Neke stvari o WiFi-u

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

snenad, ako tacka imas MAC zastitu i WPA zastitu, neces je probiti nikad... odnosno - jedino da ostavis laptop da radi danima... A i to vazi ako bruteforcujes alfanumericke sifre do 8 karaktera.
Ako imas sifru tipa MickeyMinniePlutoGoofy - to neces probiti do kraja decenije. A sifre tipa @%BrfghGJK#$%MBdfghDFJ^#$F je iluzorno uopste i pokusati probiti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Da li se moze probiti WPA zastita
?
Note IV N9100 dual

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

Nadam se da je moje pitanje adekvatno temi o kojoj se ovde raspravlja :lol:
Zanima me ako neko zna da li postoji jos neki program poput JoikuSpot preko koga telefon moze da se koristi kao ruter, koristim vec neko vreme JoikuSpot i sto se tice rada a i samog telenor interneta koji koristim tim putem prezadovoljna sam. Medjutim u samom podesavanju Joiku ne postoji mogucnost zastite, svako ko pronadje WiFi moze da se konektuje bez problema i ne mogu da zastitim koriscenje ili da ogranicim na samo jednog korisnika. Jos jednu stvar sam primetila da mi ne dozvoljava kada koristim Joiku a to je bilo koji streaming! Ako neko zna neki drugi program kojim bih mogla da resim ove probleme neka napise, unapred hvala!
pozdrav svima :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

bojchegenius, sto se tice tvog problema resenje je jednostavno-nadji i instaliraju Joiku Premium i injemu ces imati podesavanja za zastitu mreze :wink:
Sto se tice steaminga mozda je onemoguceno u samom programu zato sto je potrebna velika brzina za video streaming koju nemamo bas uvek :wink: 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

Sale_M,
hvala puno :)
mada sto se tice streaminga brzina preko joiku dostize i 2 mbps tako da nije do toga, mozda moze u nekom podesavanju da se namesti..

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Post od mvasqez »

Imam Nokiu E51 i kada odem na WLAN wizard pronadje mi neke mreze. I vidim koje su zakljucane, a koje otkljucane. Do sada nisam uspeo nijednom da se konektujem. Odem na otkljucanu mrezu ono pocne da ucitava i uvek izbaci neki problem. Desava se da izbaci no gateway replu ili wlan not found, u sustini uvek nesto izbaci i ne konektuje se. Zna li neko u cemu je problem? Unapred hvala. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Prelistaj malo ovu temu, pisano je u nekoliko navrata o takvim "problemima"... Ukratko, i kad nema onaj katancic neka mreza nije pod obavezno i otljucana. Druga stvar, iz iskustava ljudi, kad signal padne ispod odredjene jacine tj procentualno gledano ispod nekih 10-12% ni tada nista od neta na telefonu...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

mvasqez, ako nema katancic mozda je zakljucan mak filterom, probaj na neku mrezu za koju si siguran da je slobodna.
Da o tome je pisano i pisano ali ....

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Imam problem, napravio sam ad-hoc mrežu i telefon se konektuje na nju ali nema internet protok! Kako to rešiti?
Lan kabl je uboden u matičnu, u podešavanjima wifi kartice sam sve uradio kako treba (po raznim tutorijalima) i na kraju sam bridžovao ove dve konekcije. U pitanju je XP sp3. Da li je problem do androida ili mi je možda nešto promaklo?! Nemam nikakvi drugih uređaja da isprobam ovu konekciju koju sam napravio...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Do bridge-ovanja konekcije je, moraju IP adrese da se slazu, moras da preusmeris protok na LAN karticu sa WLAN kartice itd.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Post od booster »

posedujem kablovski net, hteo bi uvesto wi-fi ( da ga imam po citavoj kuci) dal kupnjom rutera i prikljuckom gubim kablovski net na mom racunaru :roll:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

booster, kod mene stoji ovo cudo:

http://www.nebo.co.rs/TP-Link-TL-WR340G ... 3wodDWgckg

KDS kablovski razvucen na dva racunara + Wi-Fi signal i sve trci bez problema! :D

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Post od booster »

psyhound,

....jel imas net u citavoj kuci sa tim ruterom......meni treba takav .??? :roll:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Wi-fi mi pokriva stan od 70 i kusur kvadrata (svaki cosak), u ulazu zgrade je na polovini, a baca i malo van zgrade (imam jednu ili ni jednu crtu ali se konektuje i radi)... :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Moj TP Link wr340g baca sa 3. Sprata do par metara ispred ulaza zgrade, po celom stanu od 80 kvm, malo samo u poslednjoj prostoriji, na jednom mestu ume da izgubi signal, ali retko.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Post od booster »

Ja sam mislio ovaj uzeti, jaci je ja mislim oda vaseg toog?? Mislim da moze proci, ne znam samo da li mi trebaju kablovi posebni ili se sve dobija u kutiji za povezivanje???

http://www.nebo.co.rs/TP-Link-TL-WR740N ... vi%C4%8Dem

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

Posedujem isti ruter kao Miodrag Tp Wr 340g vec 3 godine i mogu reci samo reci hvale. Ne secam se da mi je ikada zabagovao, tj ne radi samo kad i ponestane signala na kablovskom sbb modemu . Apsolutno zadovoljan.

@booster, prilikom odabira kupoviine rutera moras obratiti paznju na sledece stvari: prvo moras odabrati ruter koji provereno ima kontinuiran signal (ne baguje pa da moras da ga resetujes i čupas napajanje) Drugo, moras da znas, da ako ces kasnije da umrezavas na net nekog tvog udaljenog prijatelja, kupis takav ruter cija se antena moze skidati i kaciti eksterna za veci domet signala. Ukoliko za to nemas u buducnosti potrebe, onda slobodno uzmi i ovaj navedeni. Sto se tice protoka, i 54Mbs je sasvim dovoljno, ali nije na odmet da taj limit bude i veci. Ima tu još faktora, od tipa softvera rutera i koje funkcije moze imati, ali ovo ja ukratko. Navedeni ruter koji ti zelis je ok, ali opet moras naci i komentare korisnika kako se on pokazao jer se oni razlikuju od modela do modela.

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Post od Dule87 »

booster, ja ti preporucujem ovaj: http://www.itsvet.com/proizvod/d-link-d ... er/219/252 ,imam ga oko 3 godine,odlican signal jako stabilan,povezana 2 laptopa + mobilni i sve sljaka ko prvog dana!
Samsung Galaxy S3 I9300

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Post od booster »

:roll: u skupp mi je taj 40 eura je heh citam sad Tp Wr 340g bas ga hvale da imaju domet u citavoj kuci i cak napolju moze ....

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

booster, ruter neigra bitnu ulogu o jacini signala vec njegova antena koja je otprilike 3 do 5 db. i na taj detalj obracaj paznju. Mada je i to resivo kupovinom dodatne antene kojom mozes duplirati signal. Ja sam tako spojio mene i brata u dve odvojene kuce razdaljine dvadesetak metara.

Slika

Odgovori