam dobio mail od Vipa (vezano za ovu temu, naravno):
Ukoliko ste zainteresovani da pređete kod drugog operatera, nije potrebno da prosledjujete zahtev za raskid pretplatničkog odnosa, jer da bi broj bio prenet u drugu mrežu, potrebno je da bude aktivan, i da ne dođe do raskida pretplatničkog odnosa, te shodno tome, potrebno je proslediti odgovarajući zahtev sa našeg Vip prodajnog mesta, Vama najbližeg u kojem je potrebno navesti da želite da predjete kod drugog operatera jer niste saglasni sa povećanjem cena od 8 % a pritom želite da zadržite svoj broj.


Nakon toga nadležna služba bi Vas kontaktirala povodom zahteva za prelaskom u drugu mrežu a povodom dopisa koji ste nam prosledili i nezadovoljstvom povodom povećanja cena i uputila u način realizacije istog.
To stoji u tekstu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Krile007 »

Azimuth, nema veze, ako mi daju popust koji bi trebalo bice to ok...barem za mene, ali nesto sam sumnjicav :dry:

Najidealnije bi mi bilo da sada do kraja ugovora spustim tarifu na tipa smart 1000 plus 1gb....i kad istekne uzmem standard max ili smart max ali da odmah uzmem note 3....a koliko se secam ako pre isteka ugovora uzimas telefon (znaci 3-6 meseci ranije) pri vecoj tarifi od trenutne, automatski ti je povecavaju ODMAH, ne kada istene 24 meseca vec odmah
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od AquaZX »

Lobachewsky napisao:Ukoliko ste zainteresovani da pređete kod drugog operatera, nije potrebno da prosledjujete zahtev za raskid pretplatničkog odnosa, jer da bi broj bio prenet u drugu mrežu, potrebno je da bude aktivan, i da ne dođe do raskida pretplatničkog odnosa, te shodno tome, potrebno je proslediti odgovarajući zahtev sa našeg Vip prodajnog mesta, Vama najbližeg u kojem je potrebno navesti da želite da predjete kod drugog operatera jer niste saglasni sa povećanjem cena od 8 % a pritom želite da zadržite svoj broj.


Nakon toga nadležna služba bi Vas kontaktirala povodom zahteva za prelaskom u drugu mrežu a povodom dopisa koji ste nam prosledili i nezadovoljstvom povodom povećanja cena i uputila u način realizacije istog.
E ovo je vec nesto konkretno.
Znaci ne podnosi se Vipu Zahtev za raskid vec Zahtev za prenos broja!

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od mb011 »

Ako je to dobijeno napismeno, onda je to u redu. Samo da tako bude i u praksi, ništa im više ne verujem.

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od knjaz »

Ja kada sam trazio raskid ugovora skrenuo sam paznju da zelim da zadrzim broj. Rekli su mi istu pricu koja se vrtela na forumu da oni vracaju broj maticnoj mrezi i da onda vidim sa njima. Posle su me zvali iz cc i ni oni mi nisu spomenuli ovu mogucnost. Znaci sada opet treba da idem u vip da trazim prelazak.
Logicnije mi je da odem u mts, trazim prenos, oni mi standatdno daju karticu a ja je ubacim kada vip postane neaktivna.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Baraba »

Lobachewsky, ovo je više nego korektno :)
Naravno, ovo se sigurno ne odnosi na one koji su se tek prebacili kod njih, 3 meseca mora da prođe kod sva tri operatera.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od mb011 »

Baraba napisao: Naravno, ovo se sigurno ne odnosi na one koji su se tek prebacili kod njih, 3 meseca mora da prođe kod sva tri operatera.
Da treba imati u vidu i taj detalj, ja sam prebacio sa prepaida (VIP) na postpaid, tako da se tu traže ta tri meseca verovatno... Ali dobro to je bilo oko 25.decembra, znači prošlo je dovoljno vremena...

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od godja »

Lobachewsky, ako imaš ugovornu obavezu a hoćeš da preneseš broj zbog poskupljenja naplatiće ti sve preostale pretplate do kraja,tj ne možeš da raskineš ugovor bez penala
Samsung S10+ red

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Baraba »

^wrf? Si pratio temu?

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od AquaZX »

U pravu je godja. Broj se zadrzava samo ako se plate sve preostale pretplate.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od mb011 »

AquaZX napisao:Broj se zadrzava samo ako se plate sve preostale pretplate.
Još niko nije probao tako da to još nije sigurno. Ja imam nameru danas-sutra da odem, i ako ne može da se prenese broj, nego mora da se ugasi, tražiću da mi to daju napismeno. Ako je po zakonu, neće biti problem, ali ako oni nešto mute, neće tako lako dati to napismeno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Azimuth »

Lobachewsky napisao:Ukoliko ste zainteresovani da pređete kod drugog operatera, nije potrebno da prosledjujete zahtev za raskid pretplatničkog odnosa, jer da bi broj bio prenet u drugu mrežu, potrebno je da bude aktivan, i da ne dođe do raskida pretplatničkog odnosa, te shodno tome, potrebno je proslediti odgovarajući zahtev sa našeg Vip prodajnog mesta, Vama najbližeg u kojem je potrebno navesti da želite da predjete kod drugog operatera jer niste saglasni sa povećanjem cena od 8 % a pritom želite da zadržite svoj broj.


Nakon toga nadležna služba bi Vas kontaktirala povodom zahteva za prelaskom u drugu mrežu a povodom dopisa koji ste nam prosledili i nezadovoljstvom povodom povećanja cena i uputila u način realizacije istog.
Ako sam dobro razumeo, ne plaća se ništa ukoliko se traži, a oni odobre, prenos broja. Tako nekako? Pitam jer sam isti ovaj razlog naveo kada sam raskidao pretplatnički odnos sa njima, i nije bilo nikakvih problema.

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od sigi »

Ja kad sam mamin broj prebacivao iz telenora ( na sami dan i sat kad istice ugovor bio je na c2 , odma sam trazio i da mi otkljucaju to je bilo posle nedelju dana postom) u vip onda sam isao u vip i oni su ti koji su vise vukli konce sto je i logicno dok su telenosrci malo pritiskali i smarali sto je isto logicno.

Mene vise zanima ocu li moci sad taj isti br u avgustu da vratim u telenor ?.

Kod Vipovaca ima ban od 18 do 24 meseca kad raskines ugovor nemozes da se vratis to sam isto cuo ovih dana od jedneog iz cc .

e umalo da zaboravim dobio sam na jos jednoj pogodbi i ovo mi je za sada fer , znaci na malom broju smart 150 koji ugovor zavrsava u jan 15 imam 25% do kraja .
ali juce me je vipovkica nazvala i upisala da ako predjem na ovaj novi 700 imam isto 25% jer necu uzimati vise nikada aparat ali ce mi oni izaci u susret sa jos nekom pogodnoscu koju je predlozila ali to ce mi saopstiti kad istekne sam ugovor posto sam ja rekao da sa glavnog broja necu ici sa vipa eto samo treba biti uporan :D 8)

ALI DALEKO JE TO A I JA IMAM ZA NJIH PUNO IZNANEDJENJA :lol:

Odgovori