Kinezi napravili svoj operativni sistem za mobilne telefone

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

miodrage, pa o tome ja i pricam. Teznja da za svaki delic naseg zivota placamo pretplatu privatnim kompanijama. Sto se tice placanja pretplate cloud kompanijama, verovatno cemo placati pojedinim, cloud igraonice, cloud bioskopi, ali bice i besplatnih, kao i sada.... grooveshark, youtube, facebook, po atraktivnosti i popularnosti bi definitivno trebalo dooobre pare da zaradjuju na pretplati, ali evo dzabe su i zaradjuju na druge nacine.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

miodrage napisao: Svi ce da rade za dobrobit covecanstva, svi ce da imaju dovoljno hrane i odece, i mesto da spavaju, i svi ce da budu jednaki i ravnopravni. Nece biti bolesnih, gladnih, siromasnih. Naravno da je to vreme jos jako daleko, i zvuci kao SF, trenutno i jeste tako, ali to mora da dodje. Ili ce covecanstvo da unisti samo sebe i svaki trag o svome postojanju. To su jedina 2 moguca scenarija.
Ne, ovo nije moguce,osim ako bi se ljudska svest izdigla na jedan visi nivo i odbacila materijalno kao koncept postojanja i zivljenja.U suprotnom nije moguce funkcionisati jer ekonomski principi se dosta zasnivaju na neravnopravnosti i postojanju siromasnih i gladnih naspram bogatih i sitih.To je jednostavno tako i sadasnja covekova svest radi po tom osnovu.

A unistenje,pa malo nam jos treba,u tome smo vrlo kvalitetni,uostalom ako se i ne unistimo sami Sunce sigurno hoce.
;)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Wicker Man, Sunce hoce sigurno, ali kroz 5 milijardi godina. Tako da dotle imamo i vise nego dovoljno vremena da nam se svest izdigne barem 4 nivoa iznad sadasnjeg. Moguce je i to sto sam naveo, da se odbaci materijalno, u momentu kada ce svi sve imati, kada naucimo kako da materiju pretvorimo u energiju i obrnuto. Tog momenta bice moguce sve napraviti kroz replikatore (koji sam Trekkie), i obesmislice se pojam materijalnog dobra. Velelepne kuce, ovakva i onakva trpeza, razni automobili... sve ce to svima da postane dostupno. Nece vise biti ekskluziviteta, znaci da ce da nestane potreba coveka da se sa nekim takmici. Jer pritiskom na dugme neko drugi ce dobiti isto to, ili nesto jos bolje.
E otisli smo u debeli off, tema su Kinezi i njihov OS.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

miodrage, vidim da ti ni Klark nije stran, sve je to lepo ali kompleksi zbog siromaštva vode u suprotnost ako je ikako moguća. Stranci iz nekih bogatijih zemalja su mnogo opušteniji od nas, manje im sitnica i savršenstva treba zato što su navikli da imaju dovoljno, a mi i gori od nas iako živimo u relativnoj bedi čak i kad dostignemo neki standard ni on nam nije dovoljan. Nikad ništa nije dovoljno, uvek hoćemo više. I to je ono što tera ljude na tehnološki napredak ali naravno da je s druge strane cena visoka. Postoje oni cirkularni mailovi i svi ćete se setiti priče o pecarošu koji peca i srećan je kada ga neko zapita što se malo ne potrudi i ne zaradi malo više.......... da bi se vratili na početak priče. Tako da ja na žalost nisam optimista.

Auuuu........... ovo je dizajenrski neka neobična kombinacija Androida (kakvog znamo) u MIUI-TouchWIZ kombinaciji. Koliko grafički podseća ne bi me čudilo da su maznuli 99% Android koda a samo neku sitnicu i lokalizaciju dodali.
http://www.youtube.com/watch?v=yMoSbHXFnuU
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Да би неко био богат неко мора да буде сиромашан, највећа жеља сиромашних је да буду богати!
Докле год је тако ништа се неће променити.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

miodrage, Zasto imam utisak da ti se po glavi mota Venus Projekat ?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Wicker Man, mozda zato sto sam i ja pomislio na Venus projekat i ono sto Jacque Fresco govori i predlaze :)
Koliko god ne verovali u tu njegovu utopiju, ona je ipak ostvariva, pod uslovom da se iz drustva totalno eliminise sve ono sto covecanstvo cini robljem. Jeste jos uvek sci-fi, ali koliko mi je poznato, covek nikad nije radio na filmu.
Protivnici Venusa su ujedno i protivnici Zeitgeista, za koji se pak tvrdi da je jezuitsko oruzje sa ciljem da ljudi kao poveruju da ipak ima neko ko covecanstvu zeli dobro. E sad, ako bas niko vise to ne zeli, onda nam stvarno nema spasa... :)

Bilo bi lepo kad bi nam se sad svima kolektivno nas mili preCednik izvinuo, sto je sve tako kako jeste... :D

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ma nece ovaj kapitalizam jos dugo. Uskoro ce sve opet biti komunizam, ko za vreme Tita. Svi cemo biti jednaki, svi cemo biti ravnopravni, svi cemo biti zaposleni i ziveti u blagostanju, svi svi svi... ali tu ce biti i nedodirljivi Tito, samo ovaj put vladar planete. Ali dobro, on ce biti bozanstvo, tako da necemo mu zameriti ako ce biti mocniji od nas... vazno je da smo svi jednaki i srecni. Vrlo verovatno ce i novac nestati. Mozda ce u bliskoj buducnosti za 100 - 200 god i zakone ukinuti... jer neces bas ni imati prostora za neke mahinacije i malverzacije... verovatno ce ostati samo oni moralni - ne ubij, ne kradi, ne tuci se i sl...
Realno, to je jedina utopija u koju nas buducnost moze odvesti, venus project gde smo svi kao u P2P mrezi ravnopravni, bez vladara tesko. Da ne kazem nemoguce. Jer nismo samo mi na ovom forumu ljudi. Ljudi su i kriminalci, mafijasi, ubice, rasturaci brakova kojima je to fetis, patoloski lazovi, prevaranti, tvrdoglavi, glupi i nedokazani, sebicni i samozivi... svi oni zive na ovoj planeti. Takvi cemo biti bar jos 100 000 godina, bar dok evolucija ne napravi sledeci korak, a do tada nasi geni nam nece dozvoliti da zivimo u p2p venus projectu. U narednih 1000 godina, verovatno ce nas oblikovati u casne, moralne i postene, lojalne, odgovorne. Uostalom i '70-ih si mogao da krenes autostopom i prespavas na klupi "niko te ne bi dirao". Ali ti koji nas budu oblikovali i "podizali nam svest" uvek ce biti mocniji i iznad nas. Nisam parti brejker, ali jbg :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa jeste da ima i takvih koje Lobachewsky navodi, ali ako ih se nemilosrdno eliminise iz drustva... Ja nikad i nisam zagovarao neku demokratiju, nego cvrsto hijerarhijsko ustrojstvo gde bi se svacija pozicija tacno znala. I ne znam iskreno sta je to Project Venus, zaista.
Kao sto rekoh, verni sam Trekkie :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori