Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao karticom

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao karticom

Post od miodrage »

Ima u Rodi mogucnost placanja tim barkodom - ali tako sto se isti generise na telefonu, i onda sa citacem ocita kod.

Sto se loyalty kartica tice, ovde je to toliko rudimentarno da ne vredi trositi vreme na to. Konkretno, Superkartica - nekad je bas bila izdasna dok je NIS bio ukljucen, i sve, mogao sam i oko 3000 mesecno da skupim, sada posto masu toga kupujem u Lidlu, ako doguram do 700-800 din mesecno, a to je u Rodi nista.
Apple Pay je isto wave2pay, ali jednog specificnog servisa. Isto tako radi i Google Pay koji cujem da bi mozda uskoro mogao da se nadje u nasoj zemlji. Ovo ostalo su specificne aplikacije banaka, Raiffeisen ima svoju, Intesa svoju itd... ne postoji nista objedinjeno.
Na kraju dzaba sve ako nema svuda mogucnosti da se blagodeti mdernih tehnologija isprate, jer neki vole da osete suske, a drugi ne zele da daju proviziju bankama za imanje tih POS uredjaja...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao karticom

Post od yocasylver »

Probao sam u Rodi, nije im radilo tada. Verovatno nisu imali obuku ili sta vec. Uglavnom kad sam I potražio kao da sam tražio raketni bacač.
U mom P40Pro ima apk Wallet ali vidim da nema veze sa ovim. Više je da se ubace loyality card, gift card i kuponi. Na zapadu kad kupiš avionsku kartu stigne ti barcod i samo pokažeš na aerodromu, verovatno može i to da civa i slične stvari njemu. Za sad bih preporučio Mobile-pocket za čuvanje kartica. Plus je što čuvaš sve kartice pa recimo možeš zaboraviti ličnu kartu kući i imaš je u telefonu. Mana je sto mnoge kartice imaju magnetne trake i onda ne mogu da ti registruju promenu stanja.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao karticom

Post od mp3mp3 »

Ceo dan mi ne radi wave2pay.
Celog dana pokušajte kasnije :dry: :disgust:
Nadam se da je ovo redak slučaj.
Ali eto ni nedelju dana nije prošlo i ne radi.

Ps ne mogu nikako da prikažem sliku ovde, mobilni svet ne vidi ni jednu sliku i link ni kod :x

Odgovori