Kako instalirati aplikaciju u .zip formatu?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Kako instalirati aplikaciju u .zip formatu?

Post od Sasa_NS »

Na ovakve aplikacije sam naleteo par puta i nisam uspeo da ih instaliram... Naime, kada otvorim .zip fajl na racunaru, unutra je gomila direktorijuma i nekih .class fajlova - nema .sis, .jar ili slicno sto mi je vec poznato.
Probao sam i da posaljem takav .zip fajl na fon - instalirao sam i ZippMan pre toga - nadajuci se da ce ih on otvoriti i da cu ih pomocu njega ubaciti gde treba... Po prebacivanju u fon, ZippMan se odmah podigne, ali napise "no files", iako gore iznad pise ime fajla...
Pokusam sa opcijom "extract to..." no kaze da nema fajlova...
Miskoni, kako se ovo instalira?

adidas108
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Pon, 18. Okt 2004. 15:10

Post od adidas108 »

e ovo je dobro pitanje.To sto si odzipovao je nekompresovani jar file.I ja imam nekoliko takvih zip fajlova i ne kontam sta bi s njima.Ima neki program koji ih kompresuje i pravi jar file koji saljemo preko BT na fon.Ali ja ne znam koji je :cry: ..Valjda zna neko :?:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

treba ti wrar3201 program koji otvara zipovane rar fajlove, ostavi adresu pa cu ti ga poslati. :wink:

adidas108
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Pon, 18. Okt 2004. 15:10

Post od adidas108 »

Mislim da niko nije skontao sta covek ustvari kaze.Sumnjam da nezna za WinRar i WinZip!?Da bi ste skontali sta se desava pokusajte da dekopresujete jar file.Nacice te isto sto je i on nasao u zip fajlu.Samo je problem kako ponovo to kompresovati i napraviti jar.Ako ima neko program za pravljenje jar fajlova neka mi posalje na mail.
Fala u napred :wink:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Adidas, u pravu si, a imam i WinRar i WinZip...
Cuo sam se i sa jednim drugarom, programerom po struci - potvrdio je da je rec o nekomprimovanoj Java datoteci, ili tzv. "datoteci otvorenog koda", ako sam dobro shvatio i upamtio...
Resenje je jedino instalirati ceo Java softver (paket) J2ME na racunaru i uz njegovu pomoć napraviti (komprimovati) tu .jar datoteku... i potom je prebaciti u fon. Prevedeno na prostiji jezik, to nije posao za prosecnog korisnika...
Ako neko zna neko jednostavnije resenje, neka javi...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Narode, podgrevam ovaj vec poprilicno star post, ali sa razlogom...

Nekomprimovana .jar datoteka? Datoteka otvorenog koda? Malo sutra. Adidas, dobro si primetio da kada se raspakuje neka .jar datoteka, unutra se mogu videti slicni fajlovi kao u ovoj nasoj problematicnoj .zip datoteci...

To je zato jer TO JESTE .JAR DATOTEKA, iz nekog razloga "maskirana" u .zip datoteku! Ne verujete?
Ako imate neku ovakvu aplikaciju, jednostavno je PREIMENUJTE U .JAR i posaljite u telefon... Instalacija krece bez problema i kasnije sve radi kako treba!

E kad covek nece da ukljuci mozak na vreme (mislim na sebe)...

Toliko. Nadam se da ce ovo jos nekom biti od pomoci. Ja sam imao gomilu ovakvih aplikacija sa kojima nisam znao sta da radim...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

da imam i ja takve aplikacije mislim da se radi o web kameri, a koje fajlove da preimenujem u jar ima vise takvih klas fajlova koji je pravi instalacioni. :?:

Edit:
evo malopre sam probao da preimenujem class fajl i on ga je vratio u rar arhivu i nemogu da ga otvorim :?: :!: :?: , kaza da je nepoznat format fajla, a kada ge reimenujem u telefonu onda je ostecena datoteka :roll:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ja mislim da trebas sve te CLASS fajlove u tom nekom folderu gdje ti se nalaze da ubacis u zip i preimenujes u jar, tako nesto Sasa rece. A class fajl je samo dio java aplikacije valjda...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Upravo tako. Problematicni fajl koji si odnekud skinuo sa Net-a i ima ekstenziju .zip, a pun je .class i slicnih fajlova, je u stvari cist Java (.jar) fajl sa kojim se neko zezao i preimenovao ga u .zip (pazi, ne mesaj pravi zip fajl sa ovim - u pravom je cista .jar, .sis, .exe ili neka druga datoteka koju je neko komprimovao da bi joj smanjio velicinu)...
Dakle, kada skines neki zip fajl, prvo ga raspakuj da vidis sta je unutra - ako je nesto poznato - nastavi po uobicajenoj proceduri...
Ako ga raspakujes i vidis gomilu .class (to su komponente Java datoteke) i drugih fajlova te direktorijuma - to je ustvari "cista" .jar datoteka sa kojom se neko za*ebavao...
Preimenuj takav ".zip" u .jar, nastavi po proceduri za instalaciju i potom uzivaj...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Odlicna fora, a ja se pitao koji su to .class fajlovi! Hvala batice mnogo si mi pomogao! :D Pozdrav
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Izgleda da mi je nekim čudom promakla ova tema, ali, u svakom slučaju ste se snašli. :wink: JAR jeste kompresovana arhiva (kao što ste provalili), puna java skriptova, bilo bi baš mukotrpno prebacivati sve ponaosob u mob, zar ne? I ja imam gomilu takvih fajlova, to izgleda rade na nekim sajtovima zbog lakšeg download-a, da bi se download program automatski pokrenuo prilikom klika na ZIP... :mrgreen:

adidas108
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Pon, 18. Okt 2004. 15:10

Post od adidas108 »

Znaci skinemo zip fajl,otpakujemo ga a ono u folderu class fajlovi,meta-inf folder i slicice razne.Zar ne?Sad sve to selektujemo i kazemo add to archive u win zipu ili win raru i umesto zip ili rar extenzije ukucamo jar!Jeli tako?On napravi jar file,saljemo preko BT na fon instalacija pocen i kaze Unable to install.invalid file???U cemu je problem radim li dobro??
doduse uspeo sam nekakvu igricu da nastimam na jar i instalacija je radila.U cemu je fora ima li iko jos slican problem ili svim sve radi ok??? :?: :cry:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ne, ne... Skines sa Neta taj zip fajl i samo ga preimenujes (iz .zip u .jar) i to je to...
Znas valjda kako se preimenuje neki fajl? Dva klika misom na fajl, sa malom pauzicom izmedju (dakle ne dvoklik) i dozvolice ti da mu promenis ime... Izbrisi iza imena ono .zip i ukucaj .jar.
Dakle, nema potrebe raspakivati takav problematican fajl - odnosno, otpakuj ga samo da vidis sta je u njemu. Ako je unutra sis, jar, exe - znas sta treba da radis. Ako su unutra .class, neki no name folderi i slicne zezancije, otkazi raspakivanje i prosto preimenuj faj... Ako ga otpakujes i zatim zipujes - to vise nije .jar (preimenovani) fajl vec sada pravi zip (ili.rar, .arj, zavisi cime raspakujes/pakujes) - zato ti telefon odbija poslusnost...
Winrar, Winzip, Windows Commander, Total Commander i slicni PC programi mogu da raspakuju jar datoteku bez problema, ali nažalost ne i da je ponovo zapakuju (u izlaznim tipovima datoteka imaju sve zivo .zip, .rar, .arj, .tar, .gz, .ace... ali, nazalost, ne i .jar).
Kao sto rece Miskoni, neko je te .jar-ove preimenovao u .zip valjda da bi browser brze odradio download, ili nesto slicno...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Sasa ustedeo si nam dosta vremena, hvala batice, naravno da ce koristiti i drugim korisnicima foruma! Pozz :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Odgovori