Telenor banka

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor banka

Post od Martin Mystere »

Iskreno, sumnjam da se razumemo ali 'ajde.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor banka

Post od Ivan Cirkovic »

Razumemo se odlicno, nego si toliko ozbiljan u prepiskama da deluje da promovises postansku stedionicu, pa sam pomislio da si vise za njih... :D :D :D Nisi opusten u raspravama u odnosu na druge clanove.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor banka

Post od Martin Mystere »

Možda zato što za razliku od nekih drugih ne volim da lupam, iznosim neproverene ili netačne činjenice i blamiram se...

Mada, istini za volju, prve tri stvari ne volim ni kod drugih dok, što se poslednje tiče, ako toj osobi ne smeta ja sam OK sa tim.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Telenor banka

Post od ciklon »

Повукао се Теленор и из банкарског пословања у Србији:
http://rs.n1info.com/a396624/Biznis/PPF ... banku.html

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor banka

Post od miodrage »

Sad ce Cirko da nam padne u depresiju ....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor banka

Post od Ivan Cirkovic »

Nemam potrebe da se nerviram. Povuces pare iz banke i stavis u sef ili drugu banku. Ocigledno je da su pred zatvaranje za koju godinu i ko ne bude podigao pare na vreme bice mu zarobljene i moze da se slika dok izvuce pare... Bice to kao sa Dafina i Jezda. Drzava je mnogo slaba da moze da utera taj dug ako dodje do toga, a izgleda da hoce, jer nije vise sigurna zemlja za ulaganje.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Telenor banka

Post od ciklon »

Да ли ти размислиш пре него што било шта напишеш? Упоређујеш садашње банке са „Југоскандиком” и „Дафиментом”? Једна „Развојна банка Војводине” је отишла под стечај, али је њена клијантела преузета од стране „Поштанске штедионице”, заједно са њиховним салдом на рачунима у том тренутку.

Чуј ти њега: „Није сугурна земља за улагање”. Ако једну инострану банку купује друга групација, такође инострана, шта је ту тачно „несигурно”? Толико се иностраног капитала окреће код нас (иако од тога корист имају понајвише странци, јер држава директно подстиче управо њих) да су у банкарском сектору доминантни.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor banka

Post od Ivan Cirkovic »

Cim se nesto prodaje, znaci da ne posluje kako treba ili je neko predvideo da je kraj vrlo blizu. Ajde razmisli ti i reci mi, da imas kompaniju koja vrhunski posluje, da li bi je prodao? Da, ali samo ako deca ne zele da nastave biznis ili kada omatorim da me zabole vise da se cimam, jer imas mnogo para. Ovde to nije slucaj kada je Telenor banka u pitanju. Prodali su Telenor, tako da je bilo ocigledno da ce i ovo da prodaju. Cim to krene da se prepordaje i kupuje, na kraju propada kada dodje u pogresne ruke coveka koji gleda da izvlaci pare, a ne da ulaze u firmu. Telenor je krenuo da ide silaznom putanjom u odnosu na druge operatere i banke. Ako se to ne zaustavi, propast ne gine. Kada poredim sa drugim bankama iz tog vremena, mislim na to da li ce javiti na vreme da ljudi povuku svoje pare ili ce biti dogovor sa drzavom da ne jave, vec da odu preko noci, a da drzava i tajkuni podele pare u pozadini. Sve je moguce, jer zapad vidi da se ovde sprema nesto kada je Kosovo u pitanju i da smo zemlja koja ne bi bila pogodna za rat, imao bi ovde kompanije kao u Kini, a ne fabrike koje su dno dna...

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Telenor banka

Post od ciklon »

Реци ти мени зашто се онда и „Мобилком” не повуче из Србије? Пошто тврдиш да је Србија лоша за улагање, зашто Аустријанци не повуку потез сличан норвешким колегама? О, чекај - па, „Теленор” се повукао из југоисточне Европе, не само из Србије, а њихов посао је купила групација из Чешке. Уосталом, логично је да ће се Норвежани повући и из банкарског сектора у региону кад већ престају да се баве својим основним бизнисом.
Telenor je krenuo da ide silaznom putanjom u odnosu na druge operatere i banke.
Стварно? Дај, немој лупати глупости ако већ не знаш шта да напишеш. Иако скупљи што се пакета тиче (мада је то упитно, с обзиром да неким корисницима одговарају опције за њихове „Plaj” сервисе), може се рећи да не нуде ништа мање од конкуренције, поготово када се изузму уређаји из куповине. Што се банкарског сегмента тиче, свака банка гледа да заради на кориснику на чему год може. То је сасвим легитимно са њихове стране, иако је, реално, кварно.
Kada poredim sa drugim bankama iz tog vremena, mislim na to da li ce javiti na vreme da ljudi povuku svoje pare ili ce biti dogovor sa drzavom da ne jave, vec da odu preko noci, a da drzava i tajkuni podele pare u pozadini.
Ако се једна банка прода другој банци, друга банка (то јест купац) преузима или сав њихов посао (клијентелу и пословнице) или само део пословања (или само клијенте или само пословнице). Пошто је „Теленор” био виртуелна банка, купац ће узети само њихове клијенте.
jer zapad vidi da se ovde sprema nesto kada je Kosovo u pitanju
Управо тај запад спрема све око Космета и сасвим је сигурно да неће дозволити да било коме из њихове корпоративне машинерије нешто зафали.
da smo zemlja koja ne bi bila pogodna za rat, imao bi ovde kompanije kao u Kini, a ne fabrike koje su dno dna...
Xiomi га Ђура! Увек ће више бити производних линија у Кини и другим југоисточно азијским земљама јер је њихова радна снага јефтинија од наше. Када на то додаш колико је овде већина радника слабо плаћена, није тешко израчунати зашто се све живо производи на супротном крају света.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor banka

Post od Ivan Cirkovic »

Za ovu zadnju stavku se ne bih slozio, ali da ne spamujem temu. Bas zato sto su slabo placeni je pogodan teren da rade kao Kinezi za saku pirinca. Samo sto i u Kini vise nije kao nekada. Tamo vise ne rade tako... Ja sam kod Telenora od 2014 sto se banke tice i stvarno sam prezadovoljan. Da li ce sve raditi i biti kako treba, to cemo videti. Ako je tacno ovo sto ti kazes da se ovi povlace iz posla, onda je ok da ce da prodaju firmu i da neko drugi preuzme firmu sa sve dugovima...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor banka

Post od miodrage »

Ja cu da se slozim da Telenor ide silaznom putanjom, ali ne I na njihovu stetu, vec samo na stetu korisnika. Sto se mene licno tice, ne volim ih, ali sto se poslovanja tice, ono je dobro. I prodato je zato da se zaradi nesto, a ne zato sto nisu dobri. Na kraju krajeva, blago posrnula firma se ne kupuje, vec potpuno upropastena, jer joj je manja vrednost, pa da se onda od nje nesto napravi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor banka

Post od Ivan Cirkovic »

Ja isto volim Telenor iz razloga sto su strogo poslovni, nema smarajucih poruka u vidu promocija, donacija, budi human, pomozi ovome ili onome. Sve sto trazis, dobijes jednostavno uz potpis, samo placaj i moze sve. Kod drugih to ide malo drugacije, jer odmah misle da nesto muljas i sve. Skoro sam imao pristup Telenor sistemu i verovali vi ili ne, oni sve imaju u racunaru. Mislim da je protiv zakonito da mogu da vide koliki priliv novca imamo na racun prethodnih godina, u kojoj banci smo bili i slicno... Znaci bukvalno sve imaju i posle se neko cudi sto ne moze da dobije povoljnije uslove, a oni vide da pre 10 godina nisi izmirivao ili si dugovao u drugoj mrezi... 8) Drzava je omogucila privatnoj firmi da ima uvid u nesto sto nas niko nije pitao i to moze biti zloupotrebljeno kada neko od njihovih clanova da otkaz.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Telenor banka

Post od ciklon »

Ако узимаш мобилни уређај преко „Теленора” или неке друге компаније на рате, ти га буквално узимаш преко неке врсте кредита. Плаћање на рате / одложено плаћање јесте нека врста кредита, пошто оператер продаје одређено добро једног производа трећој страни - купцу. Сам продавац (оператер) мора да заради и на том послу, макар то била нека симболична свота. Али, купац (у начелу) може бити само особа која је или кредитно спосбна, која није презадужена и која се не води као несигурна, у смислу да је каснила са отплатом ранијих рата за кредите или слично.

Удружење банака Србије (банке, лизинг компаније, разне агенције) су направили кредитни биро управо са циљем да постоји једно тело, једна агенција у којој би се налазили сви подаци везани за приватна и правна лица везани за њихову платежну моћ. Не може свако да подигне кредит колики жели: ако је неко тек почео да ради, ради на одређено или има прекиде у приливу новца, тешко да може да очекује било какав кредит у банци или да он буде ограничен на максимум 12 месеци. Стога продавац, у овом случају оператер, мора имати увид у то коме шта продаје.

„Теленор” има приступ кредитном бироу, с тим да тим продацима не би смели да приступају без одобрења корисника (што се потенцијалном купцу њихових услуга и добара из понуде свакако тражи приликом покретања куповине). Никоме није пријатно када зна да продавац може да провери његову платежну моћ / кредитну прошлост. Али, и за путовање је човеку потребан пасош, регуларна виза.

Те злоупотребе нису баш тако лаке - не може један обичан човек, бивши службеник, да направи дар-мар без уигране екипе иза себе. Није свакодневица холивудски филм, па да бивши радник „Теленора” исхакерише богатију клијантелу и постане својеврски Робин Худ 21 века. Све се своди на типично разбојништво: обијање, противправно присвајање материјалних и нематеријалних средстава, евентуално напад оружјем са фаталним исходом. Ни Брејвик није покушао да систем уништи систематски, већ герилски.

Додатак - насумично копирани линк приликом претраге везане за термин „кредитни биро”:
https://www.blic.rs/vesti/ekonomija/vod ... te/dgv1z7x

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor banka

Post od miodrage »

Zamisli Ćirko, i Vip i mt:s isto to sve imaju što i vajni Telenor.
Ciklon objasnio.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori