Prestanak proizvodnje Siemens mobilnih telefona ?!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Prestanak proizvodnje Siemens mobilnih telefona ?!

Post od Dream Weaver »

Siemens Mobile no more?
18 Jan, 2005


According to a shocking news release in Sunday Telegraph, Siemens is set to shut down its mobile phone division with the loss of more than 5,000 jobs unless it can find a partner for cooperation.

A spokesman for Siemens declined a comment but confirmed to the Scotsman newspaper that the division's future was under review by chief executive Heinrich von Pierer and that an announcement will be made at the annual meeting.

Von Pierer told Bloomberg: "Either the situation has to be fixed or we have to find a partner for cooperation. We have to fix, close or sell.".

The group will announce its final decision at its annual meeting on January 27.

Any move to shut down Siemens Mobile will destabilize the global handset industry as Siemens is the fourth-largest mobile phone manufacturer in the world, with a 7.6 per cent market share, and 13m handsets being sold in the third quarter of 2004.

In its struggle to make profits, the giant German industrial conglomerate has generated a loss of 140 million Euro in the fourth quarter of 2004. Analysts believe that Siemens has failed in its attempt to stabilise the mobile devision and will be forced to abandon it. A possible resolution for Siemens is to find a joint venture partner prepared to pour billions of euros into the company in exchange for a majority equity stake.

Possible buyers for Siemens Mobile include NEC, the Japanese group, and Ningbo Bird, a Chinese conglomerate. :roll: :cry: :?
and justice for all...

Wobby
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Ned, 12. Dec 2004. 23:02
Lokacija: Unknown

Post od Wobby »

Gde si to nasao majke ti?
Ma gde nece biti Simens tek poceo da ugrozava ostale marke i sad da stane....? Ne mislim da nema h'leba od toga! :wink: Sedi i cekaj ali sam siguran da nece odustati i kazi mi sa kog sajta si pokupio to :?:
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ono sto sam ja "okacio" nasao sam na gsmarena.com
Za siemens veruj puko je ko zvecka, verovatno nesto slicno sto se desilo eriksonu pa se posle spojio sa sonijem. 8O
and justice for all...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Pa s obzirom na telefone koje proizvode nije čudo, super telefoni kojima uvjek nešto fali, najčešće software.

Eto zadnji m65 super telefon, ali moraš da mu sam ubacuješ nov software ako je proizveden prije 10mj. 2004.

Ili s65, mmc, opcije, izgled sve je tu, a tastatura nula, kamera 1.3mpx a displej nikakav, fotka gora nego na 6600, a kamera bolja.

a da ne spominjem cx65 uđeš u kameru, a on se restartuje, mjenjaj software na novom telefonu, ako nećeš da ti pojede imenik i listu poziva, pa ko je lud da ga kupi, to se brzo pročuje.

Inače telefoni imaju spuer predispozicije, nisu ružni, dobro se konektuju sa računarom i drugim telefonima, ali sve je nedovršeno. :roll:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Sve je to diskutabilno, ali ne i nemoguće. Veliki su gubici u ovom sektoru(a i nesposobni su da naprave normalan telefon). Siemens se oslanja na "naručene" proizvode, tako da se plašim da se taj dan, ako ne sada, ono u bliskoj budućnosti bliži... :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Flash
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2005. 00:32

Post od Flash »

Ima li novijh vijesti posto su na gsmarena.com jos uvijek od 18.01...
Smrc, Siemens da se proda (kinezima :? )... :cry: :cry: :cry:
Sony Ericsson K500i

Odgovori