Snimanje FM-a

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Snimanje FM-a

Post od lovd »

Koji telefoni *modeli .... mogu da snimaju sadrzaj sa radija ......

znam da ima N-Nage 8) ..... jel sam je imao !!!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

ja isto znam za ngage, a posle njega nisam ni imao neki fon sa FM podrshkom, mislim da bi w950 trebao da moze da snima, ali pitaj bas korisnike za ovaj podatak.
5130+Koss the plug....

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Moze 100% i stari dobri n3300, čak ima i dugme na tastaturi posvećeno samo toj funkciji.

pozdrav 8)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

mislim da n7710 može isto to tj jednom mi je ispelo ali mi nikada to nije bilo potrebno tako da :wink:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

ajde neko od korisnika w950 potvrdi ovu info ...... jer me interesuje da ga uzmeme a znacila bi mi ova funkcija ////

Fala vi :wink:

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

dobra stvar kada mozes da snjimas fm, ali sad koji telefon to podrzava neznam.... mene interesuje da li postoji kakav symbiam ( 9.01 ) programcic za ovu opciju?????
rocK for ever

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

rocK, pa jedina solucija za novije symbian fonove je da instaliras neki dobar program sto moze snimati zvuk u .wav formatu i kada upalis radio onda pustis da se cuje na zvucnik mada to nije to ali ja znam za taj nacin, a za program jos nisam cuo da ima, mada bi bilo korisno.

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

lovd,koliko ja znam ne moze,jedino ako postoji neki UIQ program preko kojeg bi to moglo mada tesko! :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ako i može ja nisam uspeo da nađem kako. OK verujem da ti treba, ali meni nikad do sad nije trebalo tako da mu ovo ne bih uzeo za zlo (W950). Jedino ako postoji neki 3rd party program.

Ne znam za šta ti tačno treba, ali sve što meni treba nogu da nađem na podcastu. Ali veliki minus je što velike fajlove (dužinski) ne može dobro da svari, tj. preko 30ak minuta čita ali posle tog vremena na time skali nemaš više nikakvu kontrolu osim da se mota na početak ili sledeću pesmu. VladaZem mi je rekao da je naleteo na isti problem, i da ga je rešio ubacivanjem tih fajlova iz Phone2Music programa koji ide uz PC-Suite, ali meni nije pomogao.

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Moram da priupitam autora teme, za cega ce ti taj fm recorder? Pa pobogu imas toliko programa za download mjuzike sa interneta torrent i slicni. Nije mi jasno, verujem da volis da slusas radio, ali zar nije logicnije da ces da uzivas u playlisti koju ti sam napravis, ili pak koju ti servira neki debil DJ? :wacko:
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

VladaII, pa u tome i jeste fora, snima pesme i pravi sam svoju listu ili eventualno ako je neki dobar mix pa ceo da snimi ili ako je neka emisija/reklama u pitanju.. A drugi bitan razlog jeste to sto je jeftinije da snimi nego da downloaduje sa neta :wink: :P

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Jeftinije??? :lol: :lol: U principu sa neta sam skinuo jedno 30 GB muzike, hm, da vidim koliko me je to kostalo...samo kablovski mesecni flat.... :P Totalno je nelogicno ....skupo? Dinar dao nisam za download, osim akko neki od nas ne kupuju muziku preko itunes??? :ohmy: Ne znam meni je to bzvz...
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jel ti to mene za*ebavas ili si ozbiljan? A taj flat ti neko poklanja, jel? Ili pak moras da ga platis? Nisi o tome razmisljao... Sto se tice snimanja, ne vidim kako moze da te kosta osim struje koju potrosis? To mu ga dodje kao kad uzmes kasetofom pa snimas okolo zvuke i niko ti to nece naplatiti... Izgleda da nisi razumeo sta je decko trazio..

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

ma bre ljudi opusteno ...... samo sam pitao ...

a milion puta mi se npr desilo da ne znam koja je pesma u pitanju kad slusam radio a svidja mi se i sa n-gage je snimim .... koliko njih znam da mi kazu "jel znas onu pesmu ... ta na nananan ta nana .... cuo sam je na radiju ??" ..... cim je cujes snimis ...

nije na odmet da se ima i ta opcija .... samo zbog toga :wink:

kad kupujem mob volim da znam unapred sta da ocekujem od njega pa i pitam ... Pozzzzz

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Azimuth, poenta je da ti svakako placas net, a pesme samo skidas ako zelis... Tj. nije on uzeo net samo zbog pesama :wink:

I, u ovom slucaju se slazem sa Vladom, i ja skidam muziku sa neta, i apsolutno je bespotrebno komplikovati vise od toga, jer je to najjednostavnije...
iPhone + CX300

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Spyker, poenta je da se nista ne plati sto ne moras.. Neko je negde napisao da svega 15% stanovnistva koristi net u zemlji Srbiji tako da...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

lovd, buy SE and use TrackID for it, tj.za "ne znam koja je pesma u pitanju" :D Šalaaa :wink:
Za muziku je to besmisleno, već ste rekli, za spec.emisije postoji podcast, lako se skida i "baca" na fon.
Da objasnim ovo što je gargamel4 napomenuo, to su moja iskustva sa W serije - imate recimo fajl težak 10mb dugačak preko 1h (low quality) - kad se prebaci preko fast porta meni je skoro uvek "pucala, prekidala" reprodukcija i fon se naravno odma prebacuje na sledeću "numeru" (e sad ti vrati ponovo na taj fajl od 1h pa premotavaj :dry: "gde si bio"). E kad god sam to isto prebacivao preko disc2phone (no change opcija, naravno), nikakvih problema, uh.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

A šta radi TrackID? Počeo je nešto malo da mi snima, a onda je hteo da se konektuje na net, i tu sam rekao hvala lepo.

Da Vlado, na iste fajlove od po satipo mislimo :wink: s tom malom razlikom što posle 30min. više ne može ni da se premotava. Ali ok, probaću ponovo, možda mi uspe.

lovd, sad mi je malo jasnije zašto ti to treba, mada sam na bivšem plejeru samo 2-3 puta iskoristio tu opciju. Naravno da to nije loše, ali da ovakav telefon ne kupiš zbog takve sitnice je bez veze. Kupi ga, a program će se valjda već pojaviti.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Znaci shvatili smo poentu da nam fm recorder ne treba :D Shalim se, pa ja stvarno ne znam kada bih ga upalio i snimao pesme sa radija, jedino ako me smori oko 16 000 pesama koje imam na racunaru.. :oops:
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

VladaII, pa znas kako, ja imam oko 200GB muzike i veruj mi da mi je ogromna vecina dosadila, ti diskovi skupljaju prasinu uz nadu da ce mozda ponekad biti ponovo preslusani. A poenta programa upravo i jeste da kad cujes pesmu ne moras da trcis kuci da bi je skidao sa neta nego da to mozes da uradis u hodu, dok slusas radio. Druga dobra strana jeste to da ne moras samo muziku da snimas nego mozes i emisije ili sta vec koje ne mozes da skenes sa neta. Ja konkretno imam par emisija ali zahvaljujuci drugarima koji rade na radio stanici pa su mi dali njihove snimke. Sve u svemu, taj program, ako uopste postoji, moze samo dobro da dodje ljudima poput lovd-a

Odgovori