Carina na mob telefon

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Carina na mob telefon

Post od Behemoth »

I kolika bi onda carina bila na cenu tog telefona?Ne znam sad koliko kosta u Nemackoj,350e valjda?
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Carina na mob telefon

Post od Layne_Staley »

100 eura valjda ako je 30 % carina ? Valjda nije vise, tj tako su mi rekli.. carina 10% i porez 20%
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Carina na mob telefon

Post od Freyr »

:oops: pa nije to 30% al nema veze... na cenu sa shippingom ti oporezuju 10-20% i onda na sve to 20% PDV
12 godina na forumu!

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Carina na mob telefon

Post od Layne_Staley »

Freyr, zvao sam carinu i pitao... Kazu da je 30% (20% porez plus 10 % carina). :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Carina na mob telefon

Post od gargamel4 »

Pa pazi kako god da ti ga posalje (u kutiji, bez nje, celog, rastavljenog, u prahu :D ) velike su sanse da ces platiti te dažbine, pa ako je već tako onda bolje da je u svojoj kutiji koja ga čuva od bahatih službenika pošte.
A pitao sam te jel postoji bilo kakva šansa da bude adresirano na neku blisku nam zemlju da lako i jeftino možeš da odeš po njega? Ja imam neku takvu, malo klimavu, kombinaciju ali ti bi se trebalo raspitati.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Carina na mob telefon

Post od iKe »

Layne_Staley, nije baš 30% , nego ovako kao što ti Freyr, kaže. Prvo ide carina, pa na osnovnu cenu i tu dodatnu carinsku vrednost 20% porez. Ako računaš i poštarinu, ne isplati se. Inače mislim da bi ti na carini skoro sigurno računali ove iznose na cenu iz radnji, a ne na cenu sa play store-a. Moja ti je preporuka da ipak nađeš nekog da ti donese.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

majce22
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 18:40

Re: Carina na mob telefon

Post od majce22 »

Provericu ujutru bas koja ja stopa za mobilne telefone.
Ali ono sto sam htela da naglasim je da dosta rizikujes sa tim da li ce proci carinu bez carinjenja ili sa. U slucaju da procene da je vrednost iznad napisane dace paket na redovan postupak i odredice sami cenu odnosno osnovicu na koju placas carinu i pdv.
Dhl jeste skup ali kod njih se carinjenje radi brze (rekla bih da vise toga prolazi bez carinjenja) jer je njihova svrha expres dostava tako da nema smisla da se posiljke zadrzavaju, radi prethodni pregled pa tek onda odlucuje o njihovoj sudbini :wink:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Carina na mob telefon

Post od toda81 »

Najbolje je da se prenese bez kutije i nema problema.Kutiju spakujes negde ako ti je bas bitna. Meni je prijatelj vec 10-ak komada tako preneo i ja ih ovde prodao :)
Note IV N9100 dual

Odgovori