Nije mi uopshte jasno!Da li moze neko da mi objasni???

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
David_Coverdale
Banned
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 28. Dec 2005. 18:35
Lokacija: Beograd(Lazarevac)

Nije mi uopshte jasno!Da li moze neko da mi objasni???

Post od David_Coverdale »

Planiram da kupim telefon NOKIA 6630,zbog cega i posecijem ovaj sajt i zbog cega sam se registrovao na njemu.Gledam cene u radnjama,i one se krecu od 220 do 245 eura.E sada nije mi jasno zashto neke radnje daju po nizim cenama(220 eura)a neke cak i po 245 eura(a cak sam video dve radnje koje cene 390 eura,ali njih cu zaobici poshto se verovatno zajebavaju)!O cemu se radi ovde???Ako neko prodaje po 20-30 eura nizoj ceni znaci da je neka muckalica(da se tako izrazim)ili pak ima nekog razloga shto ga toliko manje ceni od ostalih???
A uostalom nije lud niko da da po toliko nizoj ceni....

Unapred hvala!PoZz...
NOKIA je keva,i zavrshena prica !!!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Uglavnom su jeftiniji u prodavnicama koje su nove i nemaju bas neku prodaju. Skuplje su prodavnice koje su poznatije, imaju vec klijente koji im se vracaju, i dovode nove, jer su zadovoljni onim sto su tu kupili , pa je to ono sto se naplacuje. Sigurnost da ce ti telefon biti ispravan cak i ako je sa neke druge mreze i da ce ti ga zameniti u slucaju da bilo sta ne valja, smatraju za razlog da to ugrade u cenu.
Mislim da ne postoji razlika izmedju telefona od 220 i 245 eura, vec je jedino kod direktnog uvoznika cena donekle opravdano veca.
Ja sam u petak kupila 6680 i platila je 300 eura, iako je bilo i za 280 u nekim prodavnicama, ali su mi ovde kad se pojavio problem, u potpunosti izasli u susret.
Sad mi je fon u savrsenom stanju...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Te prodavnice koje imaju te tako niske cene,nemaju te telefone u radnji,nego tek kad ti dodjesh oni poruche taj fon..I zbog toga oni mogu da barataju tako cenama i daju tako niske cene jer oni nemaju to u radnji i samim tim ne moraju da gledaju da prave neke cena chisto da bi zaradili jer su recimo uzeli taj model pa ne znaju shta ce sa njima...
Nisam siguran da sam vam ovo dobro objasnio al poenta je da oni te fonove nemaju tada u radnji i zato mogu da stavljaju tako niske cene.... 8)

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

U vecini prodavnica telefoni su ili kradeni ili skidani sa drugih mreza sto ti dodje na isto. Sto se tice prodavnica u kojima su cene astronomske razlog tome jeste sto su te prodavnice ovlascene od strane kompanija proizvodjaca. To znaci kada kod njih kupis telefon da dobijas originalnu kutiju, originalnu svu mogucu pratecu opremu i garanciju koja vazi maltene bilo gde u svetu.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ali bolje kupi dva skidana sa mreze nego jedan "original" :P
ionako za godinu dana (ili manje) neces moci vise ocima da vidis svoj telefon i zeleces neki drugi :D

p.s. da li su i u inostranstvu cene "originala" tako visoke ili ovi nasi malo preteruju?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Slucaj,recimo,kod mene u Australiji je sledeci:prvo,nimalo mi se ne svidja sto ovde telefoni mnooogo kasne za ostalim zemljama(Evropom),mada ima i nekih koji ce tek mozda stici u Evropu malo kasnije,drugo,isto mi se ne svidja sto su cene ipak visoke(ovde recimo nema kradenih,skinutih s mreza,upakovanih,sve je 100% original) za neke modele(Nokia N90,1100 AUD-680 EUR,Sharp 903,1199 AUD-750 EUR,Nokia N70,799 AUD-499 EUR,SE W800 ista cena...) :angry: :angry:
Cene ovde mnogo sporije padaju jer ljudi uglavnom kupuju telefone po ugovoru,tada ga dobiju za dz,sto je primamljivo,ali moze kasnije da bude problem ako vam postane puno da ga otplacujete plus troskovi poziva! :chytry: Tamna strana tih ugovora je ta sto vas vezu na dve godine,pa ko cesto menja telefone...
Ne znam da li ovi "vasi" preteruju,ali ovi "moji" mislim da ipak prevrse nekad meru. :dry:,nevezano za cinjenicu da je ovde ipak bolji standard i sve ostalo,ali i ovde ljudi gledaju kako da ustede,normalno.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Mislim da ne kasnimo bash toliko za Evropskim trzishtem...Drugo,kod ovih originalnih fonova cena je slichna kao na zapadu...A kod njih se kupuju dosta telefoni na pretplatu,tako da chak i neki stariji modeli imaju JAKO visoku cenu i sporo padaju cene dok je kod nas pala duplo za to vreme...A i imamo masu telefona koji su skidani sa razno raznih mreza za upola cene,koji su meni bar koristili isto tako dobro kao i originali...
Ne znam za vas,ali ja stvarno chesto menjam mobilne,imam i originalne i ove skidane sa mreze i nema neke razlike...Shto se bunite?!Imamo fonove upola cene(jes da su skidani sa neke mreze),koji vam isto tako sluze tako da... :roll: 8)

nesa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Čet, 01. Sep 2005. 00:40

