Kupovina telefona u Americi (Florida)?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
jmatija98
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 30. Avg 2014. 22:10
:: Huawei U8110
:: Htc Desire X

Kupovina telefona u Americi (Florida)?

Post od jmatija98 »

Zdravo, zanima me da li neko zna kako se kupuju telefonu tamo i da li je potrebno neko dekodiranje? Sestra mi ide u Ameriku i zeleo bih da mi kupi. Za iPhone znam da mora freesim i da se ne isplati tako puno jer je freesim 600e, a ovde je dekodiranje skupo? A Samsung i ostali androidi? Da li i oni moraju unlockovani ili moze i ovde da se dekodira i da li se to sve uopste isplati i kolika je ta razlika u cenama? Naravno mislim da mi kupi u nekoj prodavnici kao kod nas Handy, a ne kod njihovih operatera-znaci bez ugovora. I ako moze neko da mi objasni GSM i CDMA, sta je to i kakve veze ima sa kupovinom. I takodje da li moze preko amazona da se kupi nov telefon a ne polovan? Izvinjavam se ako pitam neke gluposti ne razumem se bas!

Hvala unapred

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Kupovina telefona u Americi (Florida)?

Post od Ceftriaxone »

Aу колико конфузије :)

Тамо има откључаних телефона као и код нас.... Дакле нема никаквих проблема што се тога тиче. Купује SIMFREE и нема шта да размишља о декодирању.

Ајфон се не исплати узимати тамо из два разлога: 1. Разлика у цени је мизерна; 2. Ајфони из америке имају једногодишњу гаранцију. Ајфони купљени у Европи имају двогодишњу.

Цене осталих телефона су сличне као у Европи (нарочито сада кад долар јача). Понекад, а то баш и није ретко, имају велика снижења за поједине телефоне. Незгодно је што се никад не зна кад ће који телефон бити на снижењу. Али су обично у питању модели који су стари годину дана (телефони који се продају су нови, али су представљени пре годину дана)


GSM vs CDMA...Да скратим, само GSM...

Преко амазона се наравно може узети нов телефон. Само тражиш такав оглас и гледаш добро оцењене продавце.
ex ivan87

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Kupovina telefona u Americi (Florida)?

Post od Drakenzen »

Meni su note telefoni bili sa Verizon mreze. Drugaru odgovaralo da preko njih uzima. Donese ovde fon i otkljuca se ocas posla. Samo gledaj da ako uzimas tamo preko mreze ima slot za sim karticu posto je bilo telefona koji su imali ugradjenu karticu pa je posle bilo problema ovde...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Kupovina telefona u Americi (Florida)?

Post od acamatic »

Drakenzen, tu ugrađenu sim karticu (nemogućnost stavljanje sim kartice bilo koje) su telefoni sa CDMA mrežom, ako sam lepo shvatio :)

jmatija98
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 30. Avg 2014. 22:10
:: Huawei U8110
:: Htc Desire X

Re: Kupovina telefona u Americi (Florida)?

Post od jmatija98 »

I da li mozda znate ako telefon koji nije free-sim kolika moze da bude cena dekodiranja ovde i od cega konkretno to zavisi na primer za Samsung Galaxy S3 i S4? I koja je cena free-sim telefona i gde mi je najjeftinije da ga kupim (amazon, ebay ili neka prodavnica)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona u Americi (Florida)?

Post od Azimuth »

Cena otkljucavanja zavisi od modela do modela, ali tebi to nije bitno jer ces uzeti simfree :wink: Cene na amazonu i ebay-u mozes sam pogledati, a one u prodavnici sestra kad ti stigne tamo.
Inace za S3 i S4 nisam siguran da ti se nesto i isplati svo ovo cimanje. Sumnjam da ces tamo proci jeftinije, a neces dobiti ama bas nikakvu garanciju tj hoces ali ces morati preko bare da nosis telefon. Da su u pitanju telefoni iz premium klase, oni najskuplji, e tu bi usparao neki dinar, a ovako mrka kapa.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Kupovina telefona u Americi (Florida)?

Post od acamatic »

Lepo rekao azimuth, pošto ne uzimaš premium modele, iskreno ovo ti se ne isplati raditi. Nećeš dobiti sa tim ništa, samo telefon da kažem bez garancije. I naravno gledaj samo sim free jer te drugi i ne zanimaju i nemoj da se cimaš sa zaključanim. I naravno moraju biti na GSM mreži, to je obavezno, inače ćeš koristiti mobilni za podmetač za piće..

Odgovori