Sumnjiva kupovina telefona preko oglasa

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
markolaza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 20:21
:: Nokia

Post od markolaza »

Au ljudi sta se ovde zbilo. Citao sam ovu temu sa velikom paznjom, i prosto sam zbunjen koje se zafrkancije sve izdesavale :? . stele87, drago mi je da se sve zavrsilo dobro.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/303974 ... g-posiljke Преваранти у офанзиви.Обратите пажњу од кога наручујете телефон.Новински чланци о преварама преко огласа су све чешћи.
LG G2 Black,16GB

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

AnGeL oF LoVe, glupi pandur, pa kakve veze ima postar sa bilo cim...?!? :uhuh:
Samo nek se rolaju....sarme.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Да,глупи полицајац.Када наручујем телефон преко огласа тражим да купац пристане на плаћање после отварања пошиљке.Такође обавестим и курира.Ако не пристане,одустајем од куповине.Није вероватати продавцу.
LG G2 Black,16GB

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

E super sto si isterao pravdu,ja bi ovo locirao i gazio do besvesti.
Kakav sud,bez svedoka i udri.Caleta je lik zavrnuo za silnu psenicu,i dolazio kod njega da mu preti da ga ne tuzi,dobio je batine od mene i izgubio je sud,prodaje mu se zemlja i nepokretna imovina.
Pretio je i advokatu,sudijama,tukla ga je i policija,tezak idiot od coveka.Sad ce mu deca pasti travu jer je takav kakav je.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Није било како пишу у Политици. Истина је да је надрљао курир ни крив ни дужан.Није ми јасно како преварант подиже новац на непостојећу адресу http://www.ozonpress.net/drustvo/1159-s ... inspektora
LG G2 Black,16GB

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Čitam komentare ispod članaka i ne verujem.
Jedni prozivaju policajca i policiju, drugi poštara i poštu, treći novinare, četvrti državu i sistem...
A prevarant opušteno vreba sledeću žrtvu...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Narod je glup preko svih granica shvatanja normalnog coveka.
Mene je tako jedan pokusao da zezne,da mu ja posaljem N97 i 100e a on meni HD2,iz Sombora,ili tako nesto,reko koga bre ti pravis ludim.On kao necu da te zeznem kunem se,bla bla.
A sa jednim sam se dogovarao iz BG-a,prvo je bila doplata 100e,i onda mi podigne na 130.Reko pazi da necu,poceo da mi preti,da me vredja,rekao sam mu da dodje do ulaza u moj grad ako sme da mi ponovi to u lice,medjutim nije se vise javljao.Svakakvih budala ima,iako sam uvek naletao na korektne kad sam kupovao telefon.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Meni, konkretno, kada sam sada skoro prodavao Sensation, decko me je zvao uvece u pola 1 i rekao , ako je telefon u stanju u kakvom je opisan, da ce mi dati sutra ujutru novac koji sam trazio, na ruke..
Bilo mi je malo sumnjivo, pa sam pozvao ortaka najboljeg za svaki slucaj da ide samnom, otisli u Usce, nasli se sa momkom, pogledao telefon, sve je bilo kako sam opisao.. Decko izvadio susku, dao koliko sam trazio i razisli se..
Ima jos uvek nade za ljude :) Ali uvek ce se naci neki debil koji ce pokusati da prevari..
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Ljudi su lakoverni i postoji odredjen broj ljudi koji zeli na tome da se okoristi....danas je najsigrnije bilo koju tehniku prvo licno pogledati i tek onda lepo platiti,ja se ne bih usudio da kupim preko oglasa nesto sto nisam licno video.
Layne_Staley, a i taj sto je od tebe kupio telefon nije bas najzdraviji,pa neka osnovna kultura je da se neko za oglase zove do plafon 22h,a ne u pola 1 :o :o :o
D500&E71

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Ja kad sam kupovao S2,nov iz prodavnice nisam pristao da mi posalju postom.Vec sam hteo licno da odem i proverim,iako je bio zapakovan u kutiji,sve fabricki premlatio sam po snegu put do bg-a.Ipak nisu to male pare.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Behemoth, upravo tako ..

loki13, iskreno, nije kulturno... Ali opet, imam 25 godina, ne spavam u 22h :) A i covek je nudio susku :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A ja sam po moj iPad koji sam nasao na Limundu isao cak do Krusevca jer sam rekao liku da ja moram licno da se sve uverim, a za to mi treba 40-ak minuta, a toliko ne mogu pred kurirom. Ovaj je rekao da nema frke, i obecao da ako ne budem zadovoljan uredjajem da ce mi platiti benzin tamo i nazad. Zavrsilo se ipak kupovinom uredjaja, jer mu zaista nisam nasao Z od zamerke.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Layne_Staley, niko ovde nije puno stariji,mislim da najjstariji clan na forumu ima plafon 35-37 godina...
Ja sam se samo stavio u poziciju tog kupca,sta je njemu u glavi da nazove nekog u to doba...ma sta nudio...
D500&E71

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

loki13, ma ne kazem ja da ti nisi bio u pravu. Apsolutno si u pravu.. lik me zvao u pola 1 sa konstatacijom da ce mi dati na ruke sutradan pozamasnu sumu novca za telefon (tacno onoliko koliko sam trazio).. To je isto bio sok za mene :) Zato mi je i bilo sumnjivo..
A, ti si skroz u pravu sa tom konstatacijom, da je jako nekulturno... Mogao sam da se ne javim.. Al opet.. :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

@Mezano: jesi li saglasan da je rexx ujedno i grikom?
grikom se odmah pojavljuje ovde na forumu i odmah je prevaren.

Nego mi i pokretač teme koristi Andrićevsku beskonačnu rečenicu.
Isto kao optuženi rexx. A i grikom isto kao da je samo Andrića čitao.

Pokretač teme:
U jednom postu ne stavlja razmak iza zareza, a u drugom postu ga stavlja.
U jednom postu ne počinje rečenice velikim slovom, u sledećem postu počinje rečenice velikim slovom.
U jednom postu koristi "al", u sledećem postu "ali".
Razlika u kvalitetu pravopisa je od 1 do 5.
....

Nemoguće je, da je ista osoba pisala njegove postove.

Pitao je odmah ovde da li će biti prevaren i pre nego što je znao da je prevaren?

rexx kao jedini negativac, dolazi pravo ovde na forum i kao njuška oštećene? Da ih je zapalila za pare, baš bi ovde došla. Mogli bi samo da joj duvaju. I da je otkrlo lopova, znaš kad bi mu vratio pare.
Nikada, a možda ni tada.

Uverljiviji scenario mi imaju Turske serije.

Svi sa problemima direktno dolaze ovde na forum.
Poznajem ljude koji godinama koriste sajt a nisu ni primetili da forum postoji.

Sve to zajedno, meni smrdi, da je u pitanju čopor vukova (prevaranata sa oglasa), koja ispituje
ovčice. Čisto da vide dokle su ovčice spremne da idu.

Možda grešim, ali me insekt retko vara.

Proanaliziraj ti to druže Mezzano malo detaljnije.

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Post od d27 »

Ja sam siguran da autor teme nije prevaren, vec ispituje mogucnosti kako moze on nekoga da prevari. Takodje sam siguran da je on na ovoj temi ucestvovao sa barem 4 nika. A izmisljeni negativac zora koristi svaki put istu email adresu, kao da je to licna karta, pa ne moze da ih napravi za svaku prevaru posebno.

A da moze da se kupi n97 za 45e ne moze niko normalan da poveruje. Fleska od 32GB kosta skoro toliko.

Sve 4 osobe koje imaju manje od 10 poruka, tj sve njihove poruke su u ovoj temi, koriste mamutske recenice koje se vrlo tesko citaju.

Pozivam autora teme da slika i ovde "okaci" priznanicu od svoje uplate od 45e, da bi dokazao da ja nisam u pravu.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Pretpostavljam da je uplatnicu bacio. :) I onaj je sumnjiv sto je poslao iPhone+110evra. :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

mezzano, i meni se cini, onolike tacke je nastavljao... ?

Odgovori