Ukraden mobilni... Šta dalje?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od miodrage »

Ima i skoro pa apsolutna sigurnost, ali košta, a to je plaćen čuvar. Druga opcija su razni booby traps, u fazonu zamka za medvede, piton koji čuva auto, elektroda na volanu koja šokira i sl.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Azimuth »

A tema je ukraden mobilni...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od vla-do »

Azimuth, pa dobro de, nije pisano tačno o temi (nije totalni off), ali može biti korisno. [emoji6]

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Azimuth »

Nemam nista protiv da se piše i o ukradenom autu, lopti, biciklu... Ali onda treba otvoriti teme za to i u njima pisati. Ovako kad neko dođe sa svojom mukom, treba da lista i traži odgovor na svoje pitanje koje je isto kao i u naslovu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Matea
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 25. Maj 2017. 20:32
:: huawei

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Matea »

Ovako,nadam se da cu sto brze dobiti bilo kakav odgovr.Radi se o tome da sam maloletno lice i danas sam u skoli izgubila telefon.Uglavnom,trazila sam svugde i skoro sam sve nastavnike i sve koji rade u skoli pitala za telefon,niko nije video izgubljen telefon.Roditelji nece da odu da prijave u policiji jer kazu da sam za to sama kriva.Kada nazovem moj broj,zvoni do kraja pa se ukljuci sekretarica.Svi su mi savetovali da prijavi policiji ali kako kad roditelji to nece da urade a ja sama ne mogu jer nemam iznad 18 ili bar 18.Sta da radim,vremena mi ponestaje i moguce da ce izvaditi bateriju ko ga nadje pa onda zasigurno mogu da se pozdravim sa telefonom.Telefon nije neki ajfon ili bas onako nesto preskup.Huawei je neki nemam pojma ni koji morala bi pogledati na racunu,nije los telefon kazem,a nije nesto bas preskup.Moolim Vas bilo ko ako moze da mi pomogne,hvala.

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od talicni »

Sinoć mi je neko ukrao S8+ kroz prozor dok sam spavao pošto živim u prizemlju:( Podneo sam prijavu u stanici, ali nisam siguran da će od toga nešto da bude. Od poznanika sam čuo da je pametnije da odem u odeljenje za visoko tehnološki kriminal na NBG, oni uz pomoć IMEI mogu da vide da li je u telefonu aktivirana druga kartica i da ga lociraju, ili tako već nekako. Meni je neki lik pre 10 godina dok sam živeo u NS prodao ukradenu Nokiu N95. 5 dana nakon kupovine me pozvao inspektor iz NS supa i reče mi da koristim N95 koja je ukradena, kako me prate već 4 dana i da donesem fon sutra u stanicu. Ako su mogli tada da to urade, verujem da tek danas to mogu. Ima li neko ideju šta učiniti u ovoj situaciji?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od miodrage »

Policiju si vec obavio, sad vidi da ujuris neku vezu i da ti se telefon sto je pre moguce vrati. Ako imas vezu ici ce brzo, ako je nemas, moze da bude bas dugo ili da ni ne bude sto ti svakako ne zelim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od godja »

a ako si registrovao nalog na samsungovom sajtu možeš i sam to da uradiš..kao i obrišeš podatke i dosta toga...
Samsung S10+ red

pustinjak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2017. 15:27
:: Samsung Galaxy J7

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od pustinjak »

Pozdrav svima !
Dodjoh samo da bih podelio svoje iskustvo sa kupovinom ukradenog uredjaja na KP sajtu.Možda pomogne nekome u budućoj kupovini.
Žena koja mi ga je prodala je iz BG a prilikom dogovora oko slanja je bila krajnje prijatna i otvorena za svaku saradnju.Čak je i cenu spustila za 20e.Kada mi je telefon stigao nisam dobio originalan punjač ni kutiju a ni papire.

Rekla mi je da je uzet u Vip-u,star par meseci a korišten mesec dana i skoro pa nov.Na moje pitanje zašto je zadnja strana izgrebana pravila se iznenadjena a za kutiju i punjač je rekla da su zatureni tokom krečenja.

Sve to sam prihvatio bez neke sumnjičavosti...samo zbog njenog ponašanja.

Posle mesec dana me je nazvao policijski inspektor i šlogirao me kada me je obavestio da koristim ukraden telefon.....

Naravno telefon sam predao policiji i onda je počela borba za novac.Blokirao sam joj nalog na KP, poslao sam sve što sam imao o njoj tom inspektoru..znači bukvalno sve...poruke na KP...slike telefona koje mi je slala...sms poruke i njene lične podatke.

Priznala je da je ukrala telefon i na inspektorovo obaveštenje da ću je tužiti i ići do kraja je odgovorila da će mi novac vratiti.
Za svaki slučaj sam joj i ja to ponovio i verovali ili ne posle mesec dana dobio sam lovu nazad.

Naravno da sve ovo ne pomaže ako naletite na profesionalca...sreća moja pa sam naleteo na amatera i/ili sam imao ludačku sreću ili sam pogodio u centar kad sam je maksimalno izblefirao pa mi je vratila pare.

Da se razumemo...razdaljina izmedju mene i njenog mesta boravka je oko 100km...ko bi isfinansirao samo putovanje na eventualno sudjenje a kamoli nešto više od toga.Pošto se sudjenje obavlja u mestu prebivališta osmnjičenog.

Naravoučenije:
Kupujte samo od proverenih ljudi na KP i tražite kompletnu opremu zajedno sa papirima kada kupujete,čuvajte poruke na KP,sms poruke,slike i sve ostalo što dobijete od prodavca.

Nadam se da će sav ovaj tekst nekome pomoći :wink:

Odgovori