Folija za ekran

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Hocete da kazete da nemate foliju i da niste imali probleme sa grebanjem ekrana?

Mene plasi samo nitna na farmerkama jer mi je foliju izgrebala jer nisam bas pazio prilikom stavljanja telefona u dzep. Ekran telefona mi je uvek okrenut ka nozi bilo da koristim obicnu puro futrolu ili silikonsku. Tako mi je najsigurnije ako slucajno zakacim u cosak od stola ili tako nesto sto se nalazi u toj visini
Note IV N9100 dual

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Folija za ekran

Post od sugarcoated_ass »

Imao sam prvih par meseci foliju koju sam urnisao. Imala je rezove po sebi koji su se osetili pod prstima koliko su bili duboki. Sve to upravo od nitni na farkama. Ogrebotine su dosta pocele da mi smetaju jer su zamucivale sliku i skinuo sam foliju "na par dana".


Telefon i dalje koristim identicno kao i dok sam imao foliju i nema ogrebotina za sada. :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Folija za ekran

Post od acamatic »

Ne znam ja od kada koristim touchscreen telefone oduvek imam foliju na ekran, pa eno moja n8 što je stara 3ipo godine na njoj stoji još fabrička folija i naravno u futroli silikonskoj. Mogu vam reći da sam je za ovo vreme baš uništio i pogrebao mislim na foliju, a što se tiče tih metalnih nitni znam o čemu pričate, koliko puta sam zakačio..
A evo i sada koristim foliju i futrolu na s4 jednostavno sam navikao i ne smeta mi i neću ni skidati to..

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Folija za ekran

Post od Joxy »

toda81 napisao:Hocete da kazete da nemate foliju i da niste imali probleme sa grebanjem ekrana?

Mene plasi samo nitna na farmerkama jer mi je foliju izgrebala jer nisam bas pazio prilikom stavljanja telefona u dzep. Ekran telefona mi je uvek okrenut ka nozi bilo da koristim obicnu puro futrolu ili silikonsku. Tako mi je najsigurnije ako slucajno zakacim u cosak od stola ili tako nesto sto se nalazi u toj visini
Ja ne koristim foliju, ni sada a ni dok sam imao S2, samo futrole, nekako je možda i bolje koristiti S Pen kada nema folije ali opet to i nije neki izgovor. ;) Hvala Bogu nikada nisam imao problema ali i izuzetno vodim računa o telefonu pa i o tome kako ga stavljam u džep i naravno da u džepu bude samo telefon i ništa drugo.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Folija za ekran

Post od bata bogdan »

Nisam do sada nikad stavljao foliju, ali... Ubuduće hoću. I to bas neku bolju kvalitetniju... Vidim ovde dosta hvale foliju kojoj je ime Panzer glass.
Mozda da sam imao tu neku foliju kvalitetniju ne bi mi napuko ekran na Note3,kazem mozda.
Kako god, sledeći fon ima da upakujem kompletno...
Huawei

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Folija za ekran

Post od sugarcoated_ass »

acamatic napisao:[...] jednostavno sam navikao i ne smeta mi i neću ni skidati to..
Ma ja sam ovu skinuo sa ciljem da nalepim novu pa nikako nisam bio u mogucnosti da je uzmem i na kraju sam i zaboravio. :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Pazim ja extremno na telefon i ni jedna tel koji sam kulio nov kod mene nije dobio ni tackicu, a kamoli ogrebotinu. Samo se bojim tih nitni na farmerkama jer je i kod mene desni dzep samo za telefon i nista vise osim njega ne ubacujem u njega
Note IV N9100 dual

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Folija za ekran

Post od Joxy »

toda81, Slažem se u potpunosti, isti smo po tom pitanju. :) Ako ga čuvaš lepo neće biti problema ali opet, uvek može nešto slučajno i nepredviđeno da se desi, treba biti pažljiv.
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 19. Okt 2014. 10:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš. Pročitaj pravila Foruma.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Bas tako. Nikad se ne zna sta se moze desiti. Svaka zastita ima i dobre i lose strane i na zalost ne postoji najbolja zastita
Note IV N9100 dual

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Folija za ekran

Post od Drafer »

meni je futrola pocela skidati farbu, onu lajsnu sto je znak da je jako lose izradjen telefon
zbog toga sam odustao od kupovine S4 kada sam video na slikama kako izgleda, ali vidim da je i ovde ista fora da se sto pre izlize pa da se kupuje novi telefon.
Zato nikako bele telefone ne treba uzimati, tu se mnogo bolje primeti kada pocne farba da otpada.
Android 12

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Da, to si u pravu sa belim telefonima. Meni se cak i ne dopadaju belaći
Note IV N9100 dual

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Folija za ekran

Post od cvoruga »

Ja imao 3 LG bela telefona, ni na jednom se farba nije oljuštila.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Folija za ekran

Post od Drafer »

cvoruga,
nema ta farba veze sa tim koje je boje telefon ali se lakse vidi kada pocne da se guli lajsna, samo pogledaj po oglasima polovne telefone pa ces videti kako izgledaju oguljene lajsne na raznim bojama.
Ja bas cuvam maksimalno ali od skidanja iz futrole je pocela farma malo da spada jer je ta guma (koja se zove silikon) dosta tvrda i sada vise ne bih da ga vadim...
Android 12

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Moja silikonka je izuzetno mekana
Note IV N9100 dual

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Folija za ekran

Post od cvoruga »

cvoruga napisao:Ja imao 3 LG bela telefona, ni na jednom se farba nije oljuštila.
2 su bila u futroli, silikonskoj, nigde ogrebotine, nigde ljuštenja farbe.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Folija za ekran

Post od Azimuth »

A zasto bi vadili telefone koje ste stavili u te silikone? Mislim, ne vidim poentu. Ja kad ga stavim, nema vadjenja (telefon u silikon) :lol:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Juce su mi opet u servisu stavili foliju i bas mi je neobicno kako baja to lako radi. Poprska, lepo obrise njegovom krpicom, nacentrira ekran i samo spusti foliju i posle istisne vazduh ako je negde ostao. Ja sam na netu gkedao da je postavljaju od vrha pa ka na dole, ali se kod mene uvek nadje prasina i ostanu mehurici kojima nema leka. Izvadim ja po neku cesticu prasine onom forom sa selotep trakom, ali ipak nije to to jer ih je vise pa se tu izgubi volja.
Izgleda da je velikim delom bitna ona krpica. Moja jeste mozda ok za monitore i do sada nisam imao ni jednu ogfebotinu na monitoru od laptopa i na tv-u, ali ovde ocigledno ne stima. Ja i posle brisanja pozurim da stavim foliju da ne bi iz vazduha pala neka cestica prasine i opet nista ne hradim, a ovaj u servisu nije ni malo zurio i sve je proslo perfektno.
U ovom servisu gde ja idem izgkeda da najbolje postavljaju foliju, dok sam sa bivism gazdom isao kod jednog drugog servisa i lik mu je postavio foliju ispod koje je ostalo more mehurica sa cesticama prasine
Note IV N9100 dual

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Folija za ekran

Post od Dexter »

Mozes da obrises ekran i o farmerke i da prelepis bez greske, tako da nije uopste u krpi. Ne treba puno trljati pri ciscenju da se ne bi naelektrisalo, foliju ne vaditi iz kesice do trenutka lepljenja (ili je ne spustati na sto do tada da ne pokupi prasinu), brzo centrirati i to je to. Kad se lepi od gore na dole, pri izvlacenju folije br.1, ona kupi svu prasinu i to je to. Uvek moze da se desi da uleti neka cestica koliko god pazili, ali zato je tu selotejp...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Steta sto sam bacio folije koje sam narucio jer sam mogao da treniram sa njima
Note IV N9100 dual

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Folija za ekran

Post od znemanja »

Koja folija je potreban da ne bi ostajali otisci prstiju na ekranu, jel' mat za to najbolja?
Gde mi preporučujete u Beogradu da kupim foliju, ali da je prodavac odmah stavi ne ekran, nemam ja strpljenja za to majstorisanje :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori