Problem prekomerne potrosnje

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Gago2
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 16. Jan 2013. 15:07
:: Nokia N73

Problem prekomerne potrosnje

Post od Gago2 »

Moj drugar je skoro uzeo paket u Vipu Smart 700 i u poslednje vreme mu iz Vipa salju poruku da mu privremeno blokiraju racun jer je primecena velika potrosnja izvan paketa... Znaci on jos nije potrosio svoje smartove, a nesto mu trosi pare... Do sad je bilo 400, 500, 550 dinara...
Isao je u Vip i tamo su mu rekli da je mozda kliknuo na one banere ,, Zarazeni ste virusom- kliknite ovde" i da mu se telefon nakacio na drugi server pa je odatle vukao podatke... Kao sredili su mu to, ali me opet zove danas i kaze da su mu opet poslali poruku da mu blokiraju racun, a nigde nije isao na internet gde bi mogao nesto pogresno da klikne...

Znate li mozda sta moze biti u pitanju???

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Problem prekomerne potrosnje

Post od dimi89 »

Koj telefon ima ? U androidu mozes da pratis razmenu podataka preko mreze pa moze tu da vidi sta i kako.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Problem prekomerne potrosnje

Post od Azimuth »

Pa zavisi sta radi. Ako uopste ide na net, da li ide preko 3G ili LTE? Instagram? FB? YouTube?
Najlakse je da proveri u samom telefonu koliko je potrosio na internettj koliko ima download i upload.
Posle toga, neka obrati paznju i na to da u Vip-u obracunavaju 90+60. Neka proveri i sms.
Bilo je slucajeva da se ljudi prijave na neki od tih servisa (svesno ili ne) pa da im telefon sam salje poruke na te neke brojeve i nabije racun. Gde zivi drugar? Ako je neko pogranicno podrucje, moguce da bude i u romingu.

Toliko toga moze biti problem, toliko toga moze napraviti racun, dovoljno je smao malo nepaznje.

Odgovori