Takmičenje: najbolja slika sa mobilnog telefona...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Zaključana tema
Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Takmičenje: najbolja slika sa mobilnog telefona...

Post od Akki »

Dakle, kao što piše u naslovu ovo je takmičenje u slikanju sa mobilnim telefonima, nadam se prvo u nizu, po ideji IDzO-a...

Tema je PUT, i predlažem da pobednik bira temu za naredno takmičenje...

Neka pravila, koja se mogu dopuniti i o kojima možete diskutovati u okviru ove teme....

1) Mogu da učestvuju svi članovi foruma, sem mene kao sudije...
2) Jedan učesnik - jedna fotografija. Odlučite se za jednu fotografiju iz serije fotografija koje ste uslikali i samo tu jednu pošaljite... Ako pošaljete više slika u takmičenje ulazi samo prva slika koju ste poslali, dakle, ne žurite, napravite više slika pa onda izaberite jednu dostojnu takmičenja...
3) Fotografije slati bez rama (misli se na ram oko slike) i da nemaju potpis na njima...
4) Obavezan je EXIF da bi se moglo uveriti u regularnost
5) Nije dozvoljena obrada u Photoshopu (ili nekom drugom programu za obradu slika), dodavanje objekata, uklanjanje objekata, fotomontaža... Dakle slike slati direktno iz telefona, bez ikakve obrade... Možete slati crno-bele slike ili sepia i koristiti sve blagodeti koje telefon poseduje...
6) Svako nepoštovanje pravila ili mahinacija rezultovaće diskvalifikacijom i javnom blamažom...
7) Uz fotografiju OBAVEZNO poslati () nick i/ili ime i prezime, kojim telefonom je slikano i ako želite opišite kako je nastala slika...
8 ) Slike slati isključivo meni, dakle korisnik Akki i to na mail sew800 [at] gmail [tačka] com naravno spojeno sve i to na sledeći način... subject: slika za takmičenje, pa user name... u tekstu navesti stvari pod stavkom 7... i to kao attachment...
9) Glasanje će se obaviti u novoj temi koja će služiti samo za to i to po principu jedan član jedno glasanje i to po principu za sliku koja vam se najviše svidja dajte 5 bodova, za drugu 3 i za treću 1 bod... Dakle ovako bi to izgledalo:

Slika broj 15: 5 bodova
Slika broj 16: 3 boda
Slika broj 3: 1 bod

Svaki učesnik može glasati i to samo jednom da napomenem....
10) Rok za prijavu slika je istaknut dole a glasanje traje nedelju dana od postavljanja galerije koja će biti totalno anonimna, dakle, niko sem mene neće znati čija je koja slika da ne bi bilo favorizovanja...


Rok za slanje slika počinje 22.10.2008. godine u 00:00 časova i završava se 12.11.2008. godine u 23:59... to je dovoljno vremena da se naprave lepe slikice i da mi pošaljete... naknadne prijave neću uzimati u obzir...
Glasanje će početi čim sredim slike i otvorim galeriju i novu temu, a to je za dan dva od kraja roka i trajaće nedelju dana...

Želim svim takmičarima uspešnu i fer borbu i neka najbolji pobedi...

U ovoj temi možete komentarisati sve vezano za samo takmičenje sem o samim slikama... ko to bude radio biće udaljen iz takmičenja i dobiti opomenu kao da krši neko pravilo foruma... ukoliko se to ponavlja biće mera koje ne volimo ni mi ni vi... ;)
Poslednja izmena od Akki u Sre, 22. Okt 2008. 21:04, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Evo ja imam pitanje.Jel su zabranjeni samo efekti iz photoshopa ili apsolutno svi efekti?Pitam,jer ja obično kad slikam neke tematske stvari,volim da slikam sa efektom crno-belo ili antika uključenim na fonu.Ozbiljne fotke,pogotovo pezaži i gradske panorame i slično,daleko lepše izgledaju u crno-belom.Da ne bude posle,ja pošaljem fotku,kad ono:diskvalifikacija :D

Ustvari,verovatno i neću učestvovati ako mora kolor....to mi je samo za one usput slike.Ne umem da razmišljam kreativno u boji :wink:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Zabranjen je Photoshop i svi programi za obradu slika!
Znaci ti saljes sliku onakvu kavu si je napravio u mobu, a to da li ce biti color, black&white, sepia, vivid ili negative varijanta nije bitno jer svako od nas ko bude ucestvovao ce slikati u onom modu koji mu najvise odgovara!

monk
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 02:45
:: Nokia E61i

Post od monk »

araphel, ista varijanta i kod mene! Sliku u boji su mi samo sa mora :lol: :lol: :lol:! Većinu radim crno-bijelom tehnikom. Ne volim u PShopu da čačkam puno, podesim photo efekat, kontrast, ekspoziciju ako nije ok i to je to!
Nokia E61i - Blumax 101 GPS receiver - SonyEricsson T230i, P800
http://www.uredikutak.com/

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Dobro pitanje... :) Naravno da nisu zabranjeni ti efekti sa telefona i u igri mogu biti i crno bele fotografije ili sepia.... samo obrada na kompu je zabranjena...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ok,onda count me in :wink:

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

1. Da li ce ta tema za glasanje biti otvorena posle isteka roka za predaju?
2. HDR zabranjen, zar ne? :unsure:

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

1) Da!
2) Da!
:wink:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

1. Bice nova tema u kojoj ce se glasati za slicice i otvorice se nakon isteka roka tj. posle 12.11.2008. godine u 23:59
2. Zabranjen! Slicicu saljes onakvu kakva je napravljena mobilnim telefonom tj. bez ikakve obrade

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

Ok, svidjaju mi se oba odgovora... :D
btw. postoji jedan korisnik sa foruma na koga sam spreman da se kladim... :P

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Kolege takmicari, kako napreduje slikanje? :)
Jeste li uspeli ista uslikati, hoce li biti zanimljivo? :roll:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

ja vala nemam nikakve ideje za slikanje, nema inspiracije pa to ti je, posebno sto sam ogranicen samo na Put, ali sta sad, na muci se poznaju junaci. :)
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

Kod meni ista situacija kao i kod kljun, :? A nebih bas klasicno da slikam put,nogo bi nesto zanimljivo,smesno :D Ali nikako da se ukaze tako nesto! :chytry:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Ja sam poslao sliku staru godinu ili godinu ipo , tako da mislim da ne morate sada da se trudite da trazite neku specijalnu situaciju za slikanje i slicno . Mora da ima neka slika od ranije koja vam je draga , lepa itd. pa nju posaljite .

Ili nosite ( kao sto verujem i cinite ) fon uvek sa sobom ; ima usput do prodavnice , do trafike , u kolima , u svakodnevnom zivotu , mnogo zanimljivih stvari koje vredi uslikati . Dovoljno je ujutro probuditi se malo ranije i dok nema jos ljudi po ulicama , otici u svoju ulicu na primer i stati na sred puta i uslikati neki detalj koji je tesko napraviti preko dana .

Kao sto jedan fotograf rece , ako ne sve , onda vecinom sve na svetu je vec slikano , tako da treba napraviti snimak mozda neke situacije ili stvari ,ali iz neobicnog ugla kojeg se jos niko nije setio ili nije osmelio . 8)

Jer standardna fotka na primer Beogradjanke , koja je do sada slikana najmanje jedno milijardu puta , iz sirokog plana , je svima vec dosadna , ali slika iste Beogradjanke iz ugla na primer jednog misa ( bukvalno misa koji stoji uz zgradu i gleda na gore ) , koji na nju odozdo gleda kao na nesto najvece sto je u zivotu video 8) je nesto sto se ne vidja svaki dan :wink: Ali za takvu fotku treba leci uz zgradu ili se sagnuti skroz , a to je mozda i blam nekome uraditi usred bela dana .

Sto kaze jedan nas odozgo poznati clan ovog foruma ( kljun ) :
ali sta sad, na muci se poznaju junaci.
Tacno sto posto ;)

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

vlada1970, dogovor je da se slikaju nove slike a ne da se vade iz naftalina! ;)

Akki je to ovde naveo
Akki napisao:Rok za slanje slika počinje 22.10.2008. godine u 00:00 časova i završava se 12.11.2008. godine u 23:59... to je dovoljno vremena da se naprave lepe slikice i da mi pošaljete...
Temu svaki ucesnik ima pravo da shvati na svoj nacin, a na clanovima koji budu glasali je odluka da li se ta slika njima svidja i da li opisuje naslov teme!
Nadam se da ce biti dobar odziv pa da bude zanimljivija "trka"! :)

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

IDzO napisao:vlada1970, dogovor je da se slikaju nove slike a ne da se vade iz naftalina! ;)
Ups , ok , nisam tako shvatio . Ja poslah staru sliku :o

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Može li na primer da se samo iseče slika ( na primer, slikao sam nešto na TV-u sa moba i extra je ispalo, al mi malo glupo da se vidi da je to na TV-u )
Nokia Lumia 630

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

djolex, e ja vidim sliku sa novina pa slikam al ću da isečem da se ne vidi da je iz novina :lol: .To se zove varanje :dry:
Nokia C6

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Al ste naspamovali a niko nista ne slika :P kako vas nije sramota? :lol: :D
5130+Koss the plug....

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

djolex, nema secenja, obrade itd. nego se slika salje onakva kava je napravljena sa mobilnim telefonom! :wink:

Zaključana tema