Zar vam se ne cini...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Zar vam se ne cini...

Post od kapoerista90 »

Sad citam neke teme... i gledam...
Cini mi se da kad god se pojavi telefon, koji je vanserijski (po necemu, nije bitno cemu) dobije dosta paznje...
A kad se taj telefon zove nokia.. paznja je 30 puta veca...
Npr, N95... kad se pojavio, bio je fascinantan, na sva zvona su ga najavljivali... iako nije imao Xenon, niko mu nije zamerao...
sad kad je innov8 tu... govori se kako ej ta kamera samo marketinski trik jer nema xenon... iako je u globalu super telefon....
I tako za jos neke primere? :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ne cini mi se

svaki telefon koji zasluzi nadje se na top listi

zasto je n95 bio na listi najpozeljnijih telefona? Nokia je kao i u vecini slucajeva uvela nesto revolucionarno, tj prvi all in one device, sa velikim displejem, GPSom, 3G, stereo zvucnicima, symbianom itd. Da je samsung uradio nesto slicno, verovatno bi on bio na top listi.

v8 je isti kao n96 recimo [tj naslednik n95] samo sto ima bolju kameru, i vise se nista nije trudio da inovira zato nije dobio ocekivanu popularnost

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pa mozda je to donekle tacno.
Nokia sa svojih nekoliko zadnjih modela nije napravila neku preteranu buku.
Vidi samo kako je Omnia skrenula paznju na sebe, a Inovo nije nesto preterano izvikan u narodu jer su kamericu zabrljali sa LED-om. Potrosaci su se uverili da je Xenon neuporedivo bolji pa samim tim ako su u Samsungovom taboru zeleli neku vecu paznju za svoj model, pored "nabudzene" kamerice od 8mpx, su trebali staviti i Xenon (bez osporavanja ostalih njegovih mogucnosti)! Ipak kod njega je akcenat bio na 8mpx i da je to kamera telefon, a na kraju su mu tutnuli LED koji nije koristan u losijim vremenskim uslovima.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Pa pogledaj G810... to je bio kao pandam N95, pa je imao xenon... verovatno su zato i ocekivali xenon na Innov8...
Slazem se za N96, on jeste bio izvikan, al kad je izasao, samo je nestala sva prica oko njega...
Omnia... Skroz se slazem, al potpisujem da bi bila jos popularnija da na njoj pise NOKIA...
Nokia E71... Elegant, but deadly

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Sve je to stvar marketinga. Pogledaj marketing iPhone-a, a nema autofokus, bluetooth, deliveri report... A opet je revolucija NEZAMISLIVA :?
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Pazi ovako. Nokia jeste naduvana marka, ali to sigurno nije zato sto je jednom davno imala neprevazidjeni 3310. Propala bi ona odavno da iposle njega nije imala najbolje modele, a to i nije bilo toliko tesko pored onih samsungovih djubreta i SE "ako hoces muziku, nema kamera, ako hoces kameru, nema muzika" ciglama.
Pogledajte sta ce da bude ako samsung nastavi da izbacuje ovako dobre modele, a nokia plastiku. Da li ce biti idalje Nokia je Nokia? Da li ce im pomoci stara slava. Ne.
Naravno, potrebno je vreme da se neke navike kod kupaca promene, ali to moze biti i brze nego sto ocekujemo, ako samsung nastavi kako je krenuo.
Primer bi mogao da bude N96 i Innov8. Zbog stare slave mnogi su pokupovali N96, a trebali su Samsung. Da li ce i posle tog krsa ponovo kupiti nokiju, a culi su u medjuvremenu da je innov8 bio zakon izrade i da je samsung izbacio njegovog naslednika?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

pa iPhone i zasluzuje da bude revolucija jer je doneo toliko novina i insteresantnih stvari.iPhone ima bluetooth ali to sto ne radi kod nas nije njihova krivica vec nase-jer ti telefoni nisu namenjeni nasem trzstu u Americi-Aziji niko se ne zali na bluetooth,ako se dobro secam ni jedan telefon do iPhona nije imao toliko veliki touchscreen ekran(ili mozda samo nekoliko) koji radi na toplotu,kamerica mu je sasvim ok ako se slika po danu,imao je bezbroj revolucionarnih sitniga(jedna od njih je G-sensor).Nr znam da li si ikad igrao igrice na iPhone-u Leonel ali to je stvarno uzivanje a sto se tice deliveri raporta ima bezbroj aplikacija na netu koje popunjuju skoro sve rupe koje ima iPhone u softweru.Ako znas kako iPhoneu funkconisu teme onda ti je sve jasno koliko je Apple iso daleko u pojednostavljanju samih aplikacija zarad korisnika. A sto se tice telefona u najavi uvek je panika kad ce da izadje itd. jer se ljudi lepe za dizajn i za performanse koje su na papiru a kad izadje telefon onda pocinju mane.A sto se kokreno tice n95 sasvim je zasluzeno na 1 mestu opravdao je ime nokie u svakom pogledu.(barem po meni jeste da ga moja majka koristi kao 2 telefon ali ja ga drndam u 99% slucajeva) 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

pa da... al tako je i N95 donela, Wifi, GPS, muziku, kameru, ekran... sve u jednom... A i omnia je vrh WM aparat, koji izuzetno dobro odradjuje multimedia part, a opet nije TOLIKO najavljivan...
Nokia E71... Elegant, but deadly

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

kapoerista90 napisao:Omnia... Skroz se slazem, al potpisujem da bi bila jos popularnija da na njoj pise NOKIA...
Verovatno mada ni sada joj ne fali popularnosti.
Lobachewsky napisao:Pogledajte sta ce da bude ako samsung nastavi da izbacuje ovako dobre modele, a nokia plastiku. Da li ce biti idalje Nokia je Nokia? Da li ce im pomoci stara slava. Ne.
Nokia vec sada belezi smanjenu prodaju svojih novih proizvoda i belezili su gubitak u poslovanju u zadnja dva kvartala. Tako da vrlo je moguce da je jedan borj kupaca (pored Ekon. krize koja je uticala na smanjenu traznju za telefonima) otislo kod drugih proizvodjaca, HTC-a (koji je cele prosle godine belezio istorijski rast u poslovanju) i Samsunga (koji se uopste ne zali na prodaju svojih noviteta).
Ovaj tempo uopste ne prija Nokii i morace da se potrude da izbace neke zanimljive modele da bi povratili deo svojih prihoda koje su izgubili u prethodnom periodu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Najavljen Samsung ACME i8910 - ovo ce da bude hit, nesto mi smrdi na to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

kapoerist n95 nije donela WiFi jer iPhone poseduje tu opciju(iskreno gledano tek posle Iphone-a je pocelo da se masovno ugradjuje WiFi a pre toga tu i tamo) a sto se tice muzike mnoogoooo ranije su telefoni podrzavali mp3 format(nije mi bas jasno sta podrazumevas pod "muzikom") sto se tice kamere sam si reko a nema blic-isti ekran ima i moja n76 koji je izado pre n95.Mislim da si pogresno shvatio sta sam mislio kad sam reko revolucija. n95 se proslavila po GPS-u kao standardu onda i dalje ima infrared portal ima TV ulaz i da ne nabrajam kojekakve jos sitnice sto drugi tlefoni nemaju ili imaju samo neki a sad ne mogu da vidim telefon ( ne bukvalno) koji je smart a da nema TV ulaz i jok kojekave gluposti a i mei se cini da su tek posle n95 drugi proizvodjci poceli ozbiljno da razmisljaju o GPS-u kao standardnoj opremi.pozz 8) A sto se tice Idzovog posta gore ja to avako dozivljavam: Nokia pocinje da mnoogoo brzo opada jer ima se pogorsao hvalitet telefona(mislim na izradu) zatim ljudi sve vose kupuju smat telefone a nekako mi se cini da je symbian poceo da mnogo zaostaje po tom polju zato postoji mogucnost da Nokiu pregaze SE i HTC koji se munjevito probio i smatram da je totalno zasluzeno.Dok na drugom polju vidim Samsunga i LG-a kako se otimaju za mesto posle ovih giganta(mada samsung je zadao jak udarac LG sa modelom Omnia) Verovatno sam i nekog proizvodjaca isputio iz vida. pozzz 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Gledam sad poredak po prodaji u 2008.
1.nokia_468 miliona telefona, gubitak profita 0,8 posto u odnosu na 2007, 7,2 posto vise prodatih telefona nego 2007.Trzisni udeo 37 posto