Post od nesa »

ljudi gde vam je mozak pa tu sto je 220 je telefon pakovan sto znaci da ima fush masku fush bateriju i punjac ne dobijes kutiju cdove slusalice pa je cak i ponekad polovan telefon sa novom maskom!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Nesho,a jel ti to smeta?!Kap prvo,kad odesh da ga kupish,pregledash ga malo i samim tim cesh odmah otkloniti mogucnost da kupish fon sa fush maskom i baterijom!Kao drugo,cd skoro da i ne treba al ae..(mozesh da skinesh softver i sa neta ako ti bash treba)..jedino slushalice i to sve zavisi od radnje do radnje... :roll:
Slazem se ja da su to pakovani telefoni,i da zna i da bude polomljenih delova u njemu i sve to...al necesh ti da odesh u najgoru shupu i pazarish fon,odesh u neku srednju radnju(koju znash da nece da se zatvoti tj. da prestane da postoji posle par meseci),izvrshish proveru svog fona i pazarish ga...Imam puno original fonova ali sam zato i chesto kupovao te skidane fonove i nikad nisam imao problema..Tako da samo treba da se DOBRO informishesh i da budesh obazriv pri kupovini i necesh imati problema....

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nije toliko tesko proveriti da li je telefon nov ..... uvek ima delova koji ne mogu da se zamene i mesta koja ne mogu bas tako lako da se ociste od prasine, izlizani konektori itd. a sto se tice opreme, ja sam dobio sve sto me sleduje, i sto je najvaznije - garanciju godinu dana i mesec dana na bateriju koja ima nokia hologram sa onim 3d rukama... :D

Nikola G.
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 16:09

Post od Nikola G. »

Ima prodavnica koje dobijaju vec koriscene telefone ili ukradene pa ih onda napakuju za prodaju otuda i niza cena.Najbolje bi bilo da kada budes kupovao mob. trazis garanciju!!!!!POZZ!!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mislim da je prvenstveno razlika iz razloga sto neke radnje ne daju potpunu opremu koju dobiju uz telefon nego neke stvarcice prodaju posebno (USB,disk sa softverom itd...)...plus postoji mogucnost da,jednostavno,imaju povoljniju ponudu tamo odakle dobijaju telefone pa se tako stvori i razlika u ceni...inace mislim da je nemoguce da su ti telefoni,koji su jeftiniji,losiji od drugih... 8) 8) 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nije ni to nemoguce,moze da se desi da naleti uvoznik na nekog pocetnika"genija"za dekodiranje koji je jeftiniji ali nesto zas... i onda takvi telefoni znaju da imaju problema pa moraju da idu povoljnije.
Interesantno da umesto da za novu godinu padnu malo cene one su ostale iste ili cak u slucaju 6680 cena skace svakih nekoliko dana,lepih 15 evra za par nedelja,my like that! :D :wink: (vlasnik 6680)
Pozdrav 8)

nazgul23
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pet, 07. Apr 2006. 00:35
Lokacija: beograd

Post od nazgul23 »

Ja sam saznao pre mesec dana zasto je ta razlika u cenam. Hteo sam da kupim 6630 preko racuna firme i sad po zakonu bi trebalo da je jeftiniji za 18 posto (pdv) jer firme preko racuna ne placaju porez za "osnovna sredstva firme", e ali kada sam okretao radnje da se konsultujem oko kupovine oni su mi iznosili totalno druge cifre od onih koje pisu oglasima i naravno kada ih pitas koliko kosta, i te cifre su u nekim radnjama isle cak i do 390e! A to je zato sto kad kupujes preko racuna oni moraju da prijave tj automacki se prijavljuje da je izvrsena kupovina, a kesom oni ti nedaju fiskalni racun i neplate porez i samim tim drasticno snize cenu... Eto to je bilo moje iskustvo sa tim!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa vidiš možda si u pravu, ja sam pre nekoliko dana imao problem sa povezivanjem sa računarom (6680), pa sam se setio da pogledam šta sam sve dobio uz fon, i iskreno se ne sećam da li sam ga dobio, ali jedino račun nisam uspeo da nađem. Na svu sreću jedino je bilo potrebno da kažem gde sam kupio fon i sredili su ga za dž. (garanciju sam imao). Mada mislim da ako to tako rade lagano će jednog po jednog da ih zatvaraju (prerušeni inspektori &stuff).

