Prepakovan telefon

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
macak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 17. Mar 2003. 00:24
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Prepakovan telefon

Post od macak »

na ovom i na jos nekim sajtovima, naisao sam nekoliko puta na frazu "prepakovan" telefon. sta to tacno znaci? :?:

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

To znaci da je telefon skinut sa neke mreze, dekodiran, a posle stavljen u navodno original kutiju i prodat kao original.

Zorzzz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 29. Sep 2004. 08:05

Post od Zorzzz »

jok. onda bi svi aparati kod nas bili prepakovani, jer se kod nas 99% nabavke vrsi tako. Prepakovani aparati su oni koji su ubaceni u novo kuciste, tj ili su bili polovni , ili su bili bez njega .
Pozdrav od Djordja

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

A kako nazivas onda mobilne koji su dekodirani i skinuti sa neke mreze, a nemaju nikakvu oznaku, jer im je promenjena maska.

Zorzzz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 29. Sep 2004. 08:05

Post od Zorzzz »

Prevara, jer niko to ne radi a da aparat nije ostecen. Pre par godina mozda, kad je to nesto znacilo, a sada, kad svi rade na 5-10 eura, niko ne menja dzabe original masku. Ovo je napisano bez ikakvih losih namera i iz iskustva. I cisto da znas, kod nas od pocetka nije usao ni jedan aparat, a da nije kraden ili pakovan, da nije morao da se dekodira, jer jedino na mrezi mogu da se kupe aparti koji nama odgovaraju po ceni. (generalni uvoznik je izuzetak).
Pozdrav od Djordja

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Ako je telefon nov, i ako se samo dekodira, nema razloga da mu skidaju originalno kuciste i prepakuju ga u novo koje nema nikakve oznake... i koje je verovatno kinesko i provaljuje se da nije originalno... Ako je vec tako, zar im ne bi bilo jeftinije da uzmu malo acetona i vatice i da mu skinu oznake...

Pakovani telefoni su polovni telefoni, reparirani i napakovani u novo kuciste...
Ili jednostavno su ukraden iz fabrike sa trake, nedovrseni pa ih onda negde dovrsavaju ljudi mesto masina i pakuju ih opet u nova kucista i maske...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Renato
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 04. Okt 2004. 19:17
Lokacija: Crna Gora / Kotor
Kontakt:

Post od Renato »

ma svi mi imamo takve telefone.
moj telefon kad sam ga kupio bio je na Njemackom.
govorna posta je imala broj njemacke.
ali sad sam napokon sve sredio.

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Pakovan telefon je onaj koji nije legalno pušten u prodaju i/ili onaj kojem su delovi menjani kako bi bio predstavljen kao nov. :D
U susret novim izazovima...

Renato
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 04. Okt 2004. 19:17
Lokacija: Crna Gora / Kotor
Kontakt:

Post od Renato »

ma dobro si. mislim nista im ne hali iako su prepakovani.
ja sam oduvjek kupovao takve mobilne.
ja sam prvo imao alcatel one touch easy, siemens a60, motorolu t160, nokiu 3310 pa siemens c60 i sada noku 3660

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

NE prepakovani telefoni nikako nisu dobri jer im se gotovo sigurno javljaju bagovi, kvare se brze, a i baterija traje mnogo krace! Pa ne mislite valjda da su proizvodjaci ludi da ne naprave zastitu!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Evo po meni nekoliko slucajeva problema o kome diskutujete:
- Najgora varijanta termina koji pominjete je da kupite telefon, recimo Nokiu, koja nije Nokia - da vam je neko uvalio lažnjak koji je "proizveden" van Nokiinih fabrika... to je i najredji slucaj, ali se desava - katastrofa, ako tako nesto prepoznate (a prepoznacete lako, verujte mi) vracajte ga odmah onome od koga ste ga kupili (ako mozete)... i usput mu se n......e m...e!
- Nov telefon, u originalnoj maski, dekodiran, jer je dosao sa neke strane mreze - sasvim uobicajena i najcesca stvar na nasem trzisu... Prepoznacete ga po logou operatera na masci ili nekim podesavanjima unutra koja ukazuju na tako nesto. Ako je dekodiranje izvedeno kako treba, nema razlike u odnosu na "cist" telefon
- Dobar polovnjak u novoj maski - nista strasno - ako dobro "sljaka"... Muka je jedino ako ste ga platili po ceni novog telefona... Prepoznacete ga po zaostalim brojevima u imeniku telefona, brojcaniku razgovora koji ima zavidnu cifru i ostalim sitnicama koje je alavi a aljkavi trgovac zaboravio da pobrise. I u ovom slucaju vazi ona konstatacija sa kraja prvog slucaja.
- Dobar polovnjak u originalnoj (po pravilu izgrebanoj) maski - prednost mu je niska cena, a ako prodavac daje neku garanciju - nije lose za one koji nemaju dovoljno para za nov telefon... Ovaj poslednji slucaj govori da kupujete kod postenog trgovca i da tu treba cesce navracati...
- Nov "cist" telefon, kupljen kod ovlascenog uvoznika - najbolja ali i najskuplja (i preko 50%) varijanta, pa ko voli nek izvoli...
Kad sam vec kod polovnjaka, moj savet vam je da ih izbegavate ako ikako mozete, jer su "macke u dzaku". Od 10 takvih telefona, bar 6 ili 7 ne radi kako treba - zato su ih se gazde najcesce i otarasile...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ne moze da se poredi nedekodiran sa dekodiranim telefonom, pa nisu proizvodjaci i operateri budale pa da "poklanjaju" telefone!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Kod nas nije sigurno ni kad se kupuje nov, originalan telefon, a kamoli ako reshite da se upustite u dekodiranje i sl...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Evo da se i ja ukljucim.... U pitanju je 3650. Na mom telefonu maska je "cista" tj nema logo ni jednog operatera, counter vremena je na nuli, samp dva wallpapera su bila u telefonu i na jednom je pisalo i-mode (tm) a drugi je bio varijacija na datu temu bez logoa. Navodno na telefonu pise da je iz Finske a na bateriji made in china. Uz telefon sam dobila garanciju (od 6 meseci), detaljno uputstvo na nemackom, jos neke papirice, MMC 16mb made in Japan i cd sa softwareom. Pakovan ili ne? 8O

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ko to daje garanciju na 6 meseci? Original telefoni imaju internacionalnu garanciju na 2 godine, pretpostavljam da je skinu sa t-mobila, posto ima te wallpaper=e!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

prepakovan je i dekodiran posto imas logo sa druge mreze a nemas original masku posto na svakoj masci imas utisnut logo mreye sa koje je skinut ali to nema nikakve veye ukoliko ti tel sljaka kako treba. :mrgreen:

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Ma sve sto sam do sada probala sljaka bez problema. Da li smem da menjam softwer dok je pod garancijom?

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Mozes kod njih, a ne verujem da bi ti priznali garanciju kad bi provalili da si menjala softver, mada cisto sumnjam da znaju koja je verzija softvera na njemu!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

mo mozes posto na garanciji samo pise serijski broj a on se prilikom ubacivanja softvera nemenja tako da nece ni znati da si ga promenila :wink:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Pa verovatno ljudi znaju sa kojom verzijom software-a prodaju telefon...
Mada bi trebalo da ti oni na tvoj zahtev zamene sw za noviji ako je vec telefon pod garancijom... :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Odgovori