Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbiji

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbiji

Post od Lobachewsky »

Srbija dobija prvog pravog virtuelnog mobilnog operatora (MVNO), koji pocinje sa radom od septembra.
Pretezno ce pruzati usluge medjunarodnih prepaid poziva. Koristice Vip mrezu.
Trenutno posluje u Velikoj Britaniji, Francuskoj, Belgiji, Švedskoj, Danskoj, Holandiji, Portugaliji i Austriji, a od 2016. ce prosiriti poslovanje na Kipar, Cesku, Italiju i Srbiju.

Mundio mobile ce nastupati pod imenom Vectone Mobile - brend koji koristi u vecini zemalja EU.


http://www.politika.rs/sr/clanak/355443 ... r-u-Srbiji


Slika

----------------------
btw. Sto nisu pustili SBB da bude cetvrti ako im je do konkurencije, pa da ljudi ponude BOX pakete sa sve cetiri usluge? Sve ono sto bi iole bilo zanimljivo izostane u Srbiji.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Mundio mobile

Post od Azimuth »

SBB se uortacio sa Telenorom i napravili su tako box paket.
Videcemo kako ce sve izgledati, ali ako ne budu dali nesto bas bas povoljno i kvalitetno, tesko da mogu bilo koga da zainteresuju i ukradu. Premala smo mi zemlja za toliko mreza.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mundio mobile

Post od Lobachewsky »

Ali paketi Telenorovi, a telenor najdosadnija mreza. Poenta malih virtuelnih operatera je dinamicnost jer mogu da se menjaju i prilagodjavaju brze od velikih dinosaurusa - i da ciljaju na specificne grupe i navike korisnika, za koje se veliki jednostavno ne cimaju.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mundio mobile

Post od Lobachewsky »

MUNDIO MOBAJL - VIRTUELNI MOBILNI OPERATOR (MVNO) U REPUBLICI SRBIJI

Regulatorna agencija za elektronske komunikacije i poštanske usluge (RATEL) danas je predstavila novog, virtuelnog, mobilnog operatora u našoj zemlji.

Kompanija Mundio mobajl (Mundio Mobile) d.o.o, deo britanske kompanije Mundio grup (Mundio Group) planira da na tržištu u Srbiji pretežno pruža usluge međunarodnih pripejd poziva. Mundio će raditi kao virtuelni mobilni operator i zakupljivaće pristup mrežnoj infrastrukturi operatora Vip mobajl, kako bi svojim budućim korisnicima mogao da pruži usluge mobilne telefonije. Koncept virtuelnog mobilnog operatora (MVNO) se već godinama uspešno praktikuje u regionu i u svetu. Virtuelni mobilni operator nema sopstvenu mrežu, već komercijalno zakupljuje mobilnu mrežu nekog od mobilnih operatora u zemlji u kojoj planira da pruža usluge. Kada bude počeo da pruža usluge, Mundio mobajl će na našem tržištu koristiti brend pod kojim nastupa i u drugim zemljama, Vekton mobajl (Vectone Mobile).

Direktor RATEL-a, dr Vladica Tintor, je pozdravio ulazak novog operatora na tržište telekomunikacija u našoj zemlji: ,,Jedan od glavnih zadataka RATEL-a jeste da obezbedi konkurentnost na tržištu telekomunikacija u Srbiji. S tim u vezi imamo veliko zadovoljstvo da najavimo dolazak novog operatora na tržište mobilne telefonije. RATEL je uložio veliki napor da administrativne procedure budu brzo rešene i da se ispune svi preduslovi za rad novog operatora. Ovim se obezbeđuje veća ponuda za krajnje korisnike, a za državu Srbiju nove investicije i zapošljavanje“.

,,Mundio Grup je osnovan 2002. godine. Sada je jedan od vodećih međunarodnih operatora i pruža usluge milionima korisnika u Velikoj Britaniji, Francuskoj, Belgiji, Švedskoj, Danskoj, Holandiji, Portugaliji i Austriji. Tokom 2016. godine Mundio Grup će, u okviru svog programa međunarodnog širenja poslovanja, početi da pruža usluge na Kipru, u Češkoj Republici, Italiji i, naravno, Srbiji’’, naglasio je Čana Kurera, direktor Mundio mobajla u Srbiji i najavio ponudu novih usluga po povoljnim cenama, ali i investiranje u Srbiji i otvaranje novih radnih mesta.

,,Svojim dolaskom na tržište Vip je, kao treći operator, ponudio pravu alternativu korisnicima i podigao standarde telekomunikacija u Srbiji. Verujem da će četvrti mobilni operater dodatno podstaći konkurentnost, što je uvek u interesu krajnjih korisnika. Drago mi je da je Mundio grupa odabrala baš Vip mobajl za partnera, jer je to još jedan dokaz kvaliteta i kapaciteta naše mreže i naše stručnosti u mobilnim telekomunikacijama’’, izjavio je Dejan Turk, direktor kompanije Vip mobajl.
izvor: http://www.ratel.rs
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od Evindzer »

Ja se ponadao jeftinijem internetu, kad ono - međunarodni pripejd pozivi. :o

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od Lobachewsky »

Prema prvim informacijama pozivi između korisnika "Vekton mobajla" u Srbiji biće besplatni, kao i pozivi ka korisnicima te mreže u drugim zemljama. Gastarbajterski operator :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od outsider_hr »

To besplatno se obicno uvijetuje odredjeno mjescnom uplatom/ dopunom.

Sent from my Mi 4i

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od Lobachewsky »

Pa dobro, to se na neki nacin i podrazumeva. Besplatne razgovore u okviru mreze (bez ikakvih dodatnih naplata, uspostave poziva i sl.) imamo vec nekih 6-7 godina na nasem trzistu.

