Koliko je sigurno?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
perica
Banned
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 20. Jan 2005. 20:41

Koliko je sigurno?

Post od perica »

koliko je sigurno ili ti koliko se isplati kupovati polovan telefon i to u ovom slucaju preko oglasa?

priznacete ovakvi i sl. oglasi mame >>> "SAMSUNG E800, STAR 3 NEDELJE, KAO NOV, FULL PACK, SA SLUŠALICAMA, GARANCIJA, 240 EUR.".

unapred hvala.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa ne znam moze da bude ok, da je tome nekome dosadio odma i da oce da ga prodaje, al isto tako moze da bude telefon nesto ostecen ili ukraden. :twisted: Uostalom, ako mislis da kupujes taj fon dodaj jos 30e pa kupi u prodavnici - sto je sigurno sigurno je. :wink:

Wobby
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Ned, 12. Dec 2004. 23:02
Lokacija: Unknown

Post od Wobby »

ako su telefoni skoro izasli pa se odmah i prodaju tj. posle kraceg vremena ja nebih to uzimao i lepo kaze stefan doda :mrgreen: j malo kinte i siguran si
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Ništa nije sigurno :!: :!:

U oglasima možeš naći mnogo dobre telefone, ali moraš da ih vidiš i dobro isprobaš. Nerijetko se dešava da ljudi dobiju na poklon naročito oko praznika, ili narkosi prodaju stvari, ili je telefon jednostavno kraden.

Realno bolje je izdvoliti malo love kupiti nov telefon i da još nije sa mreže, onda si baš miran.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa ono...ima dosta primamljivih oglasa ali meni je sve to sumnjivo.... :|
Ima ponekad i iskrenih ljudi pa stvarno oce da prodaju neki fon bud zashto jer su u krizi sa keshom ili tako neshto....
U ovom sluchaju mislim da je bolje izdvojiti josh koju kintu i pazariti nov fon... :wink:

perica
Banned
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 20. Jan 2005. 20:41

Post od perica »

pa da imam kes verovatno bih dodao tu razliku.
problem je sto ovo nije jedini oglas, nego ih ima destetak - raspon cena 220 - 250 eur. , dok ovde na site-u najniza ponuda je 270 - 280 eur.

perica
Banned
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 20. Jan 2005. 20:41

Post od perica »

ili jos bolje >>> "NOKIA 6230, stara 3 meseca, kupljena u radnji, garancija, ful pakovanje, 210 EUR.".

koliko je sigurno kupiti polovan symbian telefon preko oglasa? mozda je to bolje pitanje?

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Teshko pitanje, poshto nikad nije sigurno ni kad qpujesh nov, a kamoli polovan...
U svakom sluchaju nemoj da qpujesh na slepo i prochachkaj ga pre nego shto se odluchish za sigurno... :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Pa ipak to je rizik, polovne stvari kupujem samo od ljudi koje znam i koji znam da nece da me zeznu

jednom sam kupio alkatel db 40dm, verovali ili ne telefon je riknuo posle pola sata rada :x , tada sam se dobro opekao i vise nikad

moj burazer je prodao sony j70 kada je bio nov 130eur prodao za 45eur, fon je bio nov, star 10 dana, al covceku dunulo da ide na more, pa sto pre to bolje :mrgreen:

Wobby
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Ned, 12. Dec 2004. 23:02
Lokacija: Unknown

Post od Wobby »

Miljex mislim na nove telefone posto polovne smanjuju za 30-etak evra! Ti ih dodas kupis nov.....i znas da je dobar, sve komplikacije koje budu izazvane mogao si ih izazvati ti! Nov je ipak nov :P
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Moj je stav prema kupovini polovnog telefona otprilike ovakav:
Polovan telefon kupio bih samo ako:
- nemam dovoljno para za nov
- ako poznajem toga od koga kupujem ili ako je reč o kupovini u prodavnici koja daje garanciju od minimum mesec dana
- ako razlika u ceni između polovnog i novog telefona opravdava takav korak...
Ako ova tri uslova nisu ispunjena, bolje je kupiti nov telefon, u prodavnici, sa garancijom. Ne mora da bude "originalan". Garancija, kakva god da je, daće ti dovoljno vremena da "izvadiš dušu telefonu" u roku manjem od nedelju dana i ako nešto ne bude u redu, da ga zameniš ili povratiš svoju investiciju...
Najgora varijanta je kupovina koju pominješ, preko oglasa, od nepoznatog čoveka, bez ikakve garancije... Tu je šansa da naletiš na prevaru veća od 50%... Mnogi se na takav način rešavaju telefona sa kojim nešto nije u redu, a kada to ustanoviš, kasno je i nemaš kome da se žališ...
Prodavnica je prodavnica, ma kakva bila, i bar si siguran (skoro siguran, u našim uslovima) da će biti i sledeći dan na istom mestu...

Odgovori