2.samsung-drugi proizvodjac telefona u svetu 200 miliona prodatih telefona,Trizisni udeo 15, 8 %, povecanje profita cak 10%
Treci je verovali ili ne lg, cetvrta motorola, a peti se

Nokia trenutno zivi od stare slave, ali ako ovako nastavi, do kraja godine ce prvi proizvodjac biti samsung...pogotovu uz najavljene telefone...

Od 5800 vs omnia ja sve vise naginjem ka omniji, jer ne lici na kadu, a zelim izlet u wm...
Nokia C6

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

hahahahah teno maniac ovo za omniu je dobro
Od 5800 vs omnia ja sve vise naginjem ka omniji, jer ne lici na kadu, a zelim izlet u wm...[/quote]

Sto se tice SE-a ne mogu da verujm da je tako daleko da kazem pao a za Samsung i LG sam znao da se guraju mnogo :) mada mi je LG nekao mezimac i veliki sam ljubitelj LG proizvoda a u isto vreme pokusavam da budem i razuman mislim da ce Samsung da ga presisa samo tako jer LG-ovi modeli za 2009 nisu nesto i velika vecina su dumb zatim problem sa baterijom i zvicnicima JOS!!!!! nisu resili dok Samsung uvodi cak nove stvari.pozz 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »

dimi89 napisao:iPhone ima bluetooth ali to sto ne radi kod nas nije njihova krivica vec nase-jer ti telefoni nisu namenjeni nasem trzstu
Bluetooth radi, ali nije moguce prebacivanje podataka preko njega, sto nema nikakve veze sa nasim ili bilo kojim trzistem

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

IDzO napisao: Ovaj tempo uopste ne prija Nokii i morace da se potrude da izbace neke zanimljive modele da bi povratili deo svojih prihoda koje su izgubili u prethodnom periodu.
Sta mislis sto su izbacili 5800 po "smeshnoj" ceni od ~300e ???

Konkurencija je cudo!!!

To je ono sto nas ovi iz eu teraju a mishkovicu i ostalim tajkunima ne odgovara, otvoreno trziste bez monopola i jaka i zdrava konkurencija su najbolja stvar za nas krajnje korisnike :D

Morace nokija da se potrudi sa jos nekim novim i dobrim modelima da ne bi dosla u situaciju da je samsung sustigne a mozda i pretekne (nesto neverujem da se to moze desiti u 2009 ali u bliskoj buducnosti ko zna :D ). A tu su i lg, se a i htc postaje sve jaci.
Bice ovo zanimljiva godina ;) :)
and justice for all...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Konkurencija jeste cudo ali ovi iz EU zele da otvore nase trziste za svoje robe koje ce ubaciti ovde po nekim primamljivim cenama, a sve u cilju da nasi potrosaci kupuju njihov proizvod i omoguce EU proizvodjacima ostvarivanje profita i mogucnost pokrivanja troskova, dok ce nasa domaca proizvodnja definitivno biti potisnuta u drugi plan (iako je ojadjena i slaba i u koju nije ulagano od 90-tih pa do dana danasnjeg 2009-te godine, dovesce je do jos vece propasti)!
Ni Misko ni drugi tajkuni ne cine dobro nama sada, a nece nam ni drugi uciniti posto sami sebi necemo da pomognemo!

E sad da se vratimo na temu; jeste 5800 jedan od modela koji ima za cilj da se omasovni kod potrosaca nizom cenom, a samim tim vecom prodajom, i time ce delimicno nadomestiti gubitke iz prethodnih perioda. Samo malo je jedan model da se vrati na staze uspeha, morace se malo vise potruditi i morace da izbace makar jos 2 atraktivna modela po primamljivim cenama da bi se oporavili.

Skoro svim vodecim kompanijama mobilne telefonije su procureli noviteti za 2009. godinu, samo ostaje da se vidi po kojim cenama ce se prodavati i kako ce se medjusobno konkurencija boriti za svoje potencijalne kupce. Mozda mi kao krajnji kupci i profitiramo sve zescom bitkom mobilnih mocnika. :)

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

dimi89, pa naravno, ja se slazem sa tobom u svemu, osim ovoga sto je blaster90 naglasio. Imam iPhone, ovo mi je drugi, znam kakave su igrice, ali ja opet mislim da su novine i inovativna tehnologija premali razlog da se odreknem 5mpix koje imam na N82 i upotrebljiv bluetooth!
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

dimi89, kako ti lupaš,to je strašno.

pre svega,većina WM aparata je imala wifi pre nego što se pojavio Iphone.A i poneki aparati drugih proizvođača su imali wifi pre Iphona.Zatim,bluetooth na Iphonu nema veze sa tržištem,nego sa činjenicom da je fabrički osakaćen tako da samo prepoznaje slušalice i sa njima komunicira,a ne može da se koristi za prebacivanje podataka.

A što se Omnije tiče,jeste ona lepša izgledom nego 5800,ali baterija je slaba,i to joj je najveći problem.

Činjenica je da je Nokia oduvek pravila modele koji su fuš po pitanju kvaliteta plastike.Samo top modeli su imali potreban kvalitet.U poslednje vreme je počela jako da se glupira i Samsung će je prestići ako ovako nastavi.I treba da je prestigne.A takođe je i činjenica da naš narod ima taj zatucani mentalitet,gde samo Golf i Nokia dolaze u obzir....ali to je već problem u našim glavama.

Ja imam nokiju,štaviše,imam dve....ali odgovorno tvrdim da je ona izvikan proizvođač.

mladj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Ned, 30. Nov 2008. 15:59

Post od mladj »

Opljačkao sam dvoje ljudi, ali odgovorno tvrdim da to što radim nije u redu...
btw evo me na jednom tropskom ostrvu i ne pada mi na pamet da se predam policiji :lol:
Nokia N82 black hacked + microSD 2GB, SW v.31.0.016, Telenor postpaid

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

araphel citaj kako je napisano ja sam reko da je tek posle iPhone-a pocela masovno ugradjivanje WiFi-a u aparate ali sam i naveo da su neki aparati imali to i pre iPhone-a(ako poredjas aparate koji su pre iPhone-a imali WiFi i posle videces o cemu govorim i na sta mislim) A sto se tice bluetootha pogresio sam jer sam mislio(barem sam tako cuo-ocigledno pogresno) da je greska pri dekodiranju li sta vec.Tako da kao sto si ti meni reko da ne lupam tako ja sad tebi mogu da kazem kupi naocare ili nauci da citas bolje ali je to nekulturno pa sam samo naveo primer. 8)

P.S. i zamolio bi te da prestanes da generalizujes stvari i da mislis da vecina misli da je Nokia zakon jer nisi radio anketu sta misli vecina a sto se tice poredjenja Nokie i Golfa zar ne mislis da su oni na neki nacin to i zasluzili? mozda ne sada ali u proslosti? a znamo da se dobar glas daleko cuje....Uostalom u poslednje vreme od silnih ljudi koje srecem retko ko nosi nokiu uglavnom devojke nose neki samsung-LG(verovatno zbog dizajna) dok muskarci imaju vecinom SE i Samsung.Ne sumljivo je da mnogo njih nosi(verovatno vecina) nokie ali ako pogledas iz drugog ugla i primetis da prodavci daju vece garancije za Nokiu nego za ostale telefone i da se Nokie kasnije lakse prodaju onda ne mozes samo da kazes da smo zatucani.Nemam nista protiv tebe(stavise veoma cenim tvoje misljenje) ali u neki stvarima i ti gresis pa ti niko ne kaze da lupas gluposti i da je to zalosno kakvo misljenje imas o ljudima jer nisu svi kao ti nego ti kaze kulturno da nisi u pravu.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori