e-sim / esim u Srbiji

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od Azimuth »

Ono sto mene interesuje kod iOS-a je da li se aktiviranjem esim-a dobija i opcija da se kloniraju aplikacije tj koriste iste aplikacije sa dva broja npr viber, whatsapp itd.?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od miodrage »

Azimuth, ne znam kako doci do te opcije, standardno aplikacija to ne nudi...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od knezevic76 »

miodrage napisao:Napravio sam nalog na Globaltel, podesio i sve jako lepo radi. Dostupan sam istovremeno na oba broja, brzina neta je ista kao kod Vipa (cudna li kupusa). Kredit vazi 90 dana, a broj 180 dana od zadnje dopune.
Globatel koristi VIPovu infrastrukturu

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od PetarI »

miodrage napisao:Napravio sam nalog na Globaltel, podesio i sve jako lepo radi. Dostupan sam istovremeno na oba broja, brzina neta je ista kao kod Vipa (cudna li kupusa). Kredit vazi 90 dana, a broj 180 dana od zadnje dopune.
Ala ovi "cepaju" megabajte.Nevidim nigde podatak,kako tarifiraju utrošak,ali ovo je kao brzi voz...ili brze pruge...piči.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od kefalo »

Imam dosta ugovora kod VIP-a i ne mogu da menjam provajdera.
Da li postoji ova opcija e-sim kod VIP-a i ako nije dostupna kada će biti dostupna.
Moja supruga koristi jednu stranu karticu koja bi trebala da bude stalno dostupna a za potrebe života u Srbiji bilo bi dobro da ima i srpski broj.
Telefon koji koristi je iPhone XR.

Hvala
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od miodrage »

Vip trenutno nema e-SIM kao ni jedan od providera u Srbiji. Jedini koji pruza te usluge je Globaltel, virtuelni operator, koji radi pod okriljem Vip-a.
Imas opciju da Vip broj prebacis u Globaltel, ili da preko njih uzmes e-SIM sa nekim svojim brojem (ako nije zauzet)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od luksa89 »

Kakav Globatel. Bezite od toga. Koliko znam, ako nemas interneta ili zeza signal ne mozes da telefoniras, sto mi je besmisleno. Ako negde nema 4g mreza, a ti hoces da telefoniras, mozes samo da se slikas. Pozivi i sve ide preko mobilne ili wifi konekcije.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od Lobachewsky »

kefalo napisao:Imam dosta ugovora kod VIP-a i ne mogu da menjam provajdera.
Da li postoji ova opcija e-sim kod VIP-a i ako nije dostupna kada će biti dostupna.
Postala je dostupna od pre neki dan.

https://www.vipmobile.rs/privatni/ponuda/e_sim
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od antec »

Koliko vidim samo su iPhone i Pixeli podržani. Šteta.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od znemanja »

Ako se ne varam Samsungova S20 serija telefona, pored Gaalxy Fold, takođe podržava eSIM.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od antec »

Ja sam negde, ne znam gde, čitao da se može nekako zbudžiti čak i na S9. Ostaje da vidimo kakav će VIP/Globaltel biti što se tiče dalje podrške i koliko će brzo ubaciti nove modele.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od miodrage »

I ova najnovija Motorola koja sad treba da se pojavi (pojma nemam oznaku). Valjda ce iskljucivo e-SIM da podrzava.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od dachakragujevac80 »

Ubacih malopre Vip-ov eSim u telefon. Za sada je sve ok,nema neke razlike. Videcu ako budem ubacio jos neku sim karticu kao sekundarnu kako ce tel da se ponasa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od miodrage »

Da ubacis jos neki e-SIM ili obican SIM? aktivno moze odjednom da bude SIM i e-SIM. Biras koja je kartica za voice i SMS i koja je za data saobracaj.
Kad imas SIM i e-SIM aktivne, ocekuj malo vecu potrosnju baterije.

Konkretno moj Xr povecava potrosnju za oko 7-10%
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od dachakragujevac80 »

Sim (fizicku) [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od luksa89 »

Cista glupost. Da zavisim od operatera kada moram da prebacujem broj iz jednog telefona u drugi. I, sta da radim ako mi rikne telefon, a treba mi hitno poziv? Nemas fizicku karticu koju mozes da prebacis u stari telefon i da te posluzi dok se ovaj prvi ne porapvi. Bez fizicke sim kartice nista. Tako da, moj vam je savet da izbegavate ovo cudo i navlakusu.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od Lobachewsky »

luksa89 napisao:Cista glupost. Da zavisim od operatera kada moram da prebacujem broj iz jednog telefona u drugi.
Pa jel se zaista zavisi? Ili imas pravo da karticu snimis na vise telefona, s tim sto na ovom drugom moze da se "uloguje" tek kad se "izlogujes" sa prvog.

luksa89 napisao:I, sta da radim ako mi rikne telefon, a treba mi hitno poziv? Nemas fizicku karticu koju mozes da prebacis u stari telefon i da te posluzi dok se ovaj prvi ne porapvi.

Ne znam dal postoji automatsko "odjavljivanje", ali onog trenutka kada to omoguce, svi ti problemi ce nestati. Cak ce proces biti i brzi.

Glupost je sada, jer 99% telefona ne podrzava. Isti glup osecaj je bio i sa type-C usb ulazima. Gde god da se nadjes, a baterija ti riknjava, nema ko da ti napuni telefon.

Ovo ce da zazivi za jedno 3-4-5 godina. Trenutno zaista nije vredno cimanja.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od luksa89 »

Problem je ako mi crkne telefon nema odjavljivanja u tom trenutku. Zamisli da si na letovanju, upadne ti telefon u more i kada ga izvadis on nece da se pali. Ako nemas fizicku karticu mozes da se slikas, jer ne mozes da je odjavis. Ne verujem da ce to dozvoliti ni preko call centra, jer svako ko zna tvoje ime, prezime i datum rodjenja moze da zove umesto tebe i pravi probleme. Znaci, linco dolazak u poslovnicu sto znaci da ostajes bez telefona celo letovanje. :) Ovako imas fizicki karticu koju mogu da ubacim u zenin telefon, cerkin, koji god...

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od Drakenzen »

Malo je glup primer, sta radiš onda kad ti upadne telefon sa fizičkom sim karticom u more a na odmoru si, magicno ti stiže nova a da ne moraš da ideš lično u poslovnicu????

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: e-sim / esim u Srbiji

Post od luksa89 »

Pa, izvadis telefon iz vode i izvadis karticu. Naveo sam to gore. Ako ode ceo telefon u vecu dubinu nema pomoci. :)

Odgovori