Neke stvari o WiFi-u

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

tomas.hokenberi, miodrage je maloprije napisao(pa editovao post da bi odgovorio psymanmaster-u) da nijedan telefon ne podrzava autentifikaciju koju koriste wireless provajderi, tako da nista od toga...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

psymanmaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 04:45

Post od psymanmaster »

miodrage, da uzeo sam jos jednu da se umrezim samo sa fon-om i uspeo u tome.Sensei, znaci ja nemogu surfovati netom sa mob-a preko wifi pci kartice koja je u pc-u koji je povezan preko jagi antene bezicno kod madnet provajdera koji placam 1,6k dinara? :(

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

psymanmaster, ne mozes se DIREKTNO povezati sa mobilnog na provajdera kao sto je tomas.hokenberi predlozio da probas, ali preko rutera mozes sigurno, ili na ovaj nacin koji ti je opisao miodrage, tj. bridge-ovanjem dvije wifi kartice, jednu koristis da se prikacis na internet tvog provajdera a druga ti salje signal(od prve) koji hvatas na telefonu.
Mada ja stvarno nikad nisam probao taj nacin sa dvije kartice tako da ne mogu nista konkretnije da ti pomognem oko toga.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

psymanmaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 04:45

Post od psymanmaster »

Sensei, znaci kao sto sam objasnio na 4-toj strani predposlednji post.preko jagi antene koja mi je na krovu kuce imam internet kod provajdera a u racunaru zasebnu zyxel wifi pci karticu koja treba da mi koristi kao konekcija sa racunarom,napravio konekciju i umrezio ih.bridge konekciju nemogu napraviti jer mi izbacuje ovo sr.....Slika najverovatnije je problem u tome sto imam bezicni net.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

psymanmaster, ta wifi kartica koju imas u kompu ti sluzi samo za internet na kompu!
Ona ne moze i da prima taj signal i da ga salje na telefon, za to ti treba jos jedna wifi kartica!
Ili jos bolje rjesenje wifi ruter.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

psymanmaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 04:45

Post od psymanmaster »

Sensei, jagi je vezan preko ap-a i kabla u mreznu na ploci tako da nije to.kod bezicnog neta ako ti treba dugacak kabal da bi postavio antenu na krov treba ti i dodatni ap da pojaca signal.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

psymanmaster, pa antena i treba da ti bude vezana u karticu na ploci :)
Tako se i koristi wireless internet :)
Ali da bi slao signal koji treba telefon da ti uhvati moras da imas jos jednu karticu u kompu koja nece biti povezana sa "jagi-ijem" vec ce imati onu malu antenicu i slace signal, naravno da bi ga slala moras da napravis bridge konekciju sa prvom.

Uh umorio sam se objasnjavajuci, vise ni sam ne kapiram sebe :D
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

psymanmaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 04:45

Post od psymanmaster »

mislio sam na mreznu integrisanu na samoj ploci + imam i posebnu pci karticu koju sam kupio pre tri dana a net imam vec par god bez nje.razumes sada?nisam retard samo nisam dobro objasnio.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Cekaj, ti si znaci wireless net do sada koristio na kompu bez pci wireless modema(kartice)?!
Nisam znao da moze bez nje, ako moze onda vjerovatno moze ta druga da se prebaci u ad-hoc mod i da salje signal, a kako, ne pitaj me ne znam vise nista :D
jbg ne znam kako da ti pomognem stvarno :S
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

psymanmaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 04:45

Post od psymanmaster »

Sensei, da.antena koja je napolju preko koaksialnog kabla je povezana sa ap-om a ap sa kompom preko obicnog mreznog kabla direktno na plocu.ubih se vise od ovog podesavanja :angry: nego sa bridge-om je problem ili sta vec. :lol:smarao sam se prvo na visti pa reko da probam na server-u 2008 i na kraju evo na xp-u :D
Poslednja izmena od psymanmaster u Ned, 28. Sep 2008. 01:51, izmenjeno 1 put ukupno.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Vidis sad kad si opisao kako ti je povezan wireless na kompu sjetio sam se da sam to vec nedje vidjeo...
U kancelariji mog brata u fudbalskom savezu na isti nacin je uveden wireless, ali u mom mjestu SVI koristimo wireless preko pci modema, zato mi i nije bilo odmah jasno sta pokusavas da kazes :)
U svakom slucaju igraj se jos malo pa ako uspijes da napravis odlicno, ako ne onda zovi nekog strucnijeg ili kupi ruter :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

psymanmaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 04:45

Post od psymanmaster »

