Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

Kompresor, Jeste, online prodaja ali postoji mogućnost ličnog preuzimanja u BG i NS tj u tim njihovim servisima (ne znam da li ima još neki grad, moraš proveriti na njihovom sajtu). U slučaju kvara tom istom servisu šalješ telefon ili doneseš lično ako živiš u tom gradu i oni te u roku od nekoliko dana zovnu da ti kažu šta je problem sa telefon. Definitivno vredi, ja sam imao pozitivno iskustvo sa njima, odlični su za saradnju, dobijaš nov telefon sa pismenom garancijom i to je to.

P.S. Kod njih sam kupio pre par meseci L830, telefon sam po sebi zver a i bez ikakvog defekta ili fabričke greške je došao kod mene.
Festina lente.

MaliMrav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 23. Nov 2015. 16:27
:: LG Magna

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od MaliMrav »

Da li je neko uzimao LG Magnu preko ovog sajta i kakva su vaša iskustva?

Hvala i pozdrav.

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od kunkun »

Isao drugar da kupi u logic shop Iphone 6, pre toga zvata radnja i kao dajemo dve godine garancije i fiskalni, cena 550e, lik ode i kao e uz iphone je garancija samo godinu dana i to ona internacionalna, i dobije samo njihovu garanciju sa krompir pecatom na obicnom papiru bez fiskalnog. Totalno neprofesionalno i neodgovorno.
Iphone 6, space gray

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Tyrael »

Dobro je da nije iPhone 5 za 600 evra :phew:
........../..........

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

kunkun, Izgleda da na sve daju 2 godine osim na iPhone. Jednom sam kupovao kod njih, Lumija je bila u pitanju i dobio sam taj njihov cuveni papir sa garancijom i pecatom na dve godine. Ajd da daju bar neki racun neko samo garanciju sa pecatom.
Festina lente.

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od kunkun »

Da, ali kao kad je pitao za fiskalni, oni kao pa druga je cena. Fora je sto ti papiri nista ne znace jer ti nisi kupio legalno telefon i to je to, jer kad odneses u njihov servis mogu da te vrte kako hoces, ne mozes im nista a obicno kazu nenamo taj deo ili ti usla voda u tel, a vode nigde. Sve je to on i znao ali je glupo preko tel jednu pricu pricaju a u prodavnici drugu, bukvalno te stave pred svrsen cin jer on tamo otvori kutiju i sve, ti das pare i kao nema fiskalni posle. Nego sreca je ta internacionalna garancija sto ima ovlascen servis kod nas na iP. Tako da ono, ako se tako kupuje tel u takvim radnjama ili online, ja ne vidim razliku sto bi neko davao vise para kad i na oglasima ima isto to za manje pare.
Iphone 6, space gray

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

kunkun, To je već bahato, bezobrazno i neprofesionalno s njihove strane. Ili izdajes racun ili ne izdajes. Mada, ja sam dobro prosao sa njima kada sam kupio Samsung Ativ S, a telefon je gubio signal posto je imao fabricku gresku. I reklamirao sam isti, prilozio taj njihov papir i rekose da je maticna ploca otisa, 10ak dana dok se zameni. Zahvalio sam im i rekao ili da mi vrate novac ili da doplatim za Lumiju 830, gde su se odmah slozili i tako sam resio stvar. Sto se fiskalnog racuna tice, i kao mali kada sam sa caletom isao u BG da kupujem uvek su dizali cenu uredjaja ako hoces fiskalni racun. Ali posto sam fizicko lice nisam nikad trazio fiskalni, samo pismenu garanciju i cini mi se da mu na kraju napisali neki satro racun, cisto da se zna da sam kod njih kupio.
Festina lente.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od araphel »

Stalno se sve vrti oko iste priče. Za kešu cugu je uvek najjeftinije, jer prodavac ne prijavi ništa, nema deo koji daje državi i na nabavnu cenu nalepi samo svoju maržu. Ako ide karticom ili čekovima na rate, onda to mora barem delimično nekako da opegla kroz sistem, i onda se lupi mali "penal" kupcu u vidu povećanja cene. E, ako hoćeš i fiskal, onda lepo ide i marža trgovca i pdv i carina (iako je verovatno nije platio ali šta ga briga).

E sad, to što je sve bez fiskala po zakonu nelegalno i to što se kod nas od raspada sistema u devedesetim tako radi (a radilo se i ranije samo sitnije, sećam se kad sam bio klinac osamdesetih), to je neka druga priča. Problem postaje onda kad ti shvatiš da po ceni divlje radnje kod nas sa garancijom na salveti ti u svetu možeš da kupiš regularno (ne baš uvek, ali često).

Garancija je nešto sasvim drugo. Kad telefon nema urednu garanciju, odmah znate da nije legalno uvezen u zemlju. Krajnje jednostavno. U takvim slučajevima zavisite od tih prevarantskih mikro radnji koje su same sebi i servisi, i koje svakako nisu ovlašćene za servisiranje onoga što prodaju. A u zemlji u kojoj i zvanični servisi hoće da foliraju kako bi izbegli garanciju, trpaju fuš delove i šta sve ne, ja se ne bih ni usudio da se zezam sa ovim divljim radnjama.

Sad, to što naši zvanični uvoznici tovare nenormalne cene zbog pohlepe, to je već druga stvar.

Nerealno je da sam ja svojevremeno Note 2 platio 500€ dok je u zvaničnoj radnji u BG bio 770€. Ili Lumiu 925 za oko 300 dok je kod nas bila 400. Sve zemlje imaju pdv i carinu, a veleprodajne cene iz prve ruke ne variraju mnogo. Dakle pohlepa zvaničnih prodavaca je problem.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

Upravo o tome sam i ja pisao više puta. Svaka čast na komentaru, potpuno se slažem s tobom. I upravo iz razloga koje si naveo meni je sigurnije da karticom na rate uzmem telefon u Tehnomaniji, Gigatronu ili Komtrejdu, jer, iako bih prošao jeftinije na oglasima, obično nemam 300-500€ u šteku, a i dobiću regularnu garanciju, ako mi ona zatreba. A pritom rate od 60-80€ mesečno mnogo lakše podnesem, nego da iskeširam odjednom celu sumu - pa makar ona bila i prilično manja. A ove divlje radnje zaobilazim još od pre desetak godina, i njima moje pare više neće ići, bez obzira na dosta pohvalnih kritika na njihov račun.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od araphel »

Samo da dodam, ove cene koje sam na kraju naveo su cene u regularnim radnjama napolju, da ne bude zabune.

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od nesta »

Meni se cini da još jedna stvar ima uticaja na naše tržište. Kupovna moć je mala i pretpostavljam da naši uvoznici imaju dosta manje rabate na prodate količine jer su iste daleko manje nego na tržištima u okolnim zemljama.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od araphel »

Veruj mi na reč da znam slučajeve kada se desi i obrnuto, pa se zabode baš lepa marža. To ti je problem kod nas: retko ljudi razmišljaju na duže staze i praktično. Daj sve odmah i što pre. Što da uzmem sto hiljada na duži period i sa više cimanja, ako mogu da uzmem deset odmah.

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od nesta »

@araphel ma ne sumnjam. Ne bavim se sa tim pa nemam iskustva iz prve ruke,ali vidi se koliko nam je tržište slabo. Imam utisak i da malo trošimo i da se uglavnom iz tog razloga i uvozi uglavnom jeftinija roba. Nije niko spreman da drži veče lagere. A kao posledica cele situacije pretpostavljam da "madjari" iz Subotice odlično rade. I sam sam u par navrata tako kupio tehniku, ili preporučio drugarima, opet svestan da to ne ide u prilog svima nama, ali opet to je deo neke šire priče....

MaliMrav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 23. Nov 2015. 16:27
:: LG Magna

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od MaliMrav »

Vidim da dosta ljudi priča pozitivno o mobilnishop.com.
Ja planira da uzmem LG Magnu preko njih. Zanima me da li kod nas negde može da se kupi LTE LG Magna? tj 4G Magna i kolika je njena cena.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od godja »

jeste malo off,ali je araphel u pravu... ja sam uzeo u solunu canon sx410, sad je 159e ali sam ulovio na sniženju za 119e.
http://www.winwin.rs/digitalni-foto-apa ... 58356.html
http://www.tehnomanija.rs/fotoaparati/c ... black.html
http://www.mediamarkt.gr/el/product/_ca ... 60508.html

evo linkova,samo mene je koštao 119e.
Sve je prosto,alavi su pa su alavi ( mislim na uvoznike ),a jedan od razloga je slabija kupovna moć. da on zna da može da proda legalno 10 samsunga s6.možda bi i spustio cenu tj maržu,ali ovako je srećan kada proda 1 u nedelju dana
Samsung S10+ red

GroGy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 00:33
:: S7
:: Nexus 5x

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od GroGy »

Da li je neko uzimao telefone od izvesnog Mladena iz Novog Sada sa kupujemprodajem? Uzeo bih od njega nov Flex2 za sestru, a vidim da ima dosta pozitivnih kritika ( 358 pozitivnih, 0 negativnih). Ili Mobilni Ns? Takodje dosta pozitivnih komentara i 1 negativan.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cvoruga »

Ja sam kupio od Mladena, sve ok, našli se iza srušene u NSu.

Sa MobilniNS sam imao super komunikaciju i naručio mob,
odgovorio mi je da je poslao mob, ja posle par sati ga okrenem da pitam još nešto,
on kaže e nisam ti poslao, ja reko pa što mi ne javi, on kao jbg, ja rekoh jbg ti i otkažem.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od kvaka33 »

Auuu,nisam od tebe to ocekivao
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

GroGy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 00:33
:: S7
:: Nexus 5x

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od GroGy »

E vala cvoruga, ako si! :D
Hvala na odgovoru, znaci Mladen ostaje u igri MobilniNs otpisujemo. S tim sto ja nisam iz Novog Sada, pa ce meni morati da salje

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cvoruga »

kvaka33, ne kontam :oops: .

GroGy, to je moje iskustvo, što ne znači da ne bi kupio od MobilniNS.

Na konto onog Ivana iz Apatina, što ima milion pozitivnih a nijednu negativnu,
zvali smo ga pre neki dan, kaže nema taj uređaj a u KP ponudi stoji da ima,
posle okrene koleginica on kaže ima, u čemu je fora nemam pojma.

Svakako treba otvoriti 4 očiju, svi su oni prevaranti i muljatori, pa koga uspeju da zajebu.

Odgovori