Kradja!?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Zbogom svim shiframa. :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Ne mora ni da se Flash-uje da bi se promenio imei, i da bi se razbila bilo kakva sifra telefona, ali ajd sad...

Ako je telefon Symbian, onda tu nece moci da menja Imei... Tako da mozda i ima nade da ce telefon negde isplivati... :?
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

siki
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 12. Avg 2004. 16:51

Post od siki »

Pa N3660 ima Symbian!!

batgirl
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 21. Avg 2004. 14:47

Post od batgirl »

`Dr. Nick Riviera` napisao:Svaki lopov prvo shto uradi po kradji jeste da izvadi karticu iz fona i baci je, upravo iz shanse da ga uhvate. To znam jer su mi (davno) ukrali dva (glupa) fona, i chim sam pozvao broj, odma je bilo nedostupno. Tako da se ne uzdajesh u to. :wink:
isto mi se desilo.

sanjam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2004. 23:59

Post od sanjam »

Meni su davno ukrali nov T29, odmah je bio nedostupan, i prijavila sam kradju ali dzabe, oni u policiji nisu ludi da se cimaju oko kradje mobilnog ali bar su znali sta je IMEI.....

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ja, kad' su mi maznuli drugi (pre 2 godine na Adi) fon nisam se ni trudio da prijavim kradju. Cimam i mene i njih ni za shta. :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Nije uvek ni za sta...
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Chesto jeste...
I da, da se pohvalim da mi od tada (vec 2 godine) niko nije ukrao ni jedan fon. :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

Cestitamo!! :D ajde onda i ja da se pohvalim da mi niko nikad nije ukrao telefon, a sto se druge krajnosti tice imam druga kojem telefon na ovaj ili onaj nacin izlazi iz ruku svaka dva-tri meseca.
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

uvek treba cimati pandure i povremeno proveravati sta su uradili samo ako im dosadis vrati ce ti tel naravno i uz sve ono sto sam prethodno objasnjavao, sve u svemu nemoj odustajati tako lako :wink:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Pa ova dva mobilna telefona (moram da kucam dugo zbog limita :mrgreen: ) nisu bili nishta posebno tako da mi je jeftinije da kupim nov nego da se cimam oko murije. Ali kad bi mi sad cornuli 7610 sigurno bih. :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

ivana_ns
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2004. 15:50
Lokacija: NS

Post od ivana_ns »

Meni su pre dva dana ukrali fon (nokia 3510-nije neka steta, ali svi ti brojevi telefona, porukice... :cry: ) i ja naravno odem i uredno prijavim u SUPu. Ljudi, da sam ispricala nekoj babi na ulici, verovatno bih naisla na vise razumevanja!!! Pitali su me da li znam kako se zove lopov, koje je marke telefon i koji je broj ukraden. IMEI sam ih bukvalno naterala da zapisu (i da, blenuli su u mene k'o tele u sarena vrata kad sam im rekla da ce im to MOZDA zatrebati). Mobtel je tek posebna prica, naravno da im ne pada na pamet da potraze telefon preko IMEIa... Sve u svemu, kontam da svako ko se nadje u istoj situaciji treba odmah da se oprosti od pronalaska telefona i ustedi sebi nerviranje... :|

P.S. "Pozitivno" u celoj prici je (valjda) to sto se u SUPu na mene bar nisu brecali kao na moju drugaricu, i nisam dozivela da me pajkan pita "Pa jel ti ozbiljno mislis da cemo ti naci telefon!? Nisi ti ni jedina ni posebna, znas!". 8O 8O 8O

Toliko o tome...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

O boze... strashno 8O

Da, upravu si shto se tiche borja, moj je vrlo lako upamtiti tako da ga sad zna pola grada, i kad bi mi sad tjornuli mob...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ako si post-paid imaš povraćaj kartice, ali problem je u koliko si na dopuni... :|

P.S. Nije mi jasno zašto proizvodjači više ne izadju sa nečim novim za zaštitu kupaca, ili barem operatori...
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Pitam se shta naprimer Vodafon radi kad im neka mushterija prijavi kradju telefona to jest kartice :?:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Evo sta uradi Nemacki D2: ukrali su mom prijatelju mob sa sve karticom u Stutgartu, pozvao ih je, prijavio kradju, a oni su mu uz izvinjenje zbog pretrpljenih neprijatnosti sutradan poslali na kucnu adresu 2 kartice, jednu za mob, drugu za kola. E, tako se to radi! :mrgreen:

A ne kao ovi nasi ovde... :evil:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Vodafone odmah ulovi telefon(i kaže policiji lokaciju) i zabrani pristup korišćenju mreže tom IMEIu. :D
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Eeee, stvarno bih voleo da jednog dana dodje vodafon kod nas, ili neki drugi veci mobilni operater :lol:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Orange planira da kupi Telekom na proleće, ali još ćemo videti... Od Vodafonea može da bude nešto, mada je Orange verovatniji. :D
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ima tu i drugih koje isto tako ne treba podcenjivati. :D
Naprimer T-mobile i slichni; Onda ce nam super dotji telefoni sa njihovim software-om :D
Poslednja izmena od `Dr. Nick Riviera` u Sre, 25. Avg 2004. 21:47, izmenjeno 1 put ukupno.
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Odgovori