Eksterna baterija tj punjac baterije

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Eksterna baterija tj punjac baterije

Post od Malone »

http://dx.com/p/6000mah-rechargeable-ex ... blue-54010
http://dx.com/p/9000mah-mobile-external ... lver-54978

Da li je neko uzimao. Citam da su prezadovoljni, a meni bas treba ovako nesto. Sa ovim bi me bilo bas briga dal mi je baterija na 100% pre nego sto krenem negde.
Samo jos da odlucim koji da uzmem. Onaj 9k je jaci, ali ovaj 6k kao da je zgodniji za nosenje. Cak mogu da punim tel u dzepu, dok ovaj 9k vise vuce na ciglu. Razlika u ceni je minimalna.

Kapiram da telefon moze da se koristi dok je prikacen na ovo?

Jel se placa carina na sve ovo? Uzimam dva pa posto je slanje besplatno, mozda je bolje da narucim odvojeno, da ne zezaju ovi na carini?

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Eksterna baterija tj punjac baterije

Post od Layne_Staley »

Ja sam napisao u temi Note 1 vs Note 2 moje misljenje i iskustvo sa eksternim baterijama :D
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Eksterna baterija tj punjac baterije

Post od Malone »

Hvala, video sam. Poslao sam poruku peri, da vidim sta on kaze. Mada mislim da cu da uzmem onaj plavi 6000mah zbog lakseg nosenja i punjenja po dzepovima.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Eksterna baterija tj punjac baterije

Post od tomas.hokenberi »

Malone, jedna vazna stvar kod eksternih punjaca. Kapacitet od 6000 mAh (punjaca deklarisanog na 6000 mAh) je kapacitet baterije eksternog punjaca a ne kapacitet kojim se moze napunuti baterija telefona. Kada sa uracunaju gubici u punjacu i na strani telefona kod punjenja mozes racunati da jedna trecina rasipa na gubitke. Ako se jos uracuna da je kapacitet tih punjaca zapravo obicno precenjen racunaj da sa punjacem od 6000 mAh mozes napuniti nekih 3000 mAh.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Eksterna baterija tj punjac baterije

Post od janka_88 »

tomas.hokenberi, ima takvih slučajeva kao što si naveo ali takođe ako se uzme neki za koji su pozitivna iskustva i ima ljudi koji kažu iskreno koliko su puta napunili telefon onda se od deklarisanih 6000 može sigurno izvući 4500-5000mAh. Opet zavisi kad je zadnji put napunjen, kako se koristi telefon u toku punjenja i tako to... Jer govorim iz ličnoh iskustva, djevojka je nabavila jedan takav dok je imala Desire HD, deklarisan je na 2600mAh i koristi ga sad na S3. Može potpuno praznu bateriju napuniti (telefon bude regularno upaljen i povezan na net i uz povremeno čačkanje ali ništa pretjerano) i da još ima struje u eksternom punjaču za nekih 10% da se napuni telefon tako da se doalzi na približno deklarisan nivo snage. :) A nije neka renomirana marka uređaja nit je skup bio. :)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Eksterna baterija tj punjac baterije

Post od pero0000 »

@Malone, poslao sam ti PM. Uzimam ako naručuješ (naruči dva komada), taj od 6000mah. Nije veliki i može da se nosi po đzepovima, a i kapacitet će biti sasvim dovoljan. Znači, naruči dva, ja uzimam jedan. Samo reci koliko novaca da ti pošaljem? Unapred ću ti poslati, nije problem.

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Eksterna baterija tj punjac baterije

Post od Malone »

Da, za ovaj od 6000 kazu da je realno oko 4000-4500 sto je opet za mene odlicno. Za onaj od 9000 je realno oko 7000.
U sustini ne smeta mi ni sto je onaj malo kockast, ali brat bi uzeo ovaj tanji, lakse staje u dzep.
U sustini meni bas cesto zafali oko 30-40% baterije. Busom u jednom pravcu ne ispod pola sata, pa nazad, pa dok nesto cekam u toku dana i skoro sam uvek knap, cesto i pristedim tj ne igram igricu vec citam blic.
Ali kad putujem kuci, 4h u busu, pa do stanice, realno mi treba skoro dupla baterija. Tad mi jedino bas zafali baterija tako da bi mi ovaj od 6000 odgovarao.

@pero0000 dogovoreno

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Eksterna baterija tj punjac baterije

Post od Malone »

Stigli punjaci :)
Sve je u odlicnom stanju, mada i da su hteli nisu mogli da uniste dve cigle u toku transporta :D
Isprobao sam ovaj od 9000, 10% baterije od 3100mAh je napunio za 40min. Znaci 450mAh za jedan sat.
Narucio sam dok sam jos imao htc kome je baterija bila slaba tacka. Posto sam u medjuvremenu uzeo note 2 kome baterija zaista traje dovoljno dugo za moje potrebe, mozda se otarasim jednog, videcu. Brat uzima ovaj od 6000.
Sve u svemu odlicna spravica, dusu dalo za slabije baterije.
Evo par slika:
http://imageshack.us/g/521/img2079c.jpg/

doshljak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 27. Dec 2013. 00:34
:: Sony Xperia S

Re: Eksterna baterija tj punjac baterije

Post od doshljak »

Malone kako rade punjači?
Hoću da kupim isti kao tvoj, samo onaj od 6000 i zanima me kako rade sada sa skoro godinu dana korišćenja? Vredi li ih uzimati?
Pozz!

Odgovori