Slike sa mobilnih telefona

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Evo sada malo boljih slika sa n82... One prethodne sam bezvee slikao na brzinu... Ove su mnogo bolje, iako su podesavanja ostala automatska... Iskreno, koliko iskustva sa telefonima imam do sada, nema telefona koji moze da naprai ovoliko ciste slike u velicini 5mp... A, recimo na rezoluciji monitora, perfekcija... Ja sam odusevljen...

Ponovo sam se povredio na treningu, obratite paznju na dlake ili na krv, mislim da su detalji izuzetno dobro uradjeni...

Slika

Ovo sam slikao bezveze, samo poredjao predmete da bi bilo sto vise boja, i odusevljen sam ostrinom slike...

Slika

Ovo su kiviji, u mraku, slikano sa blicem, ponovo izuetni detalji... Samo, nemojte pomisliti da je negde mutna slika, a negde ne, posto su u staklenoj posudi koja je malo prljava... Predlaem da se pogledaju samo kiviji...

Slika

Tako da, utisak je i vise nego pozitivan...
iPhone + CX300

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Spyker, sve slike su u makro modu, a vec smo utvrdili i niko ne spori da N82 pravi odlicne slike u makro modu.
Problem su slike "na daljinu", one su dosta mutne kad se gledaju na 100%
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

ja sam primetio da je n95 pravi lose slike na razdaljini do 15cm,znaci svaka bude zuta,a evo recimo sa 8gb su super slike.verovatno je do same led diode kod 8gb stoji sa strane tj nije isto ko na obicnoj 95-ici.to sam negde procitao na testu n95 8gbSpyker, probaj da slikas sa flourescetnim podesavanjem,pa nam javi
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Sve je to lepo Spyker al meni se od ovih slika jedino svidja ova sa rukom,mislim ostrina i kvalitet ovo ostalo mi je :S
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ovu sliku sam napravio prije par mjeseci, dok sam jos imao nokiju 6233, naravno nije nesto kvalitetna ali interesantna mi je pa reko' da je okacim sad...
Na slici je moj pekinezer :)

Slika
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Sve je to software. Žute su jer ne može da se snađe sa onim što softver vidi, izgleda mu "neprirodno belo", pa dodaje filter. Sve je to u suštini bzv. AF je dobra stvar, a filteri se ne mogu smatrati ozbiljnim dok ne postoji WhiteBalans tj. podešavanje referentne bele boje. MInijaturna optika, minijaturan čip, CMOS sam po sebi........ Tu ostaje samo software da pegla. A u uslovima slabije osvetljenosti to naročito dolazi do izražaja - poterbna je jako mirna ruka, i kao kod Senseija čisto sočivo :wink:

Spyker, na prvoj slici ne dovodim u pitanje čistoću i detalje, ali boje nisu realne. Fluorescentne su i kao da je dodat Dodge po celoj slici.

Ok, sad sam video i ostale slike. Nije loše ali ima prenaglašene boje, čak i više nego što je to N73 imao sa prvim verzijama softvera. Narandžasta na pomorandži je previše jaka i ima problema sa crvenom (na Alevoj). Ali ima potencijala, i siguran sam da će to biti mnogo bolje vremenom.

:)
Poslednja izmena od gargamel4 u Pon, 28. Jan 2008. 21:46, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Koristio sam makro, a ostala podesavanja su na AUTO.(N73)
Slika Slika

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

ja sam odusevljen slikama n82.. mozda zato sto sam zaljubljen u n82 pa joj ne vidim mane..

:wink: :)
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

Spyker,

iiiijjuuuuu...sta je sa slikama i n82???mislim ovo je full...nema dalje!!!iako sam protiv slika,kamera na fonu...ovo je trenutno VRH
Blackberry 9700

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

meni se slike n82 ne svidjaju, na nekim bojama je granulacija previshe ochigledna a opet su prelazi na primer savrsheni, novi fw tje ispraviti neke stvari nadam se.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Post od Super Sayian »

Spyker, Znaci slike su ti mrak! Nikada bolju kameru nisam video na fonu!opusteno moze da parira digitalcu...ali su malo mutnije poslednje dve...
A eo mog macka Cire ^^

Slika
Slika
Slika

Prve dve su sa 3250 ali poslednja je sa 6288...samo spawa -.-,a kad oce da jede oda oce da ubije -.- ^^
Nokia 6220+1G MircoSD Symbian ruleeezzz!Ali se plasi da hakuje svoj mob

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ma slike su ponekad izuetne, samo treba lepo namestiti ruku... A samo da znate kako izgledaju na ekranu telefona... Sto kaze moj drug, kao da nije slika... Znaci, ekran savrsen, kamera savrsena, kada neko pogleda slike, odusevi se... A blic necu da komentarisem, svaki put se odusevim, jednostavno mi nije jasno da je toliko jak... Znate kakav je blic na k800? Znate, naravno da je odlican.... A na n82 je NEUPOREDIVO bolji... A, najjace od svega je da kada se slike gledaju na ekranu uredjaja, n82 napravi bolje slike od mog digitalca... Mislim kada se prebace na komp, digitalac je naravno bolji, ali na "malim ekranima" je bolji n82... E, da, i n82 ima jaci blic od digitalca... Inace, digitalac je nikon s10, 6mp, 10x Opticki zum, pa vi vidite onda...

EDIT: Malo pre sam se zaj**avao sa podesavanjima kamere, i dobio sam ovo:

Slika

Znaci, slike su super mocne u tom modu, ali nemam pojma kako sam ga dobio, jel zna neko koji je ovo mod, moze nekada da ispadne bas dobro...
iPhone + CX300

Nex-77
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 27. Okt 2007. 01:55

Post od Nex-77 »

Slika
EVO slike sa samsunga D900.Kakva su vasa misljenja,ja mislim da je digitalac nezamenjiv.
Slika

sasa-SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2005. 19:56

Post od sasa-SE »

MilančeBGD napisao:K800i je bolji od mog k750i samo u makro modu, i slikama sa blicem u potpunom mraku

EEE pozdrav i za Milana :)

milan je u pravu za sve sto je rekao

jednostavno k750 cid36 je zakon, nema mu ravnog, k800, n73, k850, n95 i n82 su zaista losi na 100%, a 100% je dokaz kvaliteta....

proizvodjaci idu na dizanje rezolucije a ne misle na velicinu senzora, tu je problem...

kada povecaju senzore i kvalitet ce biti bolji


do tada k750 cid 36 je zakon za sve ostale

Izmenio:gameforce: Zabranjeno citiranje celih poruka!

senadomen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sre, 08. Avg 2007. 10:20

Post od senadomen »

Ne razumem, zar k750i ima najveci sanzor od svih pomenutih?? :unsure: .
Nokia E50

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ne,k750 ima senzor taman kakav treba za njegovu rezoluciju .
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

sasa-SE, :wink:
U potpunosti se slazem :) Ali dobro, ovde izgleda svi gledaju da imaju telefon od 5mpx, da ima i onaj od 10 svi bi uzeli taj od 10...
Ko fora za n95, ljudi ga uzimaju jer ima 5mpx i kao ekstra je... A n95 je prvenstveno napravljen zbog symbiana i njegovih sirokih mogucnosti koje 99% ljudi uopste i ne koristi.Ako hocete dobru kameru uzmete digitalac i kraj.
I dalje tvrdim da k750i/d750i/w800i cid36 prave najbolje slike, i mislim da nije problem u meni vec u nekima koji tvrde suprotno, a nisu ni videli slike sa k750i cid36 :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

sasa-SE, MilančeBGD, a kako se "dobija" taj cid36. Jel se to softver mora "apdejtovati" ili nesto slicno ?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

k750i/d750i/w800i imaju cid36 i cid49, cid36 su prve verzije telefona, da sad ne duzim pricu sta je cid...
Ako imas cid36 imas cid36 i to je kraj, na nekim telefonima se cid moze updateovati npr. kod k550i/k800i ako se dobije cid49 ili cid51 moguce je update cid-a na cid52 koji se mnooogo vise koristi, i za koji postoji vise verzija softvera.
Nije to do verzije softvera vec je u pitanju hardver, ako imas cid36 k750i ne mozes ga updateovati na cid49 ili obrnuto, i to je tako...
Posto se zna da su prve verzije telefona imale cid36, kasnije je dosao cid49 a i losiji kamera modul koji je ugradjen u cid49 tako je onda podeljeno i kaze se da k750i cid36 ima bolji kamera modul.Dosta ljudi koji imaju k750i cid49, traze neki polovan ili unisten k750i koji je cid36 da bi mu skinuli kamera modul i stavili na svoj cid49.

Neki su testirali svoj cid49 i cid36 k750i sa uporednim slikama i naravno k750i cid36 pravi dosta bolje i realnije slike.Takodje ima i slike samog modula, na kojim slikama se moze videti da nisu isti tj. da postoji razlika izmedju 2 cipa(jedan iz cid36, jedan iz cid49)

Vrlo je tesko kod nas naci cid36 telefon sad :( Ja sam evo trazio skoro 2 meseca i nisam nista nasao...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

MilančeBGD, a reci mi molim te gde da proverim na mobu da li pise to cid36? Cale ima K750i pa da vidim sta njemu pise!

Odgovori