Hakovan bilbord na Trgu u BG

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
NoBodyAsAleksa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Ned, 12. Nov 2006. 14:43
Lokacija: New Belgrade

Re: Hakovan bilbord na Trgu u BG

Post od NoBodyAsAleksa »

Layne_Staley napisao:Programiranje je programiranje... Bilo to na visem ili nizem, imoerativnijem ili ne, jeziku.. Ako umes umes, ako ne umes, ne umes...

Ne slazem se sa tobom nikako.
Nokia N8 + 4gb Sandisk + Sennheiser CX300-II

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Hakovan bilbord na Trgu u BG

Post od Layne_Staley »

Pa dobro, ja govorim sa programerske tacke gledista, jer to i jesam.. Ali dobro..
Ne kazem da ne moze da se nauci. Ali problem je bas u tom ucenju programiranja. Danas svi misle da, ako zavrse par kurseva, su programeri. Iskustvom se stice mnogo, ali je mnogo lakse ako imas podlogu (fakultetsku), jer si naucen da razmisljas tako. Drugo, rekao si da se ne slazes, ali nisi naveo argumente zasto se ne slazes.
Al dobro, mozda ja nisam u pravu, ko zna..
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

NoBodyAsAleksa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Ned, 12. Nov 2006. 14:43
Lokacija: New Belgrade

Re: Hakovan bilbord na Trgu u BG

Post od NoBodyAsAleksa »

Programiranje je mnogo sira disciplina od ucennja leksike i sintakse nekog programskog jezika. Po meni jedna od najvaznijih disciplina su algoritmika i problemi koje ona donosi. I sam kazes poznavanje nekog programskoj jezika se moze steci i na kursu. A sto se tice visih ili nizih programskih jezika, niko nije rekao da su neki vazniji ili bitniji ili bolji, jednostavno sve ima svoju namenu i svoje mogucnosti i po teme se dele programski jezici. Nisam to ja smislio, vec se tako uci da je od kada postoji ova nauka.
Nokia N8 + 4gb Sandisk + Sennheiser CX300-II

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Hakovan bilbord na Trgu u BG

Post od Layne_Staley »

Veruj mi, ucio sam na najboljem mestu - na ETF-u. Nisam ni ja rekao da je bnajitnije poznavanje sintakse programskog jezika. Rekao sam da je najbitnije lokicko razmiljanje, sto se upravo stice iz algoritmike (ono sta si ti naveo). Na faxu smo imali 2 predmeta - Algoritmi i strukture podataka1 i 2. 1 u prvoj, 2 u drugoj godini.. Osnova programiranja bilo kog tipa. Bilo to aplikativno, sistemsko, skript programiranje....
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Odgovori