Serial number (IMEI)

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

kao i sva roba tako i telefoni postoje koji se prave za zapadno i za istocno trziste, pa je i samim tim kvalitet izrade takav, ali radi se samo o sitnim detaljima i to prvenstveno u finalnoj obradi :wink: ,jel odavno se zna da roba koja dolazi na zapadno trziste je po pravilu skuplja a samim tim i mora biti kvalitetnija :wink:

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Ako se na osnovu IMEI broja moze videti dal se koristi...tj dal je telefon na mrezi...ko onda ima tu informaciju?
Meni su danvo ukrali jedan.. pa me interesuje...
NOKIA N8

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

tu informaciju ima operater, ali se to cuva kao poslovna tajna i moze se dobiti informacija od operatera samo uz nalog policije ili tuzilastva i nikako drugacije, za policiju su to sitne kradje pa ih to i mnogo nezanima tako da se oni malo bakcu oko toga, ali ako si uporan i insistiras mozda i daju nalog da se to proveri, i ako neko neovlasceno koristi telefon a postoji nalog da je ukraden operater mu salje poruku da koristi nelegalan aparat i ukoliko se nejavi operateru, kartica ce mu biti iskljucena. u svakom slucaju operater ima sve informacije pa cak i mogu da dobiju nalog da prisluskuju takav telefon i da ga odma pronadju samo da hoce :wink:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

hehe, ne salje mu operater poruku, nego ga locira i onda ga uhvati murija... bilo bi glupo kad bi mu operater poslao poruq, pa svaki iole pametniji covek bi odmah ugasio tel...
Ovo bi trebalo da se radi kod nas u svim slucajevima jer zahteva bukvalno 2 minuta posla... a trenutno se radi samo uz jaku, jaku vezu... :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa operater moze ako prijavish kradju i dash IMEI momentalno da ti iskljuchi fon i da ti ga zakljucha....a onda morash da ga nosish u servis da ti ga nakache na komp i skine blokadu....
A to je potpuno normalno na zapadu i ne treba nikakva veza kao kod nas...
Ali eto..to smo ipak mi...kod nas ide sve preko veze...

A ne znam da li mogu opet da te lociraju ako stavish drugi fw.... :roll:

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ma ja mislim da su to sve gluposti.
Jeste to sve lepo zamisljeno, ali ko ce da se bakce sa policijom, pa ako uhvate tog ko je ukrao, posle na sud, pa sve te gluposti.
To mozda nekako i moze u inostranstvu, ali ovde mogu i kola da kradu, policiju bas za...ole. Nije mi samo jasno i kako bi to moglo kod nas kad je 70% telefona ukradeno i skinuto sa mreze :roll:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Mogu da te lociraju i ako samo promenis fw, jer se tako imei ne menja...
a moze kod nas, meni su tako nasli tel... i vratili ga, a na sudu je bilo samo oces li da ga krivicno gonis, da... i ponovis izjavu datu u muriji :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

A nisu ni lopovi gloopi...
Predpostavljam da vecina njih odmah po kradji vadi i baca karticu...
To kazem jer sam 3 puta nashao blokirane SIM kartice...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

da, baca karticu... ali ostaje imei, pa cim se u telekomu ili mobtelu pojavi taj imei, odmah se zna koja je sim kartica( koji broj) u upotrebi sa tim telefonom i moze da se nadje za manje od minuta... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ima sad dosta programa za menjanje imei-a. Ja sam pre imao jedan (ne znam kako se zove), tako da oni profesionalni lopovi koji se time bave znaju to dobro, i verovatno uspevaju da menjaju, mada mislim da to i nije toliko bitno kod nas, jer ovde operateri kradu od korisnika sa bezobrazno visokim cenama razgovora, a i nije ih mnogo briga za nas, njihove klijente :lol:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa, da moze se promeniti imei, to nije toliki problem za profesionalce, ali kod nas telefone uglavnom kradu klinci... pa oni to nikako ne rade... a ne verujem da profesionalni lopovi rade na malo... :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Odgovori