Medjutim, ovde je 'uzbudljivo' to sto ce razgovori biti besplatni ka svima u Evropi koji su u njihovoj mrezi.

Steta samo sto ih nema i u Nemackoj, ako me razumete :) A mogao bi Vectone mobile da udje i u ostale ex-Yu zemlje, opet, ako me razumete.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od outsider_hr »

Hr i Slo. su u EU roaming zoni pa bilo koja kartica od Vectona iz Eu zemlje bi se relativno jeftino mogla koristiti u te dvije zemlje. Primjera radi dolazni poziv u EU roamingu je oko 1,5 eurocenta.

lenalenkic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2016. 19:48
:: nokia3310
:: nokia 6610
Kontakt:

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od lenalenkic »

mislimda su nam cene malo previsoke za roaming al dobro sta da se radi , kako vlasnici odreede tliko zaradjuju , mada mislim da pametni telefoni sa wifi prave im sve slabiju zaradu sto zbog skype , facebook ili vibera da kazem
ja volim da putujem

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od Evindzer »

Pa upravo zato nam daju internet na kašičicu, a naplaćuju k'o suvo zlato. Dok moji rođaci i poznanici po Zapadu uzmu neki srednji paket i ne mogu da potroše dobijeni internet u okviru paketa.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od Baraba »

Pozivni u formatu +381 678 ?
Slika

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od Aleksaboy »

Počeli su sa radom. Ja poručio karticu, pa će mi to biti sekundarni broj koji ću koristiti za roaming i pozive ka inostranstvu. http://www.vectonemobile.rs/

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od Lobachewsky »

Ne kontam ovo, besplatno ka drugim vectone mobile brojevima je kao besplatno, ali zato dopuna od 1500 din vazi 15 dana. Definitivno previse za sekundarni broj koji bi imao neku specificnu svrhu. A kao primarni, tek tu mislim da nemaju sta da ponude jer su im paketi fazon 50 min i 100 mb, ili 100 min i 150 mb koliko god da kostaju, a kostaju 600 i 1000 din, ja u Vipu za te pare, ihaaaaj u domacem (neograniceno u okviru mreze).

Nemam pojma koliko sve ovo ima smisla, ja sam se jedno vreme svakodnevno cuo sa jednom makedonkom po pola sata-sat, skajp app preko mobilnog, zvuk maltene bolji nego preko telefona (posto je HD), nikakvih smetnji, seckanja, prekida... ali naravno svaki razgovor nije pocinjao sa "halo", nego "da li me cujes" :) E sada, cak i da nisam hteo da se cimam sa skajpom (jer mana je sto mozete samo da pricate kada ste oboje kuci, kao fiksni), pitanje je da li je i tada vredno tih 1500 din mesecno.

Ne kazem, verovatno ce neko ko je vec pustio korenje na "privremenom" radu u Becu i dobro zaradjuje u jednom trenutku reci " 'ebes 15 evra" i nabaviti karticu, ako ima porodicu u srbiji sa kojom se cuje svakodnevno - ali svakako ova ponuda nije ni priblizno primamljiva kako smo mislili da ce biti kada su najavili dolazak u srb.

Ne znam zaista koja im je prava ciljna grupa, a da to nisu ljudi koji ce uzeti "jer im treba", a onda obavljati dva poziva nedeljno po 5 minuta ka inostranstvu, ako i toliko - i naravno za to placati 1500 din mesecno (sto je sustina, cena je sustina koja buni dosta).

edit:

Jedino sto vidim kao interesantno je 5 din/min ka mobilnim Austriji. Medjunarodni pozivi (van "besplatnih" unutar Vectone mobile minuta) mi deluje okej. Mada opet dal vredi uzimati karticu samo da bi se jednom ili dva puta nedeljno cuo sa ortakom na par minuta. Kazem sa ortakom jer za nekog sa kim se cujes svakodnevno, sigurno ces teziti da pronadjes jeftinije resenje.

Naravno, voleo bih da cujem misljenje onih koji koriste vectone mobile karticu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od гари »

Lobachewsky napisao:Steta samo sto ih nema i u Nemackoj, ako me razumete :) A mogao bi Vectone mobile da udje i u ostale ex-Yu zemlje, opet, ako me razumete.
I ja sam odmah pomislio "a gde je NJemačka"... :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od Evindzer »

Lobachewsky napisao: Naravno, voleo bih da cujem misljenje onih koji koriste vectone mobile karticu.
Verovatno ćeš se načekati jer sumnjam da će ovakva njihova ponuda biti primamljiva mnogima.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od Aleksaboy »

U Austriji nude 300 minuta, 300 poruka i 1GB interneta, po ceni od 4,90€. Pa vi vidite... Ili 2000 minuta, 2000 poruka i 7GB interneta, po ceni od 14,90€. To ja zovem dobrom ponudom, čak i za naše standarde, a kamo li za njihove.

zivojinovicv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2016. 10:00
:: General mobile 4gg
:: Samsung j 2

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od zivojinovicv »

jKada pocinju sa radom? Decembar prodje a mundio u Srbiju ne dodje...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od Evindzer »

Čekaju da im se jave onih pet korisnika koji su zainteresovani za njihove usluge. :D

zivojinovicv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2016. 10:00
:: General mobile 4gg
:: Samsung j 2

Re: Vectone Mobile (Mundio mobile) - prvi pravi MVNO u Srbij

Post od zivojinovicv »

Na sta da im se jave kada im je telefon korisnickog servisa +381678899901 nepostojeci...

Odgovori