Telenor prodaje posao u Srbiji?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
goran_mias
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2015. 17:30

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od goran_mias »

Prodali su, samo se jos ne iznosi u javnosti jer nisu svi procesi zavrseni i postoje neki dogovori ocigledno, dogovor je postignut jos pre par meseci

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od m@c|-|oR »

To znaš pouzdano, ili nagađaš?

Nešto malo se razumem u preuzimanja i znam da "it ain't over till it's over"
:)

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

goran_mias
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2015. 17:30

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od goran_mias »

Znam pouzdano

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od Ivan Cirkovic »

SBB ih je kupio izgleda. Znam da smo devojka i ja kod njih 3 godine i da smo prezadovoljni. Samo kada nema saltera, a sve se zavrsava u najkracem moguce vremenskom roku kada dodje do problema. 8)

Deana*
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2017. 18:23
:: Iphone S6 plus

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od Deana* »

Odlično, baš mi je drago jer imam Trio Silver paket. Skockam u Superset i napred, a MTS neka rasteruje stalne klijente.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od liman3 »

Ima li nekih novih saznanja o ovome?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od Ivan Cirkovic »

Cim je sbb dao onu ponudu u paketu sa Telenorom, logicno je da su tada sklopljeni dogovori o prodaji Telenora... Samo udjite u APR i videcete ko je vlasnik firme. :D Mislim da SBB nece da kupi sve, vec neki procenat firme. Pitanje je sta ce biti sa bankom, jer ona nema nikakve veze sa Telenor mrezom. To je zasebna firma koja placa iznajmljivanje logo Telenora i ispada kao da posluje jedna firma... :D

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od srdjanyo »

Još u novembru prošle godine je prodat KKR-u.
Inače taj USA investicioni fond u Srbiji je vlasnik SBB-a, N1, GRAND PRODUCTION.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od Ivan Cirkovic »

Mislim da oni drze i PRVA televiziju... 8) 8) 8) Samo neka kupuju, bolje to nego da propadne sve.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od liman3 »

Znači uskoro Grand paketi sa specijalnim turbo folk ringtonovima [emoji1]
Meni super pošto imam SBB,taman da povežem kablovsku i mobilni.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od Martin Mystere »

To da je vlasnik SBB i vlasnik TV Prva je samo još jedno u nizu lupetanja dotičnog tek da nešto kaže, pošto je vlasnik SBB KKR fond a vlasnik prve Nova Broadcast, ali dobro...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od Ivan Cirkovic »

Da li ti Martine citas post iznad? Napisao sam lepo za pismene da mislim da su vlasnici toga, jer se pre nesto pricalo o tome... Sada kada si izneo tacan podatak sa navodno interneta, znamo da nisu vlasnici i ja to postujem.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od Martin Mystere »

I ja sam za pametne napisao da po običaju pišeš svašta tj razne neproverene informacije koje si "negde čuo" ili kako si rekao na drugoj temi "rekla-kazala", mada sam sada definitivno siguran da ti uopšte ne znaš ni šta to znači...

Znaš, nije katastrofa da nekad i proveriš stvari pre nego što nešto napišeš - ili još bolje, da se suzdržiš pisanja ako već nemaš šta tačno da napišeš.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od liman3 »

Detektiv nemogućeg je u pravu. Ivane piši molim te samo proverene činjenice, kad bi smo svi pisali : mislim da je ovo, čini mi se da je ono, teško da bi se ikad sporazumeli.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Andrijano »

Telenor potvrdio: Prodali kompaniju u Srbiji

Beograd -- Telenor grupa potpisala je ugovor o prodaji svog poslovanja u regionu centralne i istočne Evrope sa PPF grupom u vrednosti od 2,8 milijardi evra.

IZVOR: B92 SREDA, 21.03.2018.

Pre mesec dana je objavljeno da je češka PPF grupacija kupila radio-difuznu grupu “Nova” od švedske kompanije "Modern Times". Tada je objavljeno da se očekuje da će PPF kupiti bugarski telekomunikacioni ogranak norveškog Telenora, zajedno sa poslovanjem u Srbiji i Crnoj Gori i da je moguće i da će dodati mađarskog operatera. Finansijskom grupacijom PFF upravlja milijarder Petr Kelnera, a specijalizovana je za bankarske i finansijske usluge, ali i za telekomunikacije, nekretnine i birokratiju. Posluju na mnogim evropskim tržištima, kao i na tržištu Rusije, SAD i Azije. Imovina ove kompanije procenjena je na 35 milijardi evra.



Transakcija uključuje mobilne operacije u Mađarskoj, Bugarskoj, Crnoj Gori i Srbiji i provajdera tehničkih usluga Telenor Common Operation (TnCo), koji su svi u potpunosti u vlasništvu Telenor grupe, navodi se u saopštenju Telenor grupe.

Telenor operacije u regionu centralne i istočne Evrope imaju udeo od 11,8 milijardi norveških kruna, odnosno 9 odsto u ukupnim prihodima Telenor grupe i 4,1 milijarde norveških kruna ili oko 8 odsto EBITDA u 2017, sa više od 9 miliona korisnika i 3.500 zaposlenih.

PPF je najveća investiciona grupa u centralno-istočnoj Evropi koja ulaže u različite sektore, uključujući bankarstvo, finansiranje privatnih lica, nekretnine, rudarstvo i telekomunikacije. Među skorašnjim akvizicijama su O2 Čeck Republic od Telefonike 2012. i Nova Broadcasting Group u Bugarskoj 2018.

„Ovom kupovinom, PPF grupa proširuje svoj telekomunikacioni portfolio na još četiri zemlje i bliži se svom dugoročnom cilju da postane evropski operator srednje veličine, kao i da iskoristi svoje iskustvo za jačanje tržišne pozicije“, kaže Ladislav Bartoníček, predstavnik PPF grupe odgovoran za sektor telekomunikacija.

Transakcija zahteva dobijanje neophodnih regulatornih odobrenja i očekuje se da bude završena u trećem kvartalu 2018. godine. Od prvog kvartala 2018. operacije u regionu centralne i istočne Evrope tretiraće se da su u „procesu prodaje“ i neće biti uključene u naredne finansijske izveštaje Telenor grupe. Procenjuje se da će transkacija rezultirati knjigovodstvenim dobitkom posle poreza u iznosu 3 milijarde NOK, koji će biti evidentirani posle završetka transakcije.

Mobilne operacije u regionu centralne i istočne Evrope bile su u vlasništvu Telenora 25 godina. Na mađarsko tržište ušao je 1994. godine kupovinom Pannona, i kasnije proširio prisustvo u regionu pokretanjem mobilnih usluga u Crnoj Gori 1996, i kupovinom Mobi 063 u Srbiji 2006. godine. Telenor je 2013. kupio kompaniju Globul u Bugarskoj.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1371769
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od dejan87dex »

Sta mislite sta ce sada biti [emoji3]
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od Ivan Cirkovic »

I ja imam isto pitanje... Sta ce sada biti? Ja se plasim najvise za banku, jer preko njih primam platu... Sto se telefona tice, imam prepaid njihov broj, tako da mi nije strasno..

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od ciklon »

Шта се бринеш за банку, као да не можеш да се пребациш у другу кад год пожелиш? Од комарца правиш слона бадава.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od Ivan Cirkovic »

Pa, ne bih voleo da opet idem u drugu banku, jer sam iz Intese otisao u Telenor pre 3 godine. Oslobodio sam se saltera za bilo koju uslugu, a i uz to imam sve vrhunske uslove, pa jedan od glavnih sto svuda mogu da kupujem na rate i sam delim sume, bez obzira da li radnja ima ugovor sa Telenor bankom ili ne... :) Nece mi ni jedna banka dati uslove kao oni, a pri tome je strana banka i dozvoljava priliv sa stranih racuna bez provere... Samo prvi put popunis obrazac i ne zalaze u sume... 8)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor prodaje posao u Srbiji?

Post od Martin Mystere »

Ivan Cirkovic napisao:Pa, ne bih voleo da opet idem u drugu banku, jer sam iz Intese otisao u Telenor pre 3 godine. Oslobodio sam se saltera za bilo koju uslugu, a i uz to imam sve vrhunske uslove, pa jedan od glavnih sto svuda mogu da kupujem na rate i sam delim sume, bez obzira da li radnja ima ugovor sa Telenor bankom ili ne... :)
Naravno, Banka Intesa nema tih mogućnosti tako da si kod njih vezan za šalter plus što sa njihovim platnim karticama nema šanse da plaćaš na rate - to može samo karticama Telenor banke...

Jel ti ovde svesno zahebavaš ljude i namerno troluješ ili stvarno nisi u mogućnosti da napišeš bilo šta smisleno?

Odgovori