Adresar...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Adresar...

Post od stefank »

Hakeri, nakon velikih kompanija, poceli napadati holivudske zvijezde
23.02.2005. Adresar Hiltonove na Internetu
Nepoznati hakeri uspjeli su da desifruju lozinku telefona, modela SideKick kojeg nudi kompanija T-Mobile, i docepaju se sadrzaja kompletnog adresara Paris Hilton. Nakon sto su se stotine imena i privatnih telefonskih brojeva slavnih poznanika Hiltonove nasli na Internetu, uslijedila je poplava poziva znatizeljnika koji su zvijezde nazivali da provjere hoce li im se na odredjeni broj zaista javiti, recimo, Eminem. Izmedju ostalih, objavljeni su brojevi holivudske top-starlete Lindsej Lohan, pjevacica Kristine Aguiljere i Esli Simpson, para Ane Kurnjikove i Enrikea Iglesijasa, glumca Vina Dizela i tenisera Endrija Rodika. Osim adresara, podaci koje su nepoznati hakeri iznijeli u javnost otkrivaju i Parisine omiljene hotele, restorane i aviodestinacije, brojeve racuna i privatne biljeske koje je imala sacuvane u datoteci svog mobilnog telefona. Incident sa provalom u mobilni nasljednice lanca hotela ÒHiltonÓ desio se samo nekoliko dana nakon vijesti o sudjenju 22-godisnjem hakeru, uhapsenom prosle jeseni zbog ulaska u servere kompanije T-Mobile preko kojih je dospio do e-maila tajne sluzbe osiguranja predsjednika SAD-a i docepao se podataka o skoro 16 miliona pretplatnika te velike mobilne kompanije. Povezano sa tom prethodnom istragom, sada i kradju adresara Paris Hilton istrazuje FBI.

Evo ima neki... SideKick telefon(?!). :roll: :lol: Kako su mogli da joj hackuju fon inache...? :roll:



P.S. Molim da ova tema ostane bar nekoliko dana, ipak ovo ima veze s mobilnom telefonijom... Evo recimo kako su joj hacknuli podatke... :roll: Hvala.

Wobby
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Ned, 12. Dec 2004. 23:02
Lokacija: Unknown

Post od Wobby »

To su najverovatnije radili u bazi podataka T-Mobila odakle su citali sadrzaje telefona! Mozda gresim ali meni je to najlaksi nacin dospevanja podataka nekog korisnika! :wink: Ko misli drugcije neka pise! :)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

mi2scg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 177
Pridružio se: Čet, 16. Sep 2004. 23:11
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od mi2scg »

Eeeee, pa steta sto i broj Angeline Jolie nije bio tamo u imeniku :lol: :!: :!:
Pozdrav svima!

Marko MI2
Stop the madness!

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

pa vrlo jednostavno, dovoljno je da su kontakti bili umemorisani u karticu i oni se nalaze u bazi softvera koji prati karticu koja je u sistemu, a evo ti i moj klasicni primer kada sam menjao moju karticu i prelazio sa 8kb na 32 jednostavno me je operater pitao da li hocu da mi i kontakti budu prebaceni na ovu novu karticu nakon mog odgovora da, dobijo sam novu karticu sa svim kontaktima u njoj, sto znaci da je dovoljno da upadnu u sistem operatera i da vade sve podatke sa kartice. :wink:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Da, ali operater to prebaca uz pomoc onog aparata za SIM kartice sto imaju kad im poneses koliko znam, a ne tako, bezicno? :mrgreen: A i niko nije rekao da joj kontakti nisu bili u memoriji fona... :roll: Mislim nije niko rekao ni da jesu, ali eto, ako je ta opcija da jesu, kako onda? :roll:
Koji je to SideKick fon? :?

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

SideKick to opet neka glupost za amere predpostavljam... :x
A mozda je neka perverzija od fona poshto joj se moze da priushi tako neshto...
Ja sam mislio da su njoj deknuli telefon... :? Kad ono uhakovali...moguce da preko operatera...hakovali neku bazu podataka...shta chesh..ljudima bilo dosadno... :wink:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Da, uhakovali su T-Mobile-ovu bazu podataka (korisnika) na internetu...
Samo josh nisam siguran kako su svi ti podaci (kontakti) dospeli tamo... :?
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Odgovori