Proširivanje memorije telefona

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Shark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 14:03
Lokacija: Šabac

Proširivanje memorije telefona

Post od Shark »

Da li nekako moye da se proširi memorija telefona,ako telefon nema mmc solt?Zeleo bih da mi neko odgovori što pre,jer zelim da kupim Motorolu V3,a memorija od 5,5mb je baš mala.
Shark

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Da moze to tako lako svi bi to radili...
I da moze, ja to ne bih radio jer je nerealno sqpo u odnosu na shta dobijash, a i pre svega je rizichno. Aj' da je neki mator fon. :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Nick is right...
Nikad se ne bih upustao u takvo planinarenje.
Jednostavno, da moze svi bi to radili, hack varijante su ok za probu ali samo na telefonima do 100e :)

Dragoon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2004. 15:05

Post od Dragoon »

Mozda je moguce nekakvim hakerisanjem,dakle slazem se sa Srbinom.Posto je moto. v3 oko 700e,ne bi rizikovao ni da mi plate 50e.Ipak je V3 skup telefon,i rizik je u tom slucaju mnogo veliki.
Dragoon

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Postojao je hack koji su ruje pravili za 7650 jer telefon ima mesta da se to nabudzi, ali nisam video kod nas nikog dovoljno ludog da to uradi.. imam jednog prijatelja koji bi mozda eksperimentisao, ali bez garancija i za mnogo para.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Upravo tako - dovoljno ludog, ali i vraški sposobnog, jer je za to potrebno dosta znanja i veštine. Naravno, potrebno je i da sam telefon ima mogućnost da adresira veću količinu memorije, kao što na pr. K700 ima ostavljeno mesto za MS Duo ali nema sam slot. Znači da verovatno podržava i proširenje, a zašto nije ubačeno - moguće je zbog nekih problema koji su im se javili u toku razvoja telefona, ili jednostavno da bi ostavili mesto nekim novim modelima. Takodje, osim izmena u hardveru, trebalo bi prilagoditi i softver za rad sa većom memorijom, itd... Mnogo zezanja i mnogo para, čak i kad je izvodljivo.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ja sam cuo da je lik na k700i dodao ms duo ali ne vecu od 32 mb jer nije mogao da softver sredi tako da fura vise, a ms duo nije stavljen na k700i jer onda vi stvarno bio mnogo dobar telefon i kvario bi buducim se modelima prodaju! Cela operacija ga je kostala oko 150 eura! :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Ma ljudi marketing... zasto bi napravili savrsen telefon :) onda ga niko ne bi menjao i niko ne bi cekao k800 :)

Odgovori