MALO smeha na racun servisera!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

b_udder,

a znaš koliko likova idu gradom džepova punih eura & mislima "sad ću da se ekspanzujem...", na te mislim, pa nisam zlotvor, šta ti je? Takvi likovi + ribe sa cirkonima... :lol:

Idi bre...

Pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

aaaa .... ti likovi! ..... ma njima pljunes u mobilni ;) :D

pozdrav...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Pa zna se ko ima kinte njemu nije problem da kupi telefon koji jako lepo izgleda...nema veze sto ce mu flat kabal riknjavati 2 - 3 puta godisnje , ali taj telefon je tako mali, sladak, lep i savrseno se slaze uz njegove ili njene cipele :D :lol: :P
Ko je pretvorio mobilni telefon u modni detalj? To lika treba naci i spakovati na gabarite jednog samsunga d500, e to je od mene zasluzio...... 8)
Ljudi koliko sam puta cuo za n-gage komentar jao super, ovo - ono, a sta sve ima? I onda ja nabrajam......a sta nema ic - port? Jao steta.... e onda sam skontao da vecina ljudi ni ne koristi, a niti zna sta je blutooth i ic, ali boze....njegov telefon mora to da ima..... :o :shock:
5130+Koss the plug....

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Jedan moj prijatelj je kupovao polovni automobil 3 meseca! a za nov mob mu je trebalo 5meseci! ("malo" je neodlučan). Hoću da kažem, kome je bitno, mora da se informiše, milion stvari je u pitanju (da li ovaj firmware podržava 2.0 softver od ovoga itd) koje ne pišu u uputstvu ili prospektu. E sad što b_udder kaže "prosečan kupac" sve je to bajno, pomoći mu itd, ali ovi naši prodavci ili ne znaju ili to znanje koriste u kontra smeru. Ne možeš tako goloruk na njih, imaš prijatelje, časopise, internet pa se naoružaj, bre!

Pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Ljudi, ne može svako u sve da se razume. Problem je što kod nas tu neupućenot širokih masa prodavci i servisewri lepo iskoriste. Tačno je, treba se raspitati o svemu, ali je problem što kod nas zakoni ne primenjuju, a da prijaviš nekoga-kada bi neko ko je običan smrtnik i nema poznanstva i veze niti poznaje zakone dobio sudsku parnicu protiv nekog ko je vlasnik neke firme ili malo krupnija zverka? To se kod nas nije desilo skoro.
Ghost

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nevidljivi,
u pravu si,
ali sad i obična inspekcija (ili pretnja istom) odradi posao u 90% slučajeva, otprilike (frka im je) :D .
Mislim na to, da je najgore da se kao neka baba savijaš pod nečijim "znanjem"-čitaj "muvanjem". Ja sam pre par god.ulazio u mobšop sa strahopoštovanjem, k'o u hram, a posle opuštenica-sa elementarnim poznavanjem teme.
Uopšte mi nije žao likova (likica) koji plate fon od koga koriste 10% cene, ali kad ih pitaju "Jel'imaš ti ovo?, imam, imam, kako da ne" :dry: .
Zato je i najbitnije da TI fon prilagođavaš sebi, a to znači da znaš šta ti treba+ na mobilnom telefonu...

Pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Vlada Zem, za ovo si u pravu, ja sam pre par meseci imao problem vezan za fotoaparat koji sam kupio-bio je pod garancijom i pokvario se, ja ga dao da ga pogledaju, a kada sam došao da ga uzmem, tako su ga unakazili da je ličio kao da je neko fudbal igrao sa njim. Tražim ja njima novi aparat, oni kažu da to ne može (mislili da ja nemam pojma), a ja se iznervirao, pozvao na mobilni jednog poznanika koji je inspektor, on došao i kada im je pokazao legitimaciju, druga pesma: nema problema gospodine, rešićemo to začas, nemamo model koji ste vi kupili, ali zato imamo još bolji, a ne treba ništa da doplaćujete. Izvinjavam se za off.
To što si rekao za kupovanje skupih mobilnih je apsolutno tačno, ljudi kupe mobilni na kome koriste samo osnovne mogućnosti (isto bi koristili npr. Nokiju 1110 koja košta oko 50 evra, a nose telefon od npr. 250 evra, nabrajaju njegove funkcije, a kada ih neko pita šta neka funkcija ili deo predstavlja, oni ne znaju ni da beknu.
Ghost

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

nevidljivi, Vlada Zem, vidi se da i vi imate slicne ljude u okolini :blinky: kako to ume da iznervira.....ili ona jos bolja kad neko s samsungom d500 kao jedan kolega s faxa pita" Jel mogu i ja kao ti na n-gage-u da gledam takve filmove(Smart movie)?" :D naravrno da ne mozes ja kazem, a on ce" Pa kako to? Moj telefon vredi 200e, a tvoj ni 100e." E to sta dalje reci :shock:
5130+Koss the plug....

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

On: "Vidi, nema ovaj, kako beše, blutut..."
Ja: "Pa šta će ti, ko' da ćeš da ga koristiš?"
On: "Što, pa nije loše imati, vidi nema ni napred kameru."
Ja: "3G, šta će ti to?"
On: "Što, pa nije loše imati..."
ili
"Što držiš ovako nisku rezoluciju kamere?"
"Pa to mi je najbliže rezoluciji displeja, to je valjda idealno?"

:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Eee niste vi bili kod mene na faxu. Zamislite medicina i farmacija, pa na gomili kokoske koje nisu pipnule tastaturu...

Posto sam ja, jel' "strucnjak" na faxu, koleginica me zamolila da predlozim nesto dobro. Posto hoce SAMO nokiu, a imala je nesto tipa 6100 ili sl., ja reko 6230i... kupi ona i sad sa mojom devojkom otisla na kafu, pa pita: a kako ja sad taj blutut da koristim, trebam da upalim prvo? pa da uperim u tvoj?"
:?

Imagine.....
...shit happens... keep d smile!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

blade_bre napisao: a kako ja sad taj blutut da koristim, trebam da upalim prvo? pa da uperim u tvoj?"
A mladi u Saudiarabiji masovno dogovaraju sastanke, čak i sklapaju brakove preko blututa jer su im zabranjeni norm.kontakti. A mi smo blututamuta
Tast je kupio N6810, qwerty, (u životu nije poslao poruku), i kao - evo vidiš ovde se rasklapa - pa to Vam je za poruke - ahaaa.... Prodato u rekordnom roku na štetu prodavca tj.gosn'tasta.
Pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ccccc pa dobro malo smo prosilrili temu na smeh u vezi neznanja o mobilni m uredjajima, ali dobro......ima svega, stvarno su ljudi cudni.....ali cim vidim nekoga da ima samsunga iz E serije odmah se najezim......posto to su obicno ljudi koji veze s vezom nemaju o telefonima i bitan im je display i izgled telefona....i da koliko sam primetio E serija se kupuje na predlog prodavca, kao evo fin telefoncic, zgodan, a izrada 0 8)
5130+Koss the plug....

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

pa nije e type toliko loš što se izrade tiče.možda će mi neko zameriti ali meni je to ženski fon i onako kao da je napravljen za žene.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Nene, samsung e serija je extra u zavrsnoj obradi. Super materijal i sve to... Nekom ne treba vise, ne zna i ne zanima ga :wink: a cini mi se da je vecina samsunga za zene, nekako su im ti oblici tako... ne znam, zenstveni :lol: :lol:
...shit happens... keep d smile!

gargamel
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 09:36

Post od gargamel »

Evo jos jednog servis bisera. Kada sam nosio da mi flashuju 6680, udjem ja u servis i pitam koliko je flash. A serviser, jos to ne radimo nemamo box, a ni najnoviju verziju treba da nam stigne, tesko se nalazi firmware. A ja mu kazem, kako slabo se nalazi, pa ljudi jos od kada flashuju 6680. Kada me je pitao ko to radi, ja kazem neki poznanici (misleci na na MS crew :) ), koji su jos preko finixa to uspeli i preko dku kabla (tada nije bio onaj update service). Jos kada sam mu rekao kako to rade, on mi rekao ma to je nemoguce, preko dku kabla, moze samo da zajebu nesto, da im crkne telefon. Pa me pita kako znaju da su uspeli da ga flashuju :unsure: Ja mu kazem , pa brate kad ukucaju *#0000# pise im nova verzija firmware-a. A on ce, ma to ko zna sta je, to ima samo da im koci telefon i tako...
Usput do kuce sam se pitao, ko je ovde lood
:wacko:

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

:D :lol: ma ima samo da im koci telefon..... :D ....i to ne moze.. :wink:
Ja koliko znam od tolikih ljudi samo je B_uder uspeo da ubije telefon, ali to je zbog kompa 100% 8)
5130+Koss the plug....

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Moze biti i od lose konekcije,kabla sa labavim pinovima... kao sto moj brat ima jer je dovoljno da neko pocne malo jace da dise u pravcu kabla i da mu se izgubi konekcija ka telefonu,dok je moj kabal cvrst ko zemlja,a isti su naizgled!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

mislim da je mene zeznuo KAV + ZoneAlarm koje sam zaboravio da iskljucim ...... ali nikada necu saznati ;)

pozdrav...

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Drugari pazite foru, odem ja u jedan Radio i TV servis da prepravim kasetofon za kola da umesto kaseta slusam Mp3! Pitam decka da li moze taj audio ulaz sa glave kasetofona da mi izvuce (zice) da ja spojim Mp3 player, kaze da moze, skinemo kasetofon i pocne on da radi. Kao zavrsio je i pita me jel mi je tu taj player, ja rekoh nije i pokazujem mu telefon i objasnjavam da cu sa njega da slusam muziku ali da nisam poneo kabal (rasturene sluske) i sada pocinje njegova prica: koji ti je to fon, 66... rekoh 30, kaze a da, 30. ja sam imao 6600 pa sam prodao i uzeo 6680 i naleteo mi jeftino, 120E N80 pa sam ga uzeo! Ja rekoh super, to je dobar telefon samo sto jos nema mnogo programa za njega, kaze on "Ma prodacu ga, nervira me sto kratko traje baterija a imam programe, sve legalno, imam XP na njemu (citaj eks pi), sve legalno!!!" Kazem mu ja to ti je Symbian fon a on mi se skoro naljuti, ma jok XP i to legalan ali ce da ga proda i da uzme LG, mnogo su bolje baterije! Ja nisam hteo da se raspravljam ali stvarno je zalosno to sto je neko njemu instalirao XP temu i prodao mu pricu da ima XP na telefonu!!! :lol: :lol: :lol:
A ni taj kasetofon nije uradio kako treba, u isto vreme slusam i FM i Mp3! pozdrav svima
HOX Titanium gray

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

pa to je super kada možeš i fm i mp3 da slušaš istovremeno. ja znam da samo može jedno od ta dva ali ti se smatraj srećnim. eks pi legalan lepo----
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori