Dropbox ili Box ili nešto treće?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od miodrage »

iKe, postoje desktop aplikacije koje skines, i onda ti je komp u stalnom Syncu. Evo meni je komp u stalnom syncu sa svim koje koristim, a koristim...SVE!!! :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od Baraba »

Ima i za box i dropbox pc aplikacija, kad prekopiraš u njihov folder fajl automatski krene up tj. sinhronizacija, možeš da podesiš ograničenje up u aplikaciji. Dropbox aplikacija automatski downa na pc ako si fajl upno sa fona, ako fajl izbrišeš na pc iz dropbox foldera automatski ga briše sa dropbox. Više mi se sviđa dropbox aplikacija.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od iKe »

gargamel4, miodrage, Baraba, hvala momci, ali mene interesuje kako se vrši sinhronizacija između n.pr. dropbox aplikacije na PC-ju i tog foldera gde mi stoje fajlovi na tom istom PC-ju. Ako me razumete, ili ja tu nešto pogrešno radim ili mi to ne uspeva. Znači da ne ubacujem ručno nove fajlove u dropbox, već da se ta dva foldera sama sinhronizuju?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od miodrage »

iKe, kad instaliras program, udjes u njega, i nadjes koji ti je dropbox folder, ako zelis promenis. SVE sto imas u tom folderu ce biti u cloudu, i na tvojim drugim uredjajima. Ne mozes vise foldera da imas koji ce biti vezani za DB. Odnosno, mozes, ali u samom DB folderu.
Znaci folder koji zelis da bude u DB, samo ubacis u DB folder i to je to. Nadalje aplikacijam sama sve uradi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od wucinac »

na koji nacin mogu da dobijem 50gb u dropbox-u? nalzio sam neke aplikacije koje daju 25gb, ali cim se odjavis nestaje 25gb i vraca se na staro.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od toda81 »

"Ni kod babe nema za dzabe" druze moj. Moramo da budemo zadovoljni i ovim sto daju. Napravis par naloga i ne brines
Note IV N9100 dual

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od telep »

Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od mladen_bgd »

Koristim dropbox i google drive. Na drive-u imam 5gb standardno, ali na dropbox-u samo 2gb. :smutny: Ne znam kako ste vi dobili jos 1,5GB da imate 3,5GB?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od Baraba »

Slika

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od Freyr »

Meni sad nije najjasnije. Odredim db folder,u njega ubacim sve sto zelim da mi je u cloud-u. To znaci da mi taj materijal nije vise fizicki na hdd-u? Samo je stalno sinhronizovan da mogu da koristim a oslobodim 25 gb?
12 godina na forumu!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od miodrage »

Freyr, Pa ti mozes da ga obrises sa kompa, ali mozes i da ga ostavis i na kompu. Cloud je odlicna stvar ako ti nesto zatreba hitno dok nisi kuci, a komp nije ukljucen, da mozes da dodjes do tog file-a. Nemaju bas svi ukljucen WakeOnLAN, i ne radi bas svima najsjajnije ta opcija.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od gargamel4 »

Freyr, ne! Kad imaš instaliran program on napravi svoj folder u kompu i fajl (npr. slika) koji ubaciš u DropBox folder se sinfronizuje sa cloudom (stoji na serveru) i ako imaš još neki komp. negde na kome imaš program i ulogovan si, kada ga upališ on se automatski sinhronizuje. Praktična primena: sedim na poslu i imam nešto da ponesem kući (ne par GB nego neku normalnu količinu podataka), samo to ubacim u folder, zavisno od brzine Uploada to se sinhronizuje sa severom, i kad stignem kući i upalim komp to se mnogo brže samo svuče u taj isti folder. Pretpostavljam da ne moram da ti kažem da taj folder ima potpuno istu strukturu i sve fajlove na sva tri (ili više) mesta. Ako neki fajl na jednom mestu obrišeš on se briše i na ostalim mestima.
Na telefonu ovo malo drugačije funkcioniše zbog prirode uređaja. Pretpostavka je da ne moraju svi da imaju nekoliko GB viška i da GPRS konekcija može solidno da optereti mesečni račun za telefon, pa se sinhronizacija ne vrši automatski nego u njoj možeš sve foldere i fajlove da vidiš na gomili ali tek kad pokušaš neki da otvoriš on počne da se downloaduje na telefon.
Jel ti sad jasno?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od Freyr »

:) jeste, to sam sve i pre kapirao, cemu sluzi, nego sam iz vaseg pisanija nekako stekao utisak da mi to dodje kao virtuelni hdd, nije mi bilo jasno kako nesto mozes da smestis na cloud servis i da mi bude dostupno odmah bez down a da mi pri tom ne zauzima stvarni prostor na hdd, ako me razumes sta hocu da kazem. Npr. ja posto nemam neke preterane potrebe za velikom kolicinom podataka koje bih tako cuvao ja za to koristim gmail, posaljem sebi tako neke vaznije stvari koje mi mogu biti potrebne stalno i dostupne bilo gde i onda kada mi treba ja skinem sa mejla i to je ok ovo me malo bunilo jer sam pomislio da, ustvari, sve imas u folderu koji je stalno sinhronizovan a ti podaci ti ne zauzimaju stvarni prostor nego tako, vise u vazduhu odnosno oblaku :D
12 godina na forumu!

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od Kamiondzija »

Naravno, ja ne bih bio ja kad ne bih koristio nešto što niko drugi ne koristi. :-) Naime, koristim ownCloud, za neupućene, to je aplikacija koju svako može da svuče i da instalira gde hoće (na bilo kom serveru) i onda da je koristi za skladištenje podataka i još svega i svačega, kao što su bookmarkovi, kontakti, itd. Takođe postoje aplikacije za desktop koje rade po istom principu kao i Dropbox, a trenutno na serveru imam nekih 30ak GB, što je i više nego dovoljno. Tu je i nezaobilazna iOS aplikacija koja košta $0.99 na App Store - u i preko koje pristupate serveru a la Dropbox. Najveća prednost je naravno privatnost - možete da instalirate aplikaciju na kojem god serveru vi želite, tako da niko drugi ne može da vam čačka po podacima. Podržava i enkripciju i još svašta nešto što nema niko drugi. Samo za napredne korisnike.
iPhone 4 16GB SIM Free

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od gargamel4 »

Freyr, možeš da napraviš account i na dalje ga koristiš i bez instalacije programa - samo kao cloud, a možeš i manuelno da odabereš šta će iz foldera biti sinhronizovano a šta ne, kao i share nekog konkretnog foldera sa nekim.

Kamiondzija, svaka čast, zvuči dobro iako mi trenutno ne treba :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od mladen_bgd »

Ako nije problem, jel moze neko da pomogne da pogura malo. :D Ako se uskoro bude registrovao da ide preko mog referral code dropbox-a. Da dobijem malo bonus space-a. :D

Inace moj referral code za dropbox je

http://db.tt/x2mlroyK

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od acamatic »

mladen_bgd, ako naravno nije tajna zasto nisi odradio,kao i vecina nasih forumasa,da dobijes na nelegala 50 GB.. 8)

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od mladen_bgd »

Jbg registrovao sam se ranije, pre nego sto je ostavljeno upustvo i sto sam ga video. :(

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od gargamel4 »

Meni je za Dropbox kao takav, koji ima program i sinhronizaciju (i zauzima prostor na disku tih 4GB koje imam), sasvim dovoljno.
Box mi ima 50GB, ali i Mediafire daje besplatnu registraciju i 50GB po nalogu, što je, po meni, jedna od boljih opcija.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Dropbox ili Box ili nešto treće?

Post od Baraba »

Šta sam uradio? Šta? Hoću još :D

Slika

Odgovori