Sensei, moracu pozvati nekog da pogleda ili ako jos neko ima neku ideju.hvala u svakom slucaju.poz

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E sad je i meni jasno, i po ovome sto si napisao psymanmaster, ovo bi sve moralo da radi besprekorno, a zasto ti ne da Network Bridge, nije mi jasno. Ali ajde da pokushamo neku pokvarenu foru. Klikni sam na Create Network Bridge, i manuelno dodaj mreznu karticu i WiFi karticu. Trebalo bi da radi. Ako ne, sledeca opcija je reinstall windowsa - moguce da se nesto tamo pokarabasilo. Ako ni to ne pomogne, premesti WiFi karticu u drugi slot, pa sve ispocetka.
Ako nista od ovoga ne pomogne, ne znam sta jos da predlozim, bez da vidim sta se tachno deshava sa rachunarom - Remote Assistance ili nesto sl.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

psymanmaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 04:45

Post od psymanmaster »

miodrage, druze veruj mi da sam probao sve a da menjam sistem to bi mi bilo vec 5-6 sistem samo zbog ove zajebancije.nateracu ga nekako sa nekim ko se vise razume od mene da prosljaka na silu :D inace na ploci imam dva pci slota i probao u oba ali isto sr...e :angry: hvala i tebi na trudu.poz

juga86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 02:43

Post od juga86 »

ako mozes da mi pomognete oko wlan-a i wi-fi-a...imam nokia N95,a u kuci posedujem dva kompa,koja su prikacena na jedan ruter i ruter je povezan kablom za antenu...tz wirless net...da li mogu ja da napravim taj wlan,i kako da povezem mob sa tim netom....hvala unapred...pozz

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Jel se neko razume u UPNP tehnologiju sherovanja fajlova i kontrole racunara preko wifija u telefonu?

Ja pokusavam da to namestim ali ne znam gde je zapelo.Ukljucio sam i na lap topu i mobu file sharing ali mi mob ne vidi lap u mrezi uopste.

Jel zna neko u cemu je problem?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sale_M, ne znam sta si radio i kako si radio, ali najjednostavnije je da instaliras SymSMB programchic, i sa njim ces imati prilichno dobro odradjen file sharing. druga opcija je Salling Clicker, ali sa mnogo siromasnijim setom opcija, jedino sto ces imati kontrolu nad kompom preko WiFi-a
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Imam jedan problem.
Kupio sam Wireless router,installirao po PS-u,medjutim.
Lap mi radi kako treba,uglavnom,"samo" nece da otvori postu,na Yahoo,a mob kad mu se cefne,uglavnom ne radi.Detektovao new wiereless net."Zamrceno" mi je ad-hoc connection,slobodno je samo "This is a hidden network"...
Authentication: Open
Data Encryption: Disabled (ostalo "zamrceno")
Sta je u pitanju?
tomas.hokenberi, i ostali,pomagajte! :?

EDIT
Primetio sam da je upload ravan nuli.
Download je OK.
:?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

cale, daj jos malo detalja. Koji ruter si kupio (ako imam isti ili slican mogu da ti kazem kako sam ga podesio), sta ti je izvor "sirokopojasnog interneta" (ADSL, kablovski modem)?

Ako imas ADSL ili kablovski ruter povezan na WiFi mnogo problema ces izbeci ako na kablovskom/adsl i wifi ruteru imas razlicite opsege IP adresa. Npr. ako na ADSL/kablu imas adrese tipa 192.168.1.xxx (ovo je default za 99% ADSL, kablovskih i WiFi rutera), onda na WiFi ruteru podesi da zadaje adrese u nekom drugom privatnom opsegu npr. 10.1.1.xxx ili 192.168.2.xxx.

Kada na mobu detektujes WiFi konekciju moras na Start->Settings->Connections->WiFi zadati parametre konekcije - meni automatski nisu radili. Ja koristim SHARED key authentication, OPEN ne funkcionise.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Post od bobpp »

Ovaj problem sa bridge conn. je inace poznat,koga ne mrzi moze probati ovo:

http://www.wifizard.com/tutorialsXP/gbt ... /index.htm

Ovde se govori o BT PAN ali sistem je isti.
Usput,u uputstvu nije pomenuto,kada ovo namestite,net konekcija moze prestati da radi(bar na ADSL-u,tj. gde je IP adresa automatska)pa onda rucno treba promeniti na"obtain an IP adress automatically" u "Internet protocol (TCP/IP) Properties "...

Odgovori