Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racuna?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je vaš operater?

Post od гари »

Ja mislim da ne znaju. Kao da su se najveći glupaci našli tamo, pa ne umeju da naprave jedan tekst da je saglasan sa samim sobom, a kamo li sa zakonom. Ili sa ne bude dvosmilenosti, ili nejasno formulasnih važnih detalja. Više nije ni da su zasićeni ljudima koji su nestručni, nego su zasićeni ljudima koji ne umeju da se služe ni logičkim razmišljanjem. Ali da ni ja ne idem u off. :D

Mada, ako zaista postoji interes da se ovo sprovede, tipa zbog Telekoma, onda bi ipak ovo moglo da se završi kao što smo u početku diskutovali. Jedino što bi za to našim bilmezima trebalo nekoliko iteracija.

A to da trebaju da budu u službi naroda - moje mišljenje je da od toga nema ništa jer naš narod nikad ne izađe na ulice da napravi ršum zbog njihovih gluposti. A razloga za tako nešto koliko hoćeš. (Sad ako počnem da nabrajam moguće razloge, onda ću baš da odem u off. :D )

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Koji je vaš operater?

Post od staff »

Ko je od vas video odluku Vlade ili pisete napamet? To sto je neko u Vipu rekao da oni nece da postuju ne mora nista da znaci. Svako od nas ima pravo da tumaci zakone i odluke kako hoce ali to ne znaci da ih tumacimo ispravno. Vip moze da ne postuje odluku ali to ne znaci da ja sutra prilikom raskida ne mogu da se pozovem na istu i da bez penala raskinem ugovor.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji je vaš operater?

Post od znemanja »

Prvo moramo da sačekamo da uredba stupi na snagu. Nisam pratio da li je ista objavljena u Službenom glasniku. Takođe, ako je ista objavljena, treba da prođe osam dana od dana objavljivanja da bi ista stupila na snagu. Izuzetak od toga je ako je u samoj uredbi određeno kada stupa na snagu. Ako ista stupi na snagu, onda (u zavisnosti od toga sta u njoj piše) operater ne može da hoće ili neće, već mora da postupa po istoj.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji je vaš operater?

Post od Martin Mystere »

staff napisao:To sto je neko u Vipu rekao da oni nece da postuju ne mora nista da znaci.

Vip moze da ne postuje odluku...
Ne, to bi značilo upravo ono što sam ja primarno i napisao...
Martin Mystere napisao:Toliko o državi koja donese neki akt, koji opet niko ne zarezuje ni pet posto od onih koji bi trebali a ta ista država nema mehanizam (niti m00danca) da ih privoli da poštuju odredbe tog akta...
Dakle(m), ako je ovo iole pravna država oni ne da ne bi smeli da ne poštuju odluku uredbe koju je donela država, ne da ne bi smeli da se izjasne da neće da poštuju već ne bi smeli to ni da pomisle ili bi u suprotnom morali žestoko da budu udareni po buđelaru tako da ih to dugo boli!

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Koji je vaš operater?

Post od staff »

Znemanja, ipak se radi o resenju ministarstva, ne o uredbi.

Martin onda ni jedna drava nije pravna jer se svuda zakoni krse. Kao sto sam rekao, neko u Vipu rekao da nece to postovati i svi ste stekli utisak da je njihova poslednja. Ja samo kazem da nije. U ugovoru svako od nas moze da napise sta hoce ali to ne znaci da ce sutra te odredbe ugovora morati da se ispune.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji je vaš operater?

Post od Martin Mystere »

Pa nije baš skroz tako - svakako krše se ali i oni koji ih krše u pravnim državama dobiju po džepu, a ovde pre nego što je uredba i stupila na snagu oni koji bi bespogovorno morali da je poštuju kažu da ih boli patka za tako nešto.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji je vaš operater?

Post od znemanja »

@staff, hvala na ispravci.

@Martin Mystere, svakako si u pravu. No, masa ljudi uopšte ne zna koja su njihova prava, a razni prodavci, pa između ostalog i operateti, nemaju ni najmanju želju da potrošača pouče o njihovim pravima jer im to ne ide u prilog. Svakako da predmetno rešenje ne ide u korist operaterima, koji nastoje da se prave ludi pa uopšte i ne pominju mogućnost koju Rešenje predivđa. Nazalost, kod nas treba malo pokazati zube da bi se ostvarila prava.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji je vaš operater?

Post od Martin Mystere »

Slažem se i to je u stvari ono što me i nervira - država je ta koja treba da ih natera da poštuju normativna akta koja je ona donela a ne da se pojedinac bori protiv sistema jer je država nezainteresovana ili uopšte gore bespomoćna da išta uradi protiv onih koji joj tako očigledno i bezobrazno od početka guraju prst u oko i kažu da im ne pada na pamet da je poštuju.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Koji je vaš operater?

Post od staff »

Martin, pa to je upravo odlika pravne drzave, postuju pravo na misljenje i slobodu govora. Ne mozes da kaznis nekoga samo zato sto je rekao "Ja necu". To je sloboda govora. Kao sto ti mozes da kazes "Ja necu da placam porez", niko zbog toga ne moze da te kazni.

Mislim da se povela bespotrebna rasprava oko ovoga jer ne znamo ko je u Vipu to rekao i da li ce to zaista biti njihova politika. Ostaje da vidimo kako ce u praksi ovo da funkcionise.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji je vaš operater?

Post od Martin Mystere »

Nisam ni mislio da treba samo od toga već polazim od pretpostavke da tako ozbiljna kompanija i uradi ono o čemu priča, da nije profesionalno da jedno priča a drugo radi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je vaš operater?

Post od гари »

Da, Martine, ali ovde ja više mislim da VIP još nije ništa svojim zaposlenima ni saopštio, možda nirukovodstvo kompanije još nije sigurno kako će tačno. A da je ovo neko od zaposlenih rekao da svoju ruku šta je njegovo mišljenje.
staff napisao:Ko je od vas video odluku Vlade ili pisete napamet?
Ovu konkretno odluku ne, pretpostavljam, ali generalno govoreći loše sačinjene odluke, zakone, ili konkurse jesmo viđali.

I slažem se sa Staffom, ne može VIP da odgovara jer je neko rekao "mi nećemo tako raditi". Barem ne sad kad nije to ni prošlo još.

Ali ako govorimo o namernom obmanjivanju kupca sa namerom da se on ubedi da ima manja prava nego što ima... To bi možda i trebalo da bude kažnjivo. A da, ako Pera kaže da neće platiti RTV porez, a ipak ga plati, onda naravno da ne bi ni trebalo da bude osnova da Pera za to odgovara. A ono prvo - to je obmanjivanje, to po nije sloboda govora. Kao što ni lažno svedočenje, upućivanje pretnji, ili širenje mržnje nije sloboda govora.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji je vaš operater?

Post od Martin Mystere »

гари napisao:A da je ovo neko od zaposlenih rekao da svoju ruku šta je njegovo mišljenje.
I onda dolazimo do pitanja kako bilo ko od zaposlenih (nivo nebitan) ima pravo da iznosi na taj način svoje lično mišljenje u ime kompanije - ipak on nije pitan privatno kao slučajni prolaznik na ulici već u svojstvu zaposlenog. IMHO takav nastup je svakako za pozivanje na odgovornost od strane svoje kompanije.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je vaš operater?

Post od гари »

To je tačno. Često takve presigurne individue daju odgovore koje su i na štetu svoje kompanije, a to je slučaj i sad verovatno. Onaj moj primer kad mi likuša koja promoviše SBB kaže da nemaju uslugu koju zapravo imaju. Dakle, potencijalno odbija kupca na najgluplji način. U ovom slučaju, ovaj zaposleni je to verovatno rekao većem broju klijenata, i možda zbog njegovog pogrešnog odgovora neko ne napravi ugovor u VIP-u. A još i loša reklama.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od miodrage »

Ako je resenje doneto, i kad stupi na snagu, nema vise da neko ne postuje, odnosno moze, ali zna se, to ide na sud. S obzirom da je u pitanju direktno krsenje necega sto je drzava donela, verujem da ce presuda da bude ekspreno doneta, i operatoru urucena mandatna kazna.
U novinama je lepo objasnjeno - ako si uzeo telefon, placas operateru cenu tog telefona. Ako raskidas ugovor a nisi uzeo uredjaj, placas sve zaostale razlike koje si potrosio prema ugovoru.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od srdjanyo »

Kad ovo Rešenje stupa na snagu ?
Treba mi zbog "mog slučaja" o kome sam pisao u drugoj temi.

Psiho
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Sub, 05. Avg 2006. 21:17
:: iPhone X

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od Psiho »

Ja imam kod Telenora dug. Uzeo sam prosle godine u Januaru iphone 7
Platio sam u kesu 35000 i mesecna rata je bila oko 6000.
Sad mi stizu od javnog izvrsitelja da platim 133000. Ja nemam nista na sebe i jos sam im odgovorio da mogu da placam u ratama, nasta su oni poslali pismo izvrsitelji da ne moze i da nemogu da ulozim zalbu. Ja sam lepo ponudio da placam na rate neke ali ceo iznos nemam jer sam dobio otkaz u toj firmi koja je propala. Jedino da kupim nov iphone 7 i da im dam. Posto uslugu nisam dobio

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od sugarcoated_ass »

Pa ti im onda skoro ništa nisi platio od računa???

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Psiho
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Sub, 05. Avg 2006. 21:17
:: iPhone X

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od Psiho »

pa tih 35000 uzeli su za 3 rcuna i ostalo je bilo za tel. Znaci tel je bio 18.000 i trebao sam da platim 3 racuna unapred

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od гари »

Ali sigurno su te i oni kontaktirali više puta pre nego što su se pojavili izvršitelji? Izvini, ali deluje kao da si ih sve vreme ignorisao dok se nisu izvršitelji pojavili.

Probao bih direktno sa Telenorom da se nagodim. Samo se nadam da ne bi prošao onako kao neki što su im zaplenili imovinu roditelja, ili nešto slično.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od m@c|-|oR »

Za Telenor je kasno. Ono su svoje potraživanje prodali izvršiteljima. Njih taj slučaj više ne zanima.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori