GPS navigacija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Cooomi, e ovako. Izaberes prvo SCG route i nadjes svoju ulicu ili sta vec. Izaberes route tool i onda pravis rutu polako se do granice. kada dodjes do granicnog prelaza izaberes u opadajucem meniju (ispod File,edit...) sledecu mapu i tako nastavis. Kada si sve izrutirao povezes telefon i zatim na transfer, stikliras rutu i posaljes na telefon.
E sad na telefonu ukljucis garmin. na 5.00.50 odmah te pita da li hoces da uvezes GPX, to potvrdi i zatim odi u alate, up.mojim podacima, rute. Ako se tu ne nalazi zeljena ruta u up. mojim podacima izaberi opciju upravljanje, pa onda uvezi gpx

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Post od kocapro »

Sta da instaliram koju verziju Garmina i koji adria rute ,koje verzije ,koja mi je najbolja kombinacija...
Forever !!!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Cooomi, sta si napravio?

Po hiljaditi put na ovom forumu: bilo koja verzija garmina (po meni najbolja 5 serija), za 5800 samo 5.00.40/50
Najnovija verzija SCG route je 2.0, ali je dosta bagovita pa vecina koristi 1.9
Najnovija verzija Adria route je 2.2 i dosad se ljudi nisu zalili na nju

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Kupio sam nedavno gps navigaciju za auto(Windows CE 5.0 OS) i posto je imala samo neku osrednju mapu Srbije i Crne Gore odlucio sam da konacno i ja isprobam taj iGO 8(dosad nisam mogao jer samo uvijek koristio symbian telefone).
Ubacio sam najnoviju verziju programa i mapa(cijelu bivsu SFRJ, Grcku, Madjarsku, Glavne puteve istocne i zapadne Evrope), podesio sve na srpski jezik i evo zadnjih par dana koristio po okolnim mjestima.
Necu sad da hvalim previse program, samo cu reci da sve sto su forumasi rekli za Igo 8 stoji, i da je stvarno neuporedivo bolji za navigaciju od glupog garmina, koji ce mi i dalje biti u telefonu, ali samo kao pomocna mapa kad zatreba, jer u autu mi vise ne pada na pamet da ga koristim.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Sensei, slazem se s tobom. Sad tek uocavam koliko je los garmin. Ne znam da li si primetio ali kod mene je igo bukvalno u mm precizan.
najvise mi se svidja prerutiranje, sto sam opisao u nekom proslom postu.
sta si uzeo? koliko para?

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

jerkann, jeste, jako je precizan, i sto PRVI PUT U ZIVOTU vidim na nekoj navigaciji, ima upisane ulice u mom selu(Lovcencu) :lol: :lol: :lol:
Uzeo sam GoClever 4330a: http://www.pakom.com/katalogproizvoda/O ... ra=9016123
Dakle ovaj model ali ne sa cijelom Evropom vec samo Srbijom i Crnom Gorom, pa sam ga i platio skoro duplo manje :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

jerkann, ma lupio sam format fonu i ponovo instalirao ali sa scg 1.9 pa ti javim sta je bilo 8) 8) 8)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

iGo je stvarno VRH zao mi je sto ne izbacuju software za symbian :(

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Evo ja skinuo sa jednog sajta Adria Route verziju 2.30 u .img formatu. Nisam jos ubacivao jer mi je sve u jednom fajlu (SCG Route 1.9 i Adria Route 2.20) pa ne znam kako da ubacim i SCG Route uz taj novi Adria Route jer vec imam ubacenu City Navigator Europe 2009.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

janka_88, najbolja varijanta je da skines map source fajlove, mnogo lakse ih je naci nego IMG i MNOGO ali MNOGO lakse se instaliraju, plus sto mozes da imas 50 mapa ako hoces...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Znam i ja da je puno lakse ubaciti preko map source ali kad sam nasao vec ovu... Moracu malo potraziti i tu map source verziju.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

jerkann, nisam uradio nista... Pokusavao sam i napravio rutu zeljenim putem ali kada prebacim u fon ona mi se izgubi... Neznam de da je nadjem...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Cooomi, jel si odradio ovo: odi u alate, up.mojim podacima, rute. Ako se tu ne nalazi zeljena ruta u up. mojim podacima izaberi opciju upravljanje, pa onda uvezi gpx

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Post od n82 »

"Kalkulacija rute nije moguca: Blizu pocetne tocke nema prometnica."
Radi se o Garminu 5.00.50, SCG Route 2.0 i N82. Samo ispise onu napomenu i na karti spoji PRAVOM linijom pocetnu i krajnju tacku. Pre nadogradnje je radio ispravno rutiranje. Da li se neko susreo sa ovim problemom i, naravno, znate li mozda resenje? Hvala.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

n82, cekaj jer ti se to desava na racunarau kada pravis rutu ili na mobilnom? Meni se tako nesto desavalo na racunaru kada spojim 2 mnogo udaljene tacke, ali na telefonu nikada.

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Post od n82 »

jerkann, na mobilnom kada zatrazim put od tacke a do tacke b. Ruta koju napravim na kompu i uvezem na fon je ok. Deinstalirao, instalirao, otkljucavao, menjao kljuceve u mapsource, sta sve ne, i ne pomaze.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

n82, u stvarni ne znam to mi se nikad nije desavalo. Probaj da promesnis preference rutiranja. Ako ne stavi SCG route 1.9.

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Post od n82 »

jerkann, pokusavao sam svasta i nema efekta. Stvarno sam sludjen. A radilo navodjenje bez (skoro) greske. Ja na Terazijama, a garmin mi napise "Kalkulacija rute nije moguca: Blizu pocetne tocke nema prometnica." dodje mi da ga razbijem... :x

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa ubij Garmina, i stavi TomTom-a. Mnogi ga kude, a ja ga hvalim, meni je u BG radio skoro pa bez greske.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

miodrage, tomtom je stvarno extra. Po meni daleko najbolji softver za navigaciju, ali mape su mnogo stare. nisu lose i mogu da se koriste donekle, ali nije to to.

n82, a mapu sve normalno vidis. Samo rutiranje nece.

Zaključana tema