Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Lobachewsky »

Sa dolaskom 4G mreze dolaze i nove internet akcije nasih operatera.
U ovoj temi mozemo pisati o njihovim novim internet ponudama, promocijama, dodacima.

(imamo ceo podforum na raspolaganju, nema potrebe da sve guramo u one tri teme, a jako je korisno da se sve pregledno vide na jednom mestu bez previse listanja i preskakanja)

Pa da pocnemo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove kul internet ponude

Post od Lobachewsky »

Da zapocnem ovu temu inspirisala me je nova telenorova ponuda, do sada nevidjena na nasem trzistu. :blinky:


Uz TELENOR VIŠE 50% više svega zauvek!

Slika

Ako imate postpaid na telenoru, uzmite postpaid telenor internet i dobicete 50% vise svega na postpaidu + 50% vise GB telenor interneta.

Ali ono najjace je sto se megabajti i gigabajti sabiraju i postaju 'zajednicki' tj. mogu se svi iskoristiti samo na jednoj kartici! Ili vec po potrebi kombinovati, pa pola interneta potrositi preko postpaid kartice u telefonu, a pola preko internet kartice u tabletu ili modemu!

Znaci internet paket se zapravo moze posmatrati kao internet dodatak pa uz doplatu tipa 1000 dinara dobijes preko 20GB neta za potrosnju na regularnom postpaid paketu u telefonu, s tim sto je ovo jos bolje jer ne moras da vadis karticu ako ti je net, koji si vec platio, potreban na tabletu ili nekom "konkretnom" uredjaju kao sto je laptop. ;)

A evo i tih internet paketa, koji se od sada mogu prakticno posmatrati kao tarifni dodaci. Dodajte na to jos 50%.

Slika
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nove kul internet ponude

Post od znemanja »

Nije mi jasna ova promocija. Da obrazložim, ima prepaid Telenor broj, planiram ovih dana da zaključim ugovor na Surful Plus L paketu koji prvobitno ima 24 GB, kako ja ovu promociju da ostvarim?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nove kul internet ponude

Post od El Laki »

Moraš da imaš postpaid karticu na ugovor i internet karticu. Tek onda možeš da aktiviraš ovaj dodatak. Ako te to buni...

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Nove kul internet ponude

Post od kutijagreha »

Ako u ovoj temi pisemo o novim ponudama,promocijama i dodacima,sta onda ljudi da pisu u temi koja je otvorena konkretno u ovom slucaju za 'Telenor novosti'?
Jedino da se u toj temi pise o zalbama i prevelikim racunima?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove kul internet ponude

Post od Lobachewsky »

kutijagreha, u ovoj temi samo internet ponude i akcije (kao sto pise), sve ostalo kao i do sada u odgovarajucim temama.
Dakle ovo je tema za ljude koji traze najbolje opcije za mobilni internet (ili intenzivnije koriste internet na mobilnom telefonu) i o tome bi da diskutuju u zasebnoj temi.


znemanja, pa prepaid treba da prebacis na postpaid, a taj stari internet paket da promenis u novi i onda im u poslovnici reci da ti to aktiviraju.
El Laki, nije potrebna ugovorna obaveza.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od El Laki »

Da, loše sam se izrazio. Samo postpaid broj, ne mora da bude na ugovor.

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Jel znate neki bolji paket za ovaj novac?

Post od 95Darko »

VIP Giga (1500 MB + neogranicen SMS + 150 min ka svim mrezama) 800 dinara uz 50% popusta ako se ne uzme uredjaj kod njih...

Da li vredi ovo uzeti? :3

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Jel znate neki bolji paket za ovaj novac?

Post od Lobachewsky »

Standardna prica, zavisi sta tebi treba. Ovo valja jedino ako ti 150 min nije premalo.
Po meni mnogo bolja opcija za 1000 din kod telekoma, Miks XL (2000 din sa 50% popusta) - 600 min, 1000 poruka i 1000 mb, ali sve zavisi od tvoje potrosnje, kao sto rekoh.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Jel znate neki bolji paket za ovaj novac?

Post od 95Darko »

Pa megabajti su mi najbitniji...
Nije mi jasan ovaj VIP Online, jel to za mobilne uredjaje?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Jel znate neki bolji paket za ovaj novac?

Post od Lobachewsky »

95Darko, moze da se koristi i na mobilnom telefonu, postoje cak dodaci za minute u mrezi i sms (po 100 din kostaju). Jedino sto mora nov broj da vadis (internet sim) koji kasnije i u prenosu broja na druge mreze moze da bude dodeljen samo internet paketima. Operateri prave razliku izmedju obicne i internet sim kartice, odnosno broja. Ne mozes se, dakle, prebacivati izmedju obicnih i internet paketa sa istim brojem.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Jel znate neki bolji paket za ovaj novac?

Post od 95Darko »

http://prntscr.com/6orbj0

Za 650 dinara 9 GB? Malo nerealno.. U cemu je caka? :3 (slabo se razumem i te tarife uopste)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Lobachewsky »

95Darko, to ti je ona akcija ako uzimas i telefon po punoj ceni na rate kod njih. Ako ne uzimas imas 25% popusta.
Evo prica se da telekom sutra pusta 4G, najbolje da se saceka i njihova ponuda, onda sacekati da vip odgovori na sve to nekim konkretnim gigabajtima u net dodacima pa onda odluciti. Telenor je probio led.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od znemanja »

Lobachewsky, Ok za prebacivanje broja, ali ja imam mobilni Net paket u mt:s-u koji mi je istekao pre dve nedelje. Pošto u mt:s-u nemaju tablete u ponudi (a kada ih pitam kada će imati neki model u ponudi, kao da sam ih pitao da li heroin imaju na lageru), planiram da pređem u Telenor. Dakle ja trenutno imam samo jedna prepaid broj u Telenor mreži.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Lobachewsky »

znemanja, pa nista, raskines kod mts i uzmes internet paket na telenoru (neki iz zute tabele iznad) i samo trazis da ti povezu ta dva ugovora (telenor postpaid i telenor internet) da aktiviras ovu opciju. Deluje prosto ko pasulj ako mene pitas. :wink:

Najbolje da se prvo saceka odgovor mts-a i vipa, mada telenor mislim da je ovim izdominirao.

Od vipa ocekujem neke jace dodatke kao odgovor (sada ima samo jedan takav u net centru, 42GB za 4200 din) ali kao sto vidimo to je smesno u odnosu na ovu novu ponudu telenora u svakom smislu.

Slika

Za ocekivati je sada odgovor u vidu internet dodataka za svaciji dzep - ovaj je verovatno samo probni pilot.


A mts ce pretpostavljam lopatom opet nesto deliti :D , kao kompenzacija jer ne moze da prati ovu tehnicki naprednu opciju telenora. Mada ovaj telekom nije onaj telekom, svasta je moguce.
Videcemo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od znemanja »

Lobachewsky, Ok, hvala ti na objašnjenju, tako ću i da uradim.VIP me ne intersuje jer ima očajnu pokrivenost, mt:s sve manje i manje tolerišem jer im je jako loš odnos sa klijentima. Za sada ova Telenor ponuda zvuči izuzetno dobro.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od 95Darko »

ja treba da uzmem novi ugovor za nedelju dana, vaš predlog je da sacekam jos neki period, recimo do kraja meseca?

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Nennad »

Jeste dobra ova Telenorova ponuda, samo zbog nje razmišljam da vratim broj u Telenor. Mts je smanjio količinu interneta u paketima, a ekvivalentni net paketi su trenutno skuplji u odnosu na Telenor, npr. 5GB 550 dinara u odnosu na 700 bez ugovorne obaveze.

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od 95Darko »

Meni nije jasno kako funkcionise to sa 4G... To ako je brzi net ne znaci da je veca potrosnja MB, npr fajl od 10 MB je isti i u 3G i u 4G, samo sto ce ga brze skinuti na 4G nego na 3G :3

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Azimuth »

^ sam si sebi odgovorio. Problem moze biti samo ako npr gledas filmove/serije pa ces umesto 720p sada svlaciti 1080p, tada je drasticna razlika u velicini i ocas posla ode net iz paketa. Za sve ostalo nema brige.

Odgovori