Problem sa Bluetoothom

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
mihailo.r
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 18. Sep 2004. 15:45

Problem sa Bluetoothom

Post od mihailo.r »

imam Bluetooth WIDCOMM instalirao sam ga i kad ocu da ga startujem pise ovo Your Bluetooth softvare license does not include usi with this Bluetooth device
ucemu je problem :wink:
Dje si brate sto cinis

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

mislim da je problem je sto tvoj xp nedozvoljava da instaliras krekovan softver za bt koji xp neprepoznaje i nije na listi licenciranih softvera treba da reinstaliras softver i kad ti naidje da xp nema na listi softver koji ti hoces da instaliras kazes mu da ignotrise to i nastavis instalaciju posle toga bi trebalo da radi :wink:

adidas108
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Pon, 18. Okt 2004. 15:10

Post od adidas108 »

Sto se tice tog bluetootha ja sam ima problema jako puno da uspostavim konekciju izmedju kompa i 6600.Mozda sam glup ali taj BT je shit!Uzmi bolje MSI neces pogresiti.U svakom slucaju pokusaj da pogledas ima li kakvih drajvera za taj BT koji bi mogli da rese problem....ne znam ni o kom fonu je rec ako je nokia idi na nokia sajt mislim da tamo ima nekih drajvera za taj BT

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

mihajlo je vec kupio bt pa ako neznate da resite problem nenagovarajte ga da kupi nesto drugo nego pomozite ako znate a ako neznate ne saljite poruke :evil:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Mihailo - drajveri nisu predviđeni za taj BT (koji nije Widcomm, već neki drugi, Widcomm samo pravi software). A drajveri se namerno zaključavaju da ne bi mogli da se koriste na drugim uređajima, glupost. Ako nisi dobio originalni CD uz BT, već si sam skidao drajvere, moraćeš da nađeš "otključane", ili da koristiš starije v1.3.2.7 koji nisu zaključani. Koju verziju ti imaš, mogu da ti pošaljem otključane fajlove za v1.4.2.10, mada je malo zeznuto zameniti ih pod XP-om... :wink:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Slazem se sa nbnebojsom shto se tiche celokupnog problema, a po mom mishljenju MSI bluetooth je shit...
Sve ostalo je miskoni rekao...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Anja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2004. 20:28

Post od Anja »

Jao, narode, imam i ja problem sa Bluetooth-om.
Imam ga vec oko pola godine i sve je bilo OK. Koristila sam ga bas dosta. Sada kad hocu da ga povezem sa kompom, izbaci mi poruku No local Bluetooth device was found. Reinstalirala sam ga, ali opet isto. Cak mi i za vreme instalacije ispise neku slicnu poruku. Ne znam sta da mu radim... :?

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Zasto je MSI shit? Meni MSI BlueTooth PC2PC radi sasvim ok... :roll: Da kucnem... :mrgreen: :lol:

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Jedan od problema može biti i da uređaj, odnosno njegov softver zahtjeva service pack 1 ili čak 2, to je meni bilo sa nokiom :roll: :?:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Anja, da li si instalirala WinXP SP2? Ako jesi, onda je sam Windows podmetnuo svoje drajvere za BT, treba da ih zameniš originalnim. Napiši još detalja... koji Win, koji BT, verzija softvera/drajvera za BT...

Anja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2004. 20:28

Post od Anja »

Miskoni, ne znam sta je to WinXP SP2, tako da ne znam da ti kazem da li sam ga instalirala ili ne :oops: koliko ja znam, nisam. Imam XP, MSI Bluetooth... I ne znam koja je verzija softvera :roll: Gde to mogu da vidim?

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

"WinXP" ti je operativni sistem Windows XP a ono "SP2" je "Service Pack 2" iliti softverska dopuna br. 2 operativnom sistemu Windows XP... Cemu taj SP2? Pa Microsoft uvek voli malo do pozuri sa svojim novim OS-ovima tako da po pravilu, u momentu izbacivanja na trziste, imaju gomilu manjkavosti, rupa i propusta...
Zato posle novog OS-a brzo stizu i te Service Pack zakrpe...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Joj... :lol:
Ovako: da bi proverila verziju Windows-a, desni klik na My Computer ikonicu na desktopu, pa Properties, i pojaviće ti se "System Properties" i tu piše koja je verzija instalirana, recimo:

System:
Microsoft Windows XP Professional
Version 2002
Service Pack 2

Ako nemaš My Computer na desktopu, uđi u Control Panel i dupli klik na ikonicu System.

A za Bluetooth, ostaješ gde si (u System Properties), pa u gornjem delu imaš opciju Hardware, pa Device Manager, i tu bi trebalo da je BT device na vrhu, ako nije - onda je pod USB Controllers. Dakle pronađi MSI USB Bluetooth Device, dupli klik na isto, pa u gornjem delu prebaci na Driver, i pod Driver Version će ti biti verzija, recimo 1.4.2.8. Ako ti kojim slučajem piše "Blutonium BCM Single Chip Transceiver", ili nešto slično, verovatno je Windows podmetnuo svoje drajvere, pa originalni Widcomm-ov softver neće da radi. Proveri ovo pa kuckaj opet, probaću da ti objasnim kako da prevariš Windows i podmetneš prave drajvere. :wink:

Anja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2004. 20:28

Post od Anja »

E, Miskoni, vidim ja da ce ovo potrajati :lol: U svakom slucaju, hvala ti sto pokusavas da mi pomognes.
Tamo, u System Properties pise samo Microsoft XP Professional, Version 2002. Ne pise nista za Service Pack.
A kada udjem u Device Menager, uopste na onom spisku nemam BT device ili USB Controllers. Sad tek nista ne kapiram...
[/img]

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Dooobrooo... Nemaš ni jedan SP, što će reći XP go - golcat, izvorna verzija. Kako je BT uopšte prestao da radi, da li ti je neko "ko se razume" čačkao komp? Moguće da ti je isključen USB u Bios-u. Napisao sam skraćeno USB, ali u dnu treba da imaš "Universal Serial Bus Controllers", ako toga nema, definitivno ti je isključen USB, a samim tim i sve što ide u USB. Takođe, možda imaš u Device Manager-u žuti znak pitanja za neki uređaj, i piše "Unknown Device"? Hajde proveri i ovo, pa da nastavimo. Mada bi bilo lakše da zovneš nekoga ko se iole razume u kompove da ti sredi problem na licu mesta. :wink:

Anja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2004. 20:28

Post od Anja »

Pod tim USB Controllers pise sledece:
Intel(r) 82801BA/BAM USB Universal Host Controller - 2442
Intel(r) 82801BA/BAM USB Universal Host Controller - 2444
USB Root Hub
USB Root Hub

Eto, bas tako. Tim recima...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ok, znači USB je uključen i radi (verovatno). Nisi napisala kako je prestao da radi BT, možda je on mrtav? Da li se išta dešava kad ga bocneš u komp?

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

BT imam vec mesec i po dana. Desavalo mi se do sad dva put da kada upalim komp bt ne reaguje. Onda ponovo ugasim komp, izvadim bt iz usb porta, vratim ga nazad, ponovo upalim komp i sve radi kako treba.... Probaj to ili da ponovo instaliras drajvere :roll:

Odgovori