Telenor 063 pao na 35% trzisnog ucesca

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Zaključana tema
MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Telenor 063 pao na 35% trzisnog ucesca

Post od MB maneken »

http://www.telekom.yu/PROFIL/Onama.aspx


Da nije prodat, politikom oderi i ocerupaj korisnika, izgleda da ga vise niko ne bi koristio.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Telenor 063 pao na 35% trzisnog ucesca

Post od VeNoM »

MB maneken napisao:http://www.telekom.yu/PROFIL/Onama.aspx


Da nije prodat, politikom oderi i ocerupaj korisnika, izgleda da ga vise niko ne bi koristio.
pa šta se drugo može očekivati od nas...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

Samo čekajte....

Telenor ima da se popne na 80% trž učešća, i to vrlo brzo! MTS se jako popravio sa reklamama, brošurama, uslugama.... svi su namincani i nasmejani.... i ja zaista nemam nikakve primedbe na njih, osim što su SKUPI! :ohmy: Mislim da će Telenorow "know-how" isplivati na površinu, a da će to biti kobna lekcija Telekomu....

Telenorovci imaju svetsko iskustvo, pogotovo što moraju da se nose sa drugim velikim konkurentima tipa T-Mobil, VodaFone.....

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Od uvek je telekom bio zastupljeniji... jer je bio jeftiniji. Nekada je samo kartica Mobtela kostala 100 maraka, a Telekomova je bila 10 puta jeftinija...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

upravo tako Lobachewsky,
telekom je bio zastupljeniji zbog pritupacnijih cena i kada su im usluge bile jako lose

telenor ce biti ok... ali ce se voditi politikom kao i ostali svetski operateri [vodafone, t-mobile i dr.] max kvalitet ali i max cena... ne znam koliko vas je imalo priliku da koristi GPRS u vodafone mrezi. ja sam koristio jednom i nikad vise iako imam vodafone d2 karticu. za 3 klika, nikakvo skidanje skinuto mi je 10eur. kao kada bi sada recimo usli u mondo, pa u vesti... 10e paf. + sto je brzina bila UZAS ne znam koliko sam cekao da mi otvori dve proklete stranice

telefoni na ugovor? nema problema...
nokia n73-539e bez ugovora
nokia n73- 89e sa ugovorom

Netzbetreiber o2

Tarif: Active 500

Laufzeit in Monaten 24

Monatlicher Paketpreis in Taktung 60/10 69,95 EUR

Anschlußgebühr 24,99 EUR


Monatliche Grundgebühr keine

Gesprächskosten / Minutenpreise:

Inklusiv Sprach-Minuten gelten für alle deutschen Handynetze und das deutsche Festnetz - ohne Zusatzkosten 500
Sprach-Minuten1)

Sonstige Minutenpreise:

Folge-Minuten in alle deutschen Handynetze(inkl. Mailbox-Abfrage) und ins deutsche Festnetz rund um die Uhr: 0,14 EUR

Versenden von Kurzmitteilungen je SMS: 0,19 EUR

Tarifoption zusätzlich aktivierbar:

40 inklusiv-SMS
Nichtgenutzte Inklusiv-SMS verfallen am Monatsende! SMS-Pack 402)
monatl. Paket-Preis: 4,95 EUR

100 inklusiv-SMS
Nichtgenutzte Inklusiv-SMS verfallen am Monatsende! SMS-Pack 1002)
monatl. Paket-Preis: 9,95 EUR

1000 Minuten zusätzlich / Monat für Gespräche von Samstag 0.00 Uhr bis Sonntag 24.00 Uhr in das deutsche Festnetz und zum O2 Netz Weekend-Pack3)
monatl. Paket-Preis: 4,99 EUR

eto to je to...
da pojasnim
mesecna pretplata- 69.95e
prikljucak- 24.95
pretplata traje: 24 meseca

vise informacija ovde

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Lobachewsky napisao:Od uvek je telekom bio zastupljeniji....
Ovo naravno nije tacno... Svima je jasno kada je telekom preuzeo vodjstvo i na koji nacin... :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

