Mobilni WiFi - MiFi - lakše se diše!

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Mobilni WiFi - MiFi - lakše se diše!

Post od danil80 »

Da podelim sa Vama moje iskustvo.. Kao što i sami znate, veliki je problem kod svih operatera što su jako škrti sa internetom.. Daju minute, poruke, ali net, baš malo.. To je bio i moj slučaj, kada sam potpisao pre nekih mesec dana novi ugovor sa mts, uzeo sam miks XL koji mi je zta iste pare davao 500mb manje nego prethodni paket - Mix net L. Trebao mi je hronično 4G, jer ga mts zaista ima skoro po celom BG, ali sam sljuštio ceo Gb za nekih 8 dana.. Da kupujem tarifne dodatke nije mi se isplatilo, niti da prelazim na veće tarife. Želeo sam da ne razmišljam o netu za cenu od oko 1500 din mesečno. Rešenje sam našao, na zaista neverovatan način.. Na Aliexpressu sam kupio Alcatel One Touch Y855 150Mbps 4G MiFi Router za 66 dolara, koji mi je vrlo brzo stigao čak bez plaćanja carine. Otišao sam u mts, potpisao NOVI ugovor za mobilni net L gde za 999 dinara dobijam 20 Gb mesečno, ubacio karticu u mifi router, i samo ga stavio u torbicu ! Mobilni povezao na wifi, i gde god da sam, šta god da radim, imam savršeno brz 4G net, i to 20Gb ! Mobilni paket na telefonu smanjujem od sledećeg meseca na mix M koji košta sa popustom 699 din. da rezimiram, sa ovim malim uređajem uspeo sam da imam 300 minuta, 400 poruka, i 20,5 Gb 4G interneta mesečno za samo 1698 dinara ! Eto predloga, za one kojima kao i meni internet znači kao krv a ne želi da plaća puno :)

Dejan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Sub, 30. Maj 2015. 15:27
:: iPhone 8 Plus
:: Nikon D750
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše !

Post od Dejan »

Tu varijantu koristim vec duze vreme, samo sto je u pitanju Y850 model i 30GB interneta uz Mix XL paket. ;-)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše !

Post od znemanja »

Takođe nešto slično koristim. Imam isti Mobilni Net L paket sa 4G karticom koja je trenutno ubačena u Galaxy Tab 4 7.0 LTE. Kada mi treba net na mobilnom telefonu, samo aktiviram Mobile Hotspot na Tab-u i stvar rešena.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše !

Post od Baraba »

Naslov teme nije baš skladan, niti je za ovo potrebno otvaranje nove teme.
Mts i sbb za svoje korisnike imaju wifi kojim su pokrili dosta lokacija širom Srb, sa kojim se ne troši mobilni net već wifi, sjajna stvar. Recimo, odem na Adu, zakačim se na Unifi i ceo dan visim na free wifi, mobilni net ne trošim. Takođe mreža ima u Slo, u Ljubljani u centru se povežem i ne razmišljam o roamingu, online sam i zdravo. Pre bih za ovako nešto stvaio ovakav naslov, nego za mifi ruter i data :wacko:
Malo više o tome:
http://www.sbb.rs/Internet/5593/UNIFI.shtml/nav_start=0

danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše !

Post od danil80 »

И ја користим UniFi тамо где га има.. А морам признати да га и нема баш свуда, поготово што је проток смешан. 4Г је у великој експанзији и огромна је разлика између протока од 5 мб/сек и 105 мб/сек тако да не знам колико су те мобилне WiFi мреже за поређење...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše !

Post od Baraba »

Naravno da nisu pokrili ceo grad, tada bi mobilni net izgubio smisao, ali ga ima na dosta mesta u BG. Brzina je odlična za nešto što je besplatno u promo periodu, na šta se nakačio bog otac.

Danas na Adi, da kažem špic vreme, puna ko oko, nema gde peškir da se stavi, usluga je besplatna. Ako se nije zakačilo par stotina, onda nije ni jedan, i brzina:
Slika

Radnim danima je mnogo bolje, bar tri puta veća brzina.

danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše !

Post od danil80 »

Слажем се са констатацијом да је добар као бесплатни нет. Али ипак мораш признати да неки људи цене брзину која је мени у просеку 90 мбпс и да су спремни за то задовољство да одвоје 999 дин месечно. Тема је пре свега ту да људи који не знају за Mifi сазнају за њега, нећеш ми веровати колико њих нема благе везе, а жале се како су им пакети који уз интернет имају и смс и позиве јако скупи. За 1000 дин у мтс добијаш 1Гб нета, а у овој комбинацији добијаш 20Гб! Мало ли је?! :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše !

Post od Baraba »

Čoveče, pričam jedno a ti drugo. Spominješ neke sulude brzine od 105MB na 4G. daj da vidim tu brzinu na recimo Adi? Pa taj 4G ima još manju pokrivenost od ovih mreža. Kakav crni 4G, pa u BG imaš delove koji nisu videli 3G, još su na 2G, ti pominješ 4G. Plus treba još jedan uređaj viška da vucaram sa sobom i još jedna pretplata. Ne, ovo o čemu pišem je nešto drugo, više priliči naslovu teme.

"Na preko 1800 lokacija širom Srbije, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Makedonije*"

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše !

Post od Azimuth »

Gde ima mapa za mts i njihov unifi? Dajte neki link.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše !

Post od Baraba »


wolfjager
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Uto, 27. Mar 2012. 20:06

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše !

Post od wolfjager »

Ja koristim slicnu varijantu stim da nosim dual sim telefon ,slot 1 je za net paket slot 2 za razgovore .

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše !

Post od Lobachewsky »

danil80 napisao:Слажем се са констатацијом да је добар као бесплатни нет. Али ипак мораш признати да неки људи цене брзину која је мени у просеку 90 мбпс и да су спремни за то задовољство да одвоје 999 дин месечно.
Mislim da je glavni adut mobilnog interneta dostupnost, pa tek onda brzina. Toliko velike brzine o kojima ti pricas kao o necemu presudnom i nemaju nekog smisla kada je protok ogranicen. Plus sto je ultra brz mobilni net (4G) tek u povoju i imace smisla pricati o njemu tek za neke 3 godine. Do tada je prednost mobilnog neta dostupnost i solidna brzina. Nekad sljaka bolje od wi-fi, nekad gore, zavisi za sta se uhvatis.

Inace, ja takodje preferiram mobilni net pre wi-fija. Nekako sam navikao da net imam uvek, bez cimanja, osmatranja, trazenja sifri kad se smestim negde.
Podrazumevam da ga mogu koristiti kad god mi zatreba, dostupnost kao sms ili poziv - bez ikakvih prethodnih priprema, niti razmisljanja o tome.
Od ove godine je mobilni internet znacajno pojeftinio, slazem se da vredi razmisliti i o toj opciji, dal preko mi-fi uredjaja ili dual sim telefona - ja sam vise za dual sim, cimanje mi je nositi jos jedan uredjaj, ali nekome i mi-fi deluje korisno.

Vip sada ima tarifu Opusteno, daju 5 GB u postpaid paketu, a telenor sabira GB iz net paketa u glavni postpaid, tako da mnogima cak nece ni biti potrebni dual sim ili mi-fi uredjaji.
Iskreno, svidja mi se sto su ljudi poceli da razmisljaju u tom pravcu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše!

Post od Baraba »

Unifi na Adi upravo:
Slika

danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše!

Post od danil80 »

Па добро.. Солидно :) Ја данас смањио тарифу на Микс С од следећег месеца.. Апсолутно ми не треба више у картици која је у тел :) а овај мајфај држи батерију по цео дан стварно сам одушевљен.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše!

Post od Baraba »

Gde je test brzine od 100Mbps?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše!

Post od znemanja »

@Baraba, ako misliš na 4G, evo ss koji sam napravio na Pravnom fakultetu.

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/17 ... ddfa45.jpg[/img]

Zaista odlična pokrivenost 4G mts mrežom i brzine su odlične.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše!

Post od somi92 »

Na banovom brdu kod crkve,

Slika

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše!

Post od Baraba »

znemanja, nisam mislio na tebe. Pusti ti pravni, 4G ima na par mesta, daleko za normalno korišćenje, dok oni sve pokriju...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše!

Post od znemanja »

Barab Pogledaj temu, "kolika vam je brzina protoka", tu sam upload-ovao ss sa raznih lokacija u BG (onim lokacijam gde se ja krećem) i brzine su odlične. Za sada nisma bio u nekom mestu, ulici u BG-u gde nisam uhvatio 4G. Lično sam iznenađen koliko je dobro mts pokrio BG, mislio sam da će to, znajući mts, ići traljavije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mobilni Wi-Fi - lakše se diše!

Post od Baraba »

znemanja, tebra, znači ono, kad se piše o jednom a ti uletiš :wacko:
Daj da vidim ovog iz vip što reklamira 4G da je u ekspanziji i brzine koje pominje od 105Mbps.

Odgovori