Telefon i kamera

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Telefon i kamera

Post od miljex »

Prodajući telefone primjetio sam da većina ljudi pita za kameru (kakva je, koja rezolucija, koliko mpx, kakva je u odnosu na drugi model....). :?:

Gledajući i učestvujući na ovom forumu primjetio sam da mnogo ljudi forsira kakva je kamera na nekom telefonu najčešće SE s700 koji i sam koristim pored n 6600. :?:

Međutim ja nikad nisam razvio slike koje imam na telefonu, čak i prebacivanje na PC je rijetkost, a da budem iskren nisam ni čuo da neko razvija slike, čak ni sa naj telefona (ovo može biti i do mene).

Mislim da fotke urađene "telefonom" uglavnom ostaju na telefonu i tako se pokazuju ljudima, tako da razlika između kamere na 6600, 7610, SE s700 za mene i nije bitna.

Interesuje me:
Da li neko od vas razvija fotke sa mobilnog :?:
Koliko je kamera bitan faktor na nekom telefonu :?:
Koji po vama telefon ima naj kameru, naravno da ste se u to lično uvjerili :?:

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ja sam samo dve fotke razvio, odnosno odstampao, i to jednu sa s700 jednu sa 6630, cisto radi testa. Najbolju kameru po meni (na nasem trzistu, ne racunam samsung s250....) ima SonyEricsson S700, pa odmah za njim 6630, koji pravi skoro indeticne slike kao i s700. Meni nije posebno bitan faktor kamere, jer imam digitalca kojeg koristim kad mi je potrebno. Tek kad se bude napravio neki telefon kao Samsung S250 za nase trziste, onda ce moci da se zamene prave kamere.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Razvio sam ja nekoliko slika sa s700i, doduse samo neke koje su mi jako drage, a zeleo sam da poklonim nekoj osobi! A sve slike cuvam na kompu i rezem po potrebi, posto je tu dosta zurki i ljudi traze!
Kamera mi je veoma bitan faktor kod telefona, jer kao sto sam rekao vec negde na forumu rekao, zamenjuje mi digitalni, pogotovo kad idem uvece negde!
Najbolje slike, sad definitivno mogu da kazem s700i, pa posle 6630, testirano, pa onda 7610 i slicne, pa k700i...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

razvio sam nekih 100 slika sa nokie 7610 slike su odlicne, cak i u mracnim uslovima, medjutin nevaljaju kada se koristi zoom, night mode i kada se osoba koju slikate bar malo pomeri.
probao sam jos kamere na 3650, v600 7250i, 3200
a po pricama sa raznih foruma sam zakljucio da s700 ima najbolju kameru

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ja obichno fotke prebacijum na komp i/ili ih kachim na net, a po neka zavrshi i u shtampi...
Chesto ih shaljem mejlom itd.
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Rekoh vise puta sta imam o tome. mogu staviti 12mpix ono ne moze da bude ni blizu najlosijeg digitalca pa je kompletna ta prica u prazno.. ok bi mi bilo da kamerica bude 1mpix, to je lepo jer zaista mozes neke stvari u slucaju nuzde ostampati dok kod vga kamera moras da se mucis da sredis sliku prvo.
Sustinski te dve slike ne budu razlicite narocito kad se uporede ona snimljena sa 1mpix phone camerom, sa 640x480 samo sredjena.. ali uporedite obe sa nesredjenom slikom sa olympus 1.3 mpix...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Mhm.

AKKI, da nisi zaboravio nešto??? Recimo Sharp GX 30???

Kamere idu ovako: SE S700=Sharp GX 30, Nokia 6630, Siemens S65, Nokia 7610, posle toga je sve VGA, nema smisla spominjati. :D
U susret novim izazovima...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Da, nisam napisao sharp ali iz prostog razloga sto nisam puno probavao, imao je drugar ali sam uslikao samo nekoliko slika, tako da bas nisam kompetentan da pricam o njemu iz licnog isqstva!A ako se ne varam miljex je napisao iz licnog isqstva!
Zaboravio sam siemens s65 koji ide pre 7610!
Ono sto sam video na netu u vezi sharpa, slazem se da je tu negde sa s700i mozda je s700 malo bolji, ali tu su negde, ostalo ostaje kao sto sam napisao s tim sto se ubacuje s65 ispred nokie 7610! :mrgreen:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Ko da nikad niste imali digitalac u ruci pa se tolko primate na kamere na telefonu.. boze boze boze...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

1000 puta mi se desilo da bih uzasno zeleo nesto da snimim a nemam ni kameru ni fotoaparat sa sobom, u takvim slucajevima telefon mi odlicno zavrsi pos :wink: ao

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

To jeste i to ne poricem, ali to se desi jednom u 1000 slucajeva.
Ja i kazem da je to za slucaj nuzde i da je to prinudno pomocno resenje, zato se i ne treba toliko gubiti oko toga

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Mislim da je kamera zabavna u pochetku...a posle je ne palish...nije tachno da je u 1000 sluchajeva...ja svaki 2-3 dan uslikam neshto... :wink: imam oko 200 slika na fonu(pocheo sam polako da ih brishem)...i uglavnom ih prebacujem na komp...
Ali u svakom sluchaju dobro je imati kameru na fonu... :wink:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Srbin,

Otkud znaš da smo mi držali digitalac u rukama??? Možda i nismo... :lol: :lol: :lol:

Dexter,

Potpuno se slažem, ja sam 2002 bio lud za kamerom na telefonu, a do sredine 2003 već mi se potpuno izgubio entuzijazam, nekako me je smorilo da stalno slikam, i snimam, i opet, i opet... Mada, moram priznati da dobro dođe u nekim situacijama. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Slazem se da kamera na fonu nije nishta extra, ali je najznachajnija prednost to shto ti je uvek pri ruci...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

2 puta mi je kamera upropastila savrsene zalaske sunca i od tad jednostavno ne palim... kad mi treba nosim digitalac.. slikam samo dokazni materijal kad pravimo neku festu jer se to automatski dize na ftp i salje ljudima

Odgovori