N-gager
Banned
Postovi: 56
Pridružio se: Pet, 06. Jan 2006. 06:20

Post od N-gager »

Ma nebino sta ce da rade, i koji ce operater da bude kod nas uvek opstaje onaj s povoljnijim cenama .
Good News, I've decided not to kill you

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

telekom je preuzeo vodjstvo kada je mobtel počeo naplaćivati poruke.tada su svi prešli sa mobtela na telekom. ko ne veruje neka pita...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

A kod telekoma su tada bile besplatne??? i koga da pita??? :D

Razlog zbog koga je telekom preuzeo vodjstvo je jasan i ocigledan ali nije za diskutovanje na ovom forumu... nadam se da je sada svima jasno...

Malo je glupo gledati to iz licnog ugla i ako su svi tvoji prijatelji, rodbina i poznanici presli zbog nekog razloga to ne mora da znaci da je to stvaran razlog prelaska vetjine na tu mrezu... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

ja saa lichno preshao sa mobtela na telekom pre 4-5 god. zato shto su kleepali poo rachunima kao nenormalni a i taman posle toga je mobtel poocheo da naplatjuje gore-navedeni SMS kojii smo tad slali sa servera tipa trinidad&tobago ili kazahstan operatera za DZ :D

veseli p0z
@pu
veseli p0z
@pu

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

upravo tako...
osnovni razlog zbog koga su ljudi napustili 063 su bile bezobrazno visoke cene u odnosu na telekom
mozemo sad mi pricati sta hocemo, vlast, vlada. bla bla bla... cene i nista drugo

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

akki napisao: Ovo naravno nije tacno...
Ali pazi kad je naravno... U mom gornjem postu se jasno vidi na koji period mislim, ne cupaj iz teksta samo sta ti odgovara. Ne mogu da pricam za period kad sam bio jos klinac, ali od kad imam telefon, 3-4 godine Telekom je duplo zastupljeniji. Za devedesete se ne secam... Tad je mobilni jos uvek bio luksuz, za mnoge i bespotreban.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

uopste nije tacno da je telekom bio zastupljeniji od mobtele, i uvek je mobtel imao vecu pokrivenost sto je bio i glavni razlog koriscenja 063 mreze, takodje je i prvi uveo gprs,3g i sve ostalo pa je tek za njim isao telekom. 8)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

mobtel je uveo 3G još prošle ili pretprošle godine. imao si prilike da u NETVVOEKU gledaš test iste tj ona emislija koja je bila na bktv
iskustva - ne ispalti se ni malo telefonirati i gledati sa kim razgovaraš. ali ni malo se ne isplati
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

@VeNoM

Mobi 63 nije uveo 3g nego EDGE a to nema veze sa 3g-om i daleko je od toga, nego su lagali narod i EDGE predsavljai kao 3G. O tome je pisano dosta ovde, a ko ti je kriv pa si naseo na njihov marketing tj. na njihove lazi.

A ovde procitaj ko je prvi:

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=200&Type=1

U ponudu mt:s prvo je uvrštena prepaid usluga, a ubrzo je uveden i postpaid tarifni sistem. Krajem 2001. godine mt:s je prva tržištu ponudila pakete za poslovne korisnike - sada već dobro poznati paket VPM 50 i to pre svega zahvaljujući pravoj Virtual private network (VPN) platformi.

Permanentno prateći savremena tehničko-tehnološka dostignuća u mobilnim telekomunikacijama, mt:s ih uvodi na domaće tržište i na taj način svojim korisnicima omogućava korišćenje modernih usluga i servisa, zadovoljavajući tako potrebe i želje različitih segmenata korisnika. U tom smislu, mt:s je uvela usluge kao što su SMS, Roming, GPRS, EDGE, MMS, WAP Portal – MONDO, kao i posebne tarife za osobe sa invaliditetom. mt:s je prva na tržištu predstavila lokacijske servise, ponudila široki spektar VAS – komercijalnih SMS i MMS servisa, mogućnost slanja poruka na medije i roming za prepaid korisnike na bazi Camel tehnologije.

GPRS, tehnologija 2,5 generacije mobilne telefonije, je uveden još u septembru 2003. godine kao prelaz na mreže treće generacije, a u isto vreme korisnicima je omogućeno i slanje multimedijalnih MMS poruka. Krajem 2003., mt:s je prva u SCG predstavila 3G mrežu.

U junu 2004. godine u porodici mt:s bilo je već dva miliona korisnika, a kao lice mt:s promovisan je košarkaški reprezentativac Predrag Stojaković.

Mobilna telefonija Srbije strateški je okrenuta svojim korisnicima i u skladu sa tim posebnu pažnju pridaje kvalitetu usluga, ali i pristupačnosti cena. U tom smislu širenje spektra ponuđenih tarifa pruža korisniku mogućnost da po svom nahođenju izabere najpovoljniju. Kvalitet signala mreže mt:s se svakodnevno unapređuje postavljanjem novih baznih stanica, a u prilog vrhunskog kvaliteta usluga Mobilne telefonije Srbije najbolje govori zaslužena pozicija na tržištu.

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

MB maneken napisao:@VeNoM

Mobi 63 nije uveo 3g nego EDGE a to nema veze sa 3g-om i daleko je od toga, nego su lagali narod i EDGE predsavljai kao 3G. O tome je pisano dosta ovde, a ko ti je kriv pa si naseo na njihov marketing tj. na njihove lazi.
nije uveo jos nego je samo pustio probnu verziju 3g mreze i ima negde u beogradu da radi 3g neki su sa foruma probali svoje telefone ne znam tacno koja je lokacija u pitanju kod nekog fakulteta 8)

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Ako je Telenoru paolo trzisno ucesce to nije nikakav problem.....korisnici mogu veom lako da se vrate, a cak i da se pribave novi.... Npr... U CG je godinama ProMonte bio mnogo skuplji od Moneta i vecina je koristila Monet....a u poslednjih godinu-dve ProMonte (Telenor) je spustio cene i svi su poleteli na ProMonte...tako da ako Telenor spusti cene, mt:s moze da uvede uslugu da letimo uz pomoc mobilnog svi ce preci na Telenor......Takav smo mi narod!

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Sama analiza "koliko ko poseduje trzishta" je u ovom momentu smeshna. Posedovanje trzishta se moze meriti i ocenjivati tek za par meseci kada se Telenor "razradi" kod nas. NIKADA ne zaboravite sve one negativne clanke o Karicima, mobtelu, prevari, kradji. SIGURNO je najmanje 10-15% korisnika iz chisto psiholoshkih razloga reklo "daj, bre lepo je to sve, usluge, servisi, nove tehnologije, ali shta ako Mobtelu lupe katanac na vrata, kupicu ja telekom karticu". Naravno da je to ne realno. Ali chovek ne donosi odluke na osnovu realnosti - nego na osnovu svoje PERCEPCIJE realnosti.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

mdenic85 napisao:...tako da ako Telenor spusti cene, mt:s moze da uvede uslugu da letimo uz pomoc mobilnog svi ce preci na Telenor......Takav smo mi narod!
e vise mi je preko glave tih "b92 recenica": kakve veze ima ko je kakav narod kad najveci broj ljudi koristi mobilni za pozive i sms? ..... naravno da im je najbitnije da su cene pristupacne s obzirom da je pokrivenost svake mreze dovoljna za nekoga ko veci deo vremena provodi na istom mestu (gradu ili selu)

pozdrav...

N-gager
Banned
Postovi: 56
Pridružio se: Pet, 06. Jan 2006. 06:20

Post od N-gager »

ccccc a ja mislio da u mojoj temi ima hejta, pogle tek ovo :o
Ljudi ko je vas dirao? Al se citirate.... bruka
akki, sta ti je ti bas umes da se uvredis? Pre par meseci mene si ucio ekonomiju, a sad ces josLobachewsky, da ucis hirurgiju :lol:
Good News, I've decided not to kill you

Zaključana tema