Pregled korisnih java aplikacija (review)

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Pregled korisnih java aplikacija (review)

Post od pilgrim »

Najprirodnije bi bilo da ovu temu postavim ovde,jer se ove aplikacije mogu koristiti na vecini java (j2me) aparata,bilo kog proizvodjaca.Ovo je copy/paste sa jednog drugog foruma,gde sam takodje ja zapoceo ovakvu temu,a setio sam se da je i ovde postavim,jer sam primetio da se pojavilo interesovanje za programe bazirane na ovoj platformi.Dakle,tema je namenjena predstavljanju korisnih java app,kao i komentarima onih koji su ih koristili.

Za pocetak nesto sto ce sigurno svima koristiti,i radi prakticno na svakom java aparatu : Weather2Umbrella Co. poklanja korisnicima svog web meteorološkog portala u potpunosti besplatnu, interaktivnu, WeatherMob java aplikaciju za mobilne uredjaje !!!WeatherMob java aplikacija omogućava interaktivni pregled vremenske prognoze za naredna 4 dana za više od 150 gradova na području jugoistočne Evrope.

WeatherMob java aplikaciju je moguće koristiti na bilo kom mobilnom operateru koji podržava gprs protokol i sa bilo koje lokacije u svetu.Podržani telefoni.

version1:
Nokia:
3152, 3155, 3155i, 3220, 3230, 5140, 5140i, 6020, 6021, 6030, 6060, 6101, 6102, 6111, 6152, 6155, 6155i, 6170, 6230, 6230i, 6235, 6235i, 6255, 6260, 6265, 6265i, 6270, 6280, 6600, 6620, 6630, 6670, 6680, 6681, 6822, 7260, 7270, 7610, 7700, 7710, 8800, 8801, 9300, 9500, E70, N70, N90, N91 and other new models.
Sony-Ericsson:
D750, F500, F500i, J300, K300, K500, K500c, K500i, K600, K608, K700, K700c, K700i, K750, K800i, P900, P908, P910, P910a, P910c, P910i, S700, S700c, S700i, V600, V800, V802, W550, W600, W800, W900, W900i, Z1010, Z500, Z500a, Z500i, Z520 and other new models.

version2:
Motorola:
A1000, A630, A760, A780, A845, C380, C650, C975, E1000, E398, E680, E770, FOMA_M1000, I870, L6, MPx200, PEBL, SLVR, T725, V1050, V180, V220, V3, V300, V303, V360, V3x, V400, V500, V525, V550, V551, V600, V620, V635, V8, V80, V980 and other new models.
Samsung:
D410, D415, D418, E105, E300, E310, E600, E710, E810, P730, P735, SGH-A700, SGH-D500, SGH-D600, SGH-D720, SGH-D730, SGH-D900, SGH-E600, SGH-ZM60, X105, X430, X450, X458, Z100, Z105 and other new models.
Siemens:
C65, CX65, M65, S65, SK65, SL75, ST60, SXG75, x65, x75 and other new models and other MIDP 2.0 devices.

Detaljno uputstvo na oficijelnom sajtu: http://www.weather2umbrella.com/weather_mob_srb.html Nego,kako da ubacim i screenshot,nije mi jasno? :oops: Nesto je to ovde mnogo komplikovano...Mozda mi neko sutradan objasni,sada ne mogu da mozgam o tome,a sutradan cu nastaviti sa opisom app,naravno,ako modovi ne budu imali nista protiv uzastopnih postova? :blinky: ;)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Da prekinem seriju tvojih uzastopnih postova :)
Ja cu pomenuti samo aplikaciju Opera Mini, za svaki slucaj ako neko jos uvek nije cuo za nju. Dakle, prolaznice, ovo je najbolji java internet explorer ikada i ujedno najkorisnija java aplikacija. Na sve to potpuno je besplatna. A ako mene pitas- postoji mnogo java programa, mnogi su zanimljivi, zabavni i korisni, ali bez njih se moze... bez Opera Mini - ne! ;) :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

U pravu si,Opera mini je toliko postala deo nasih zivota,tj. gotovo svaki korisnik je ima,da sam zaboravio totalno da ipak i nju treba predstaviti! :wink: No,`ajmo dalje...Shvatio sam u medjuvremenu kako se ovde mogu kaciti slike,ali je suvise komplikovano,i nemam toliko vremena,pa cu postavljati opise bez screenshot-ova :( .Trenutno imam vremena samo za predstavljanje jedne app,Igoritza je spominjao u jednoj drugoj temi(nije mogao da je nadje),evo o cemu se radi: Bermin.Software.Moby.Explorer.v2.1 Powerful File Manager and FTP Client for Java J2ME devices. Includes military strength file encryption, text editor integrated with Encryption engine, Zip support, Remote editing

Everything you need to manage your files on your phone or FTP server
MobyExplorer is a powerful File Manager and FTP Client for Java J2ME enabled mobile phones. It is the complete tool for managing your files on your phone or FTP server in any way.

It has support for military strength file encryption, a built in text editor which is also integrated with the encryption engine so you can write completely secure notes, and support for file compression using the GZip protocol. The Text Editor can also be used to edit files or web pages remotely on a FTP server.

Main features

* Powerful File Manager with features like Copy/Paste, Rename, Delete, Create Directory, View File Properties, Write Protection of files, Hidden Files (provided that the underlying file system supports it)
* FTP Client with features equivalent of a FTP client on Desktop computers.
* File Encryption utility to easily secure your sensitive files using military strength Twofish encryption.
* Text Editor which can be used to view and edit text files both locally on the phone and remotely on a FTP server.
* Write and view completely secure notes using the built-in text editor which is integrated with the encryption engine. Use this to store credit card information, passwords etc. completely safe.
* File Compression utility to save discspace and bandwidth using the GZip/GUnzip tool.
* Edit your website using the built in text editor, and then deploy it using the FTP client. Alternatively edit the web page remotely on the web-site.
* Multiple file management for all the file management features (including the Encryption and GZip features).
* Flexible dual file system view for seamless file management between file systems. Each view can either be connected to your local file system on your phone or a remote FTP file server. Any combination of local and remote file systems can be used. Local-Local, Local-Remote or even Remote-Remote. Files can be seamlessly transferred between the file systems in any direction.
* MobyExplorer is signed using a Thawte certificate which means no more annoying security prompts when accessing the local file system.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Idemo dalje,ovo je veoma korisna aplikacija: Gmail Mobile v1.1.0

The Gmail for mobile application lets you access your Gmail account from your mobile phone. The application works with most new Java-enabled (MIDP2) mobile phones and devices and allows for quick and easy access to your Gmail account.

Features:


Speed
The same Gmail functions you know and love, like search and Conversation View
The look and feel of Gmail, so you know it'll be easy to use
Automatic synching, so actions taken from your phone are reflected in our Gmail account, too.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

MobyToday Ovo je zaista sjajna aplikacija, today-screen za Sony Ericsson java aparate! MobyToday
Never miss an appointment. Your upcoming appointments and tasks at a glance.

The first Today-screen application for J2ME Java phones!

MobyToday is an organiser and today screen which helps you keep track of your upcoming appointments and tasks. MobyToday works on most newer mobile phones, but it is specially designed to work as a stand-by application on the newer SonyEricsson phones. On these phones MobyToday will always be visible on your phone's stand-by screen.

MobyToday is completely integrated with the phone's built-in calendar and organiser. This means that any events or tasks added to the phone (manually or via syncronising to your computer) will show up automatically in MobyToday.
Main features

* Today-Screen showing your upcoming appointments and tasks. Specially designed to work as a stand-by application on Sony Ericsson phones (but also works on most newer phones of any brand)
* Integrated with the phone's calendar/organiser. Any event or task added to the phone's calendar will automatically show up in MobyToday.
* Customise the look and feel of MobyToday to make it look exactly how you want it. Make MobyToday seamlessly integrate with the theme/skin of your phone. Add your own background pictures to MobyToday.
* View or Delete appointments or tasks from within MobyToday.
* Mark tasks as completed when you have have completed them.
* Quick glance of the week ahead through the Week Ahead function.
* Extremely customisable and flexible. Almost every component of MobyToday can be customised according to your own personal preferences.
* Very small memory foot-print. Does not affect other applications and has virtually no effect on battery consumption.

Supports most modern mobile phones but specially designed to work as a stand-by application on Sony Ericsson phones
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

pilgrim, "đe ba zapelo?" Odlična tema... :)
btw, imam Mobyexplorer (.crck), ok sve, (skoro) jedina korisna funkcija je Zip fajlova - a baš to mi ne radi...
Osim Opere i Gmail ne znam koju korisnu app preporučiti, Safe (užasno jednostavna i korisna app, freware, čuva vaše podatke), i best of all - World_Factbook :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Veruj da je taj Moby Explorer tako mocna aplikacija da je to cudo,trenutno je za odredjene zadatke najpopularnija cak i medju korisnicima smartphone aparata(npr. preko ove app,a putem WIFI,3g,edge,gprs konekcije mozes uraditi sta god zelis na svom kompu,naravno,ako je online - pritom,mozes da budes hiljade kilometara daleko,itd.).Gde je zapelo?Pa,nestao je moj entuzijazam kad sam uvideo kako se ovde postavljaju slike,tj. toliko komplikovano da bih puno vremena izgubio na to...A ovako,bez screenshot-ova,nije mi bas drago da predstavljam programe,nije to - TO!Ali,nastavicu uskoro,pa makar i ovako kilavo...
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Evo malo sličica...
Opera mini
Slika
download
Gmail
Slika Slika
download na - gmail.com/app (sa moba)
Mobilesecretary
Slika
Mobyexplorer
Slika
Worldfactbook
Slika
p.s, evo izbačen je red vožnje (bus, voz) za Novi Sad u javi, biće toga još korisnog, tipa mape, metroplan...(al'prvo da napravimo metro :D )
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

DocViewer
SlikaSlika
SlikaSlika
Many requires access to Microsoft office documents which are attached in emails received or stored on their phone when they are away from their desk
Mobile Doc enables mobile phone users to view files, anytime, anywhere, giving access to "mission critical" MSWord and MS Excel documents. Implemented in Java, Mobile Doc is universally applicable and portable across a range of platforms
Probao i radi (SE i Nokia) :) , 484kB
izvin'te na duplom postu :oops:

edit
ista firma je izbacila i ovo (ali app izgleda nije prošla "medicinski tretman"), nisam našao/probao
Pdfviewer
SlikaSlika
SlikaSlika
Many requires access to Adobe Acrobat documents which are attached in emails received or stored on
their phone when they are away from their desk.
Mobile PDF enables mobile phone users to view files, anytime, anywhere, giving access to "mission critical" PDF documents. Implemented in Java, Mobile PDF is universally applicable and portable across a range of platforms.
;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Imate li neku java aplikaciju za dumb fonove da rade kao web kamere a da provereno može da se koristi?
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

WorldMate Lite
Slika
ekstra app za globtrotere, preko 250 gradova, 1+4 "časovnika", apdejt vremenske prognoze (danas+4 sledeća dana, brz i jeftin, 10-ak sekundi i 20-tak kB, apdejtuje sve gradove, - mada po njima danas u BG pljušti kiša i 13 je stepeni, brrrr), currency converter sa apdejtom (1-2 kB), lako, brzo i pregledno.
Poslednja izmena od Vlada Zem u Pet, 18. Maj 2007. 21:43, izmenjeno 1 put ukupno.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Vlada Zem, a gde ima skinut mobileDoc ja obisao citav googl i nema nista, sve neke leve stvari ali ni traga ni glasa od java aplikacije

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Program(DocViewer) nije los, malo je glupo sto mora stalno da se daje pristanak da bi se kretalo kroz njega ali za dumb fonove uz operu najbolja java aplikacija do sada!
Ali nije jos usavrseno definitivno, kad sam ga instalirao ubacio sam dva fajla radi probe(word i excel) i excel je otvorio ali word nije mogao!

Nego zar niko nema java aplikaciju uz koju se dumb telefoni mogu koristiti kao web kamera?
Cini mi se da sam davno procitao na SE podforumu ovog sajta da postoji takva aplikacija ali nisam uspeo da je nadjem :(

edit:
nasao sam taj program(nije java za mob vec program za komp) o kome sam pricao zove se K700WebCam ali postoji i nova verzija SEWebcam 1.8.1.2 koja podrzava i nove modele...
nazalost ja imam nokiju 6233 a ovo je izgleda samo za sony ericssone :(

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Sensei, glupo ili ne - tako je, DocViewer tako otvara fajlove (alo, prva verzija :chytry: ), klikaš na "yes" and no problems...
Kako ti nije otvorio Word??? Kolika je memorija fajla...

Red voznje NS
korisna app za Novosađane i okoliš (&predstojeći Exit), sadrži železnički red vožnje (odlazne destinacije uz usputne stanice), gradske i prigradske linije (od-za NS), 91 kB, 30,oo din+pdv.
Interesantan je komentar distributera - "Radi se o tehničkoj i ekološkoj novini na našem tržištu, koja je urađena u potpunosti po standardima implementiranja elektronske uprave u lokalne sredine i koja svojom inovativnošću postavlja Novi Sad u red tehnički najsavremenijih gradova u Evropi." Malo pretenciozno?, ma neeee :D .
mala trivia: sajt gore pomenutih, ( http://www.at-force.com/ ), postavljeni su linkovi za podešavanje gprs-a itd, vode naravno na Telenor, Telekom. Link za "Da bi proverili da li Vaš telefon podržava JAVA programe, kliknite ovde" - vodi na - Mobilnisvet.com :D
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Taj prvi probni fajl je bio oko 15kb velik i stalno mi javlja "can't load the file", posle njega sam ubacio jos 5-6 manjih word fajlova i njih je sve bez problema otvorio, onda sam ubacio jedan malo veci(nešto preko 90kb) isto radi testiranja i dok je njega ucitavao citav program se zapucao!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Da...očigledno da ima ograničenje za memoriju, meni se ne "zapucava" ali "can't load..." na većim fajlovima (83kB Excel), ove 20-30kB otvara bez problema...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Nije savršeno ali sigurno će biti sve bolji i bolji sa novim verzijama a uz pomoć DocViewer-a sve više i više se smanjuje razlika između dumb i smart telefona...
Jedan od programa koji isto smanjuje tu razliku je Mobile Google Maps koji prikazuje razne mape koje se učitavaju preko gprs-a(pa je malo skup) ali može i da radi uz spoljašnji GPS što ja mislim da je do sada moglo samo na smart telefonima...
Nazalost nemam sliku da okačim pa ako neko ima mogao bi umjesto mene :-)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Slika, MobileGmaps
SlikaSlika
Sensei, fenomenalna app, ali, naravno, jaaaako skupo korišćenje. Freeware je, download. Nenormalno skida kB (razumljivo), pa ko voli i ima para... Btw meni "zakuca" a i ne stignem do "Zemuna" (dumb, dumb phone, ili je "Srbija" problem, nije ni bitno - skupo je!) ;)
edit, :oops: greška je Googla, Srbija je "nepokrivena", a "zakucavanje" se reševa ponovnim logovanjem, sve je OK, i sve i dalje mnogo košta...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Sun Complete English Dictionary v1.0 Key Features:

* Size: 3.25 MB
* The dictionary composed of most common 120,000 words and more than 480,000 hyperlinks
* The Sun Complete English Dictionary is the most suitable dictionary of its kind around the English language and noted for its clear, concise definitions as well as its comprehensive and authoritative coverage of the vocabulary of the English literature.
* The clear, most accurate definitions, based on the language research program in the world
* Usage notes, offering help with tricky and controversial questions
* In-text lists and tables focusing on core study subjects
* It offers best experience in mobile reference and is available for any handheld platform.
* Quick or dynamic search of words while you type
* Stylish user interface
* User can add or edit/delete a new word while not available in the dictionary
* The note book section is useful to keep data or new word after collection
* The most useful words are furnished here
* Does not require an internet connection
* It`s search speed is very fast.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Nimbuzz.V0.9.0 Dobro zamisljena aplikacija,mada jos uvek ne potpuno iskoristiva u Srbiji(mada uskoro mozda i bude,jer je npr. Rumunija pokrivena).Nimbuzz® is FREE software for your Internet enabled mobile phone that allows you to:

Place global mobile 2 mobile calls at your lowest local rates. No credits needed.
Call your IM buddies using your mobile phone at local costs. No credits needed.
Chat with your Nimbuzz, MSN/Live Messenger and Google Talk buddies for free.
Send text messages within the Nimbuzz community for free.
Chat with your IM buddies on Yahoo!, AIM, ICQ and Skype (coming soon).
Get your offline buddy online by Buzzing him/her.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Odgovori