Samsung pretekao Motorolu

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Uspjeh Samsunga, LG je logičan, procentualno jaki su u djelu tržišta koje ima najviše stanovnika tako da su podaci relativni.

Po meni jedini pravi konkurent Nokiji je SE i to je činjenica.

Samung je fin kvalitetan fensy telefon, a LG nije jak na našem tržištu.
Ne razumijem kako neko može da omalovažava firmu iz koje dolazi t610 ili k700 ili s700 ili p910 stvarno nije u redu. :x
Ja koristim samo Nokiju i SE i smatram ih jedinim pravim telefonima, donekle i Siemens, ali je malo nekvalitetan. Razumijem pristrasnost telefonu koji čovjek koristi, ali ipak malo razuma :wink:

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Siemens je svoje odsivrao posle serije 40 a se se ukopao na duze posle onih kutija sibica i paklica cigareta koje je pravio pre t610.

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Slazem se da je siemens odsvirao svoje,njemu treba cudo definitivno,a SE zbog glupe zelje da sledi nekakvu tradiciju nece da odbije od kockastih retro modela i samim tim gubi ogroman procenat u traznji,iako mu se donekle ne moze osporiti ni kvalitet.Ali da je samsung bolji od motorole ne mogu da prihvatim,uostalom nase trziste bas i nije reprezentativni uzorak zainteresovanosti motorolom,pa mogu da razumem lose komentare u tom maniru,mada bi bilo previse ulaziti sad u problematiku zasto je to tako.

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Kvalitet... nema trunke kvaliteta u 100 , 200 i 300 serijama.. tuzno ali je tako.. ptvi kvalitetan model je bio t230 pa posle t610... i mnogo mora da vode prodje da se izvade fleke onih nesretnika u medjuvremenu....

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Ma kako nema trunke, ti baš nevoliš SE, iako tačno je da je t610 prvi dobar telefon ove firme, ali ako pogledaš k700, z600, s700 firma mjena i dizajn kvalitet ide na gore. :D
Uostalom, svaka firma ima kalitetne i nekvalitetne modele, za ljude sa više i manje love nokia je po tome extra poznata, i to joj je veliki plus. :D

Tačno je da se drže kockastog dizajna, ali taj dizajn je zaista svrsishodan, uostalom svi proizvođači su prepoznatljivi i nokia ima na desetine modela koji su i dalje manja ili veća 3310, izvana naravno. :roll:
Na kraju krajeva best buy telefoni su već dugo vremena SE, smartphone p800, p900, p910 svi zaboravljaju.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Miljex izgleda da jedino Ti i ja ovde branimo SE! :D da ljudi bre zaboravljate ko ima najbolji smartfon P910! Dodao bih jos z1010! Ne razumem ove komentare da SE nema dovoljno kvaliteta :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Kompletna serija telefona na preklop je uradjena tako lepo da flat cabl crkava otprilike kao i kod samsung telefona. serija 100 200 i 300 zaista nemaju trunku kvaliteta, ti ako je vidis slobodno kazi, p910 nije smartphone, on je pda, a nije ni u toj konkurenciji najbolji jer ga nokia comunicatori bez ikakvih provlema siju, mada je nesumnjivo izuzetno lepo odradjena naprava , posebno 910.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Nokia komunikatori su po meni bez veze totalno, bolje za te pare lap-top uzeti! P910 nema konkurenciju! A flat kabal je ljudi problem kod starijih telefona, kod novih je to ok odradjeno! Za Z600 je cini mi se i Miskoni rekao da je ok flat kabal? :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Ta priča flat cabl nije tačna, sestra mi koristi samsung e700 već 2 godine i ništa, a ja sam koristio dugo z600 i ništa, sve zavisi možda od sreće, u svakom slučaju taj problem nisam imao, a prve serije SE telefona nisu bogate opremom, ali ima ljudi koji traže jednostavnost i izdržljivost, moja stara koristi 100 već bliže 4 godine i služi je super, 2 baterije poderao. Iako i za mene je taj telefon smeće, ali po mogućnostima, ne po izradi.

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Ne po izradi? O cemu ti pricas? Telefon je izliven izjedna, najsitnija stvar ako crkne jedino sto mozes je da ga bacis? Koja izradA?
A to sto su akki ju bezveze to uopste nije bitno, on da nema kupce ne bi bio pravljen :) i meni je bezveze, ali znam mnogo ljudi kojima jako puno znaci 9210 :) . Jer i za p910 mozes da kupis laptop a kod komunikatora imas ipak kvalitetan software + normalnu tastaturu + dimenzije koje zaista nisu prevelike za nekog kome takav telefon treba

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ma ljudi, i Nokia Communicator i SE P910 su uredjaji napravljeni za specificnu (usku) grupu korisnika i ne verujem da ce se bilo ko od ovih proizvodjaca ovajditi prodavajuci takve uredjaje... Mnogo bitnija kategorija su napredni telefoni - popularno zvani "smartphoni", koji spadaju u "zlatnu sredinu", po ceni i karakteristikama, jer su pristupacni daleko vecem broju ljudi. Valjda ste procitali (mislim u jednom od ranijih postova) procene koliko ce ljudi u svetu u narednim godinama posedovati jedan od ovakvih telefona? To su ogromne brojke.
A na polju ovakvih uredjaja Nokia je ipak trenutno neprikosnovena, hteli to neki priznati ili ne...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Konacno jedan covek koji vidi poentu :)
A stoji i cinjenica da je opet daleko bolje imati pravi pda ili laptpop nego i jedan od ta dva modela, jer pda je istih ili manjih dimenzija a laptop nesto vecih [sony vaio novi 7mm debeo manji od male skolske sveske].

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Upravo tako... P910 ili Nokia Communicator mogli bi se nazvati otprilike "devojkom za sve"...
Mogu da rade od svega pomalo, ali nista od toga najbolje... Niti su obicni telefoni jer su po dimenzijama preglomazni i nezgodni za nosenje u dzepu i duze i cesce telefoniranje, niti su dovoljno usavrseni i komforni za neki ozbiljniji rad... Pisanje tekstova na P910? Surfanje internetom? Obradjivanje fotografija? Ajde!
To su vise sprave kojima proizvodjac pokazuje svoje tehnolosko napredovanje i mogucnosti i namenjeni su tehnofrikovima i pomodarima a ne "normalnim" (obicnim) korisnicima. Ja glasam za smartphon - telefon prosirenih mogucnosti: dovoljno mali za nosenje u dzepu i svakodnevnu upotrebu, a opet dovoljno zabavan i solidno napredan. A sve to dobijes za prihvatljivu cenu...
Za sve vise od navedenog, za pare koje ces baciti na P910 ili Nokiu Communicator, bolje je kupiti neki solidan laptop... I dalje ste pokretni, a radite sve sto pozelite i to daleko brze i komfornije (i jeftinije), isto tako i u pokretu...
Naravno, ako covek ima viska para, zaista nije lose imati jednu takvu spravu. U tom slucaju ni ja se ne bih bunio da je posedujem...

Dragoon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2004. 15:05

Post od Dragoon »

Da,ali da ja kupim nokiu 9500,ne bih je nosio na ulicu.Ispadne iz dzepa,i sta onda?
Uvek bi pre uzeo 7610,a za ostalih 800e kupio neki polovan lap-top.
Dragoon

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Upravo sam to rekao... Džabe se ja ovoliko raspisah...
Kada budes imao para napretek, nece ti smetati ni ako koji put ispadne, veruj mi. Uvek mozes kupiti drugi...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

ljudi moji pa to su telefoni za bogate ljude, biznismene i to prave a ne ove naše,
realno i nokia 7610 nije namjenjena srednjoškolcima, pa ni studentima, ali ipak je ljudi koriste, ja prvi.
Sve u svemu svi mi volimo te igračke, mnogo više nego što nam zaista trebaju.

Student sam, radim u prodavnici mobilnih telefona i računarske opreme, smartphone mi nije potreban, ali ja ih obožavam 7650,6600,7610, saada SE s700 koji nije pametan ali je izvrstan, baš zbog njega vjeujem u SE. :D

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

HE he he he :) Vi treba da vidite 9210i mog druga vlade... dakle.. vi to treba da vidite.. coveku je taj telefon ispadao i iz kola u voznji :)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Vauuuu...i shta je bilo sa tom ciglom...predpostavljam nishta...tom chudu je jedino osetljiv ekran,mislim da kad bi seo na njega onako zatvorenog da bi se ekran momentalno polomio... :roll: :roll:
neslazem se da 7610 nije namenjen srednjoshkolcima i studentima...ko se najvishe igra sa fonovima i stavlja brdo programa??? :D :D

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Nista.. kad mu je ispala flasa na telefon otisao mu je jedan red malog displeya, ali ni to nije strasno... on radi... a preziveo je solunski front.

Odgovori