Inače mala ispravka onima koji su napisali da je "originalni" telefon skuplji kod ovlašćenog uvoznika. Jesu skuplji kod NEKIH, ali NIKO nije ovlašćeni uvoznik. Pogledajte na Netu razliku u sajtovima "find your lacal dealer", na Nokia sajtu, i BMW sajtu. Na ovom drugom postoji Radulović, koji opet dere, ali je barem ovlašćen, i ima baze podataka i delova, a ovi domaći prodavci telefona . . .

Inače moj burazer iz Subotice je ovde u nekom lokalnom servisu u Kolarčevoj, kupio 6230, na kome je sve radilo dobro, osim što te sagovornik lošije čuje (kao da je mikrofon u pitanju ali nije). Nosili smo ga i dva dobra servisa, i nisu uspeli da ga srede. Kada smo se vratili (posle par meseci) tamo gde je kupljen (a pod garancijom je) da ga zamenimo uz doplatu za neki drugi, prodavac ga je otvorio, pogledao nešto ispod baterije (predpostavljam to koja je serija u pitanju) i ponudo nam za otkup tri puta nižu cenu nego što je u tom momentu bila cena tog polovnog modela. Što znači da veoma dobro znaju šta su i od koga nabavili. A jednom drugaru su objasnili da kineski flat kabl na 6260 ne potpada pod garanciju (polovnog fona) nego samo software!?!

Tako da još smo mi malo divlje tržište, na kome sve može i ništa ne može, i kada zavidimo zapadnjacima na standardima i kvalitetu koji plaćaju i dobijaju, zaboravljamo koliko su nama u Srbiji-zemlji dembeliji, neke stvari koje su nama dostupne, njima nezamislive (npr. software koji koristimo) :D Znači šta te ubode, i to čim ga kupiš proveri sve što ti padne na pamet, kao kod polovnih kola, jer što se pre na nešto žališ veće su ti šanse da ti to srede ili zamene. Good luck 8)

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Malo je stara ova tema :lol: ili se možda varam 8) svima se to dešava nije sramota važna je dobra volja :) :wink:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

gargamel4 napisao:Inače mala ispravka onima koji su napisali da je "originalni" telefon skuplji kod ovlašćenog uvoznika. Jesu skuplji kod NEKIH, ali NIKO nije ovlašćeni uvoznik. Pogledajte na Netu razliku u sajtovima "find your lacal dealer", na Nokia sajtu, i BMW sajtu. Na ovom drugom postoji Radulović, koji opet dere, ali je barem ovlašćen, i ima baze podataka i delova, a ovi domaći prodavci telefona . . .

nadam se da ti logika nije neophodna za profesiju jer ako jeste netjes se leba najesti... to sto nema na sajtu nije nuzno da neko nije ovlastjeni uvoznik, a porediti automobile od minimum 20000 eura sa telefonima koji kostaju 100inak puta manje je totalno suludo...
A da ne pricam o tome da je broj prodatih automobila veoma blizu broju prodatih legalnih telefona kod nas...
gargamel4 napisao:Tako da još smo mi malo divlje tržište, na kome sve može i ništa ne može, i kada zavidimo zapadnjacima na standardima i kvalitetu koji plaćaju i dobijaju, zaboravljamo koliko su nama u Srbiji-zemlji dembeliji, neke stvari koje su nama dostupne, njima nezamislive (npr. software koji koristimo) :D Znači šta te ubode, i to čim ga kupiš proveri sve što ti padne na pamet, kao kod polovnih kola, jer što se pre na nešto žališ veće su ti šanse da ti to srede ili zamene. Good luck 8)
nismo malo divlje trziste nego totalno divlje trziste i to je izmedju ostalog jedan od razloga sto naseg uvoznika nema na sajtu nokie ( SE ima srpski deo... ) ali ako kupis original tel, kod ovlastjenih distributera ( a mali milion puta je naglaseno ko su i pise i na sajtu ovom) onda je kvalitet isti kao na zapadu uz jednu razliku da se garancija ne priznaje ww ali i to bi trebalo da se uskoro sredi...
a ova prica o proveri vazi apsolutno ako se ne qpuje kod ovlastjenih distributera, mada i kod njih nije lose proveriti leba ne jede...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Da se ne bi pojavljivali zlonamerni postovi, tema ide pod ključ. Pričano je pre o ovoj temi, na pitanje je odgovoreno u dovoljnoj meri. Ne treba generalizovati stvari, cena najčešće odslikava 'status' radnje, ali status nije i jedini parametar koji u svakom trenutku utiče na cenu. Neko želi da se oslobodi lagera da bi uzeo novu turu pa spušta cenu, neko podiže cene kada je nestašica pa zaboravi da je vrati i slično. Svakako da je opreznost poželjna kod kupovine bilo koje robe, pa i telefona.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Zaključana tema