Ukraden mobilni... Šta dalje?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
stefanbg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Jan 2008. 06:32

Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od stefanbg »

Posto sam izgubio mobilni, tj. najverovatnije ga je neko ukrao. Sad me zanima sta bi trebalo da radim. Da li da prijavim policiji, imam IMEI i kolike su sanse da ce oni da se potrude da ga nadju. Ljudi, pomagajte! :smutny:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stefanbg, pa slabo sta mozes drugo da uradis osim da prijavis policiji. Ponesi svu dokumentaciju koju imas racun, garanciju, IMEI-i broj, broj kartice koja je u telefonu i prijavi. Sanse da ces dobiti nazad su slabe, ali sta drugo mozes da uradis? I ne zaboravi sto duze odlazes prijavu to vise smanjujes sanse da ti ga vrate.

Ako lopov nije promenio IMEI operateri, na zahtev policije, mogu da lociraju koju baznu stanicu koristi i pribliznu poziciju u tom trenutku.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

stefanbg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Jan 2008. 06:32

Post od stefanbg »

Imam garanciju, racun i IMEI. Znaci da uzmem sve to i da odem u policijsku stanicu i da prijavim. Cuo sam da pokusavaju da nadju samo skupe telefone a ako je neki jeftiniji onda i ne pokusavaju. U mom slucaju je N73 ME

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Prijavi, to te nista nece kostati ali samo nemoj previse da se nadas da ces ga dobiti nazad. Kolike su sanse da ga oni zaista nadju o ovoj gomili ljudi koji koriste telefone? Ok, IMEI ali kolike su sanse da mobilni telefon koristis kao fixni i da ga neces nositi odatle? Sve i da ga ne nosis, oni nikako ne mogu da lociraju tacno mesto odakle se koristi niti da vide ko koristi tvoj telefon vec samo baznu stanicu na kojoj je trenutno aktivan telefon. I na kraju krajeva, pa taj ko je maznuo telefon, njemu je u interesu da ga sto pre utopi i uzme pare, gotovo sam siguran da ga nece koristiti..osim ako nije debil. Jbg, sledeci put ga nosi tako da ne moze niko da ti ga ukrade tj. da ga izgubis...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stefanbg, ne verujem da oni tamo imaju neku zvanicnu granicu ispod koje ne vrse istragu ("Kostao je manje od 400 evra? A onda nista."). Oni zapravo ne traze telefon nego proslede prijavu operatorima (MTS, Telenor, VIP) pa ako im oni daju potrebne informacije reaguju. Ako se radi o izuzetno skupim i retkim telefonima (VERTU i slicno) onda reaguju i licno posto su takvi telefoni retki i postoji ograniceno trziste za njih. A cesto ih poseduju i licnosti koje mogu da ih "poteraju na akciju".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ja bih voleo da ti i svako drugi, kome je maznut (izgubljen) telefon, da ga dobiju nazad, ali ovi nasi plavci su tolike sirovine koji nece ni za neke ozbiljnije stvari da se pokrenu, a ne za kradju mobilnog telefona.
Nazalost vecina stvari u ovoj zemljici Srbiji je naopako pa se sada tesko mozes nadati da ces se obradovati povratku svog telefona.

mladj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Ned, 30. Nov 2008. 15:59

Post od mladj »

^^tačno. Meni su ukrali novčanik i u njemu pokaznu kartu (godišnju), i sad ovi u GSP (ns) neće da mi izdaju novu dok ne donesem neku potvrdu iz SUPa da sam pokraden, a oni u fazonu˝sine ko te je to slagao, mi to ovde ne radimo...˝ i tako sad moram da se švercujem...
a telefon kad su mi ukrali, zvao sam preko telefona i tamo su me samo par puta stavili na čekanje, pustili onu muziku na telefonu dok nisam odustao :x
Nokia N82 black hacked + microSD 2GB, SW v.31.0.016, Telenor postpaid

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

E da se ostalima to nebi desavalo pitajte igora88bg da vam da sajt gde upisete vas imei i broj telefona itd. I kada vam nek ukrade telefon imate na sajtu opciju block i blockira telefon posto svako ko krade telefon krade sa karticom i karticu baca kako ubaci drugu karticu vama javlja na sajtu i vi idete block i blokirate telefon. Tako da sta ce raditi jedino da baci. Ja sam ga odneo u servis(lokalni) i rekli su da ne mogu da rese problem. A na sajtu takodje postoji opcija odblock i da vidite koji broj telefona je stavljen u vas telefon

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Malo sam izmenio naslov i stavio lepljivu da se ne bi pitanja ponavljala pošto već imamo nekoliko tema iste tematike koje su zastarele...

Ubuduće sve diskusije o ukradenim telefonima i postupcima za sprečavanje kradje i šta raditi posle ako do toga dođe, vodite u ovoj temi...

:wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

evo nasao mrzi me da edit

http://www.ovi.com

Registrujete se stigne vam poruka kacite vase slike itd i blokirate telefona kada vi zelite :lol: :lol: :lol:

carov
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Pon, 12. Jan 2009. 05:21

Post od carov »

pre 2 nedelje mom drugu su ukrali phone (kupio ga preko mts-a) i otiso prijavio da je ukraden i 5 dana kasnije policija zazvonila na vrata lopova i uzela phone...

stefanbg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Jan 2008. 06:32

Post od stefanbg »

Bio sam u policiji i ne rade nedeljom :shock: :shock:
Nego, cemu sluzi ovaj sajt. Registrovao sam se, ali bas ne shvatam najbolje

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

To sluzi dok ti nije ukraden fon ;) tj imas ga prijavis ga tu i kada ti neko ukrade ti ga zakljucas. Prijavi svoj fon u listu sa IMEI

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

markosvaba, jel taj Ovi samo za Nokiju ili mogu i ostali proizvođači ( sumnjam, ali bolje razreši dilemu )
Nokia Lumia 630

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ja na mojim telefonima (posto su vecina smart) koristim program koji automatski zakljucava telefon ako se promeni kartica jos sam skinuo novu verziju pa ne mze telefon ni da se flesuje dok se ne ukuca kod........ako ga ja ne koristim nece ni oni :P A sto se tice kradje telefona i prijavljivanja u sup lepi ti ;judi kazu da ima minimalna vrednost koju roba mora da zadovolji da bi mogli krivicno da gone lice....U prevodu to znaci da je sup duzan da i telefon od 50 evra trazi i kad ga nadje da vrati vlasniku ali oni ne pokrecu optuznicu zato sto e ne isplati a ti ako hoces goni ga privatno za 50 evra :|

P.S. mojoj drugarici su 2 puta krali nokiu 7500 i oba puta su joj vratili telefon iako je nov telefon 170 evra ali njen cale je radio u supu i zna koga treba da pita.......uostalom za cas ga nadju om mora da ga ukljuci a cim ga ukljuci mobilni operater salje poruku policiji sa tacnom lokacijom gde se nalazi prijemnik.(pod istu foru kao kad vama stigne porua>Broj xxxxxxxx je ponovo dostupan. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

uh... ne ide baš to tako... mislim lepo bi bilo kada bi sa tim programom bio siguran da niko neće koristiti tel... takodje ovo sa porukom od operatera... nije to baš sve tako jednostavno... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

Pod uslovom da ne postavi karticu za Slanje laznog signala. video sam na jednom ruskom sajtu nesto tipa kradja prodaju po ceni od 100 $ :lol:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

markosvaba, i dalje tvrdim da je zakljucavanje preko sajta, samo na osnovu IMEI-ja, nemoguce. Da li si ti to ikada probao? Da li mozes, sto detaljnije, da opises sta se konkretno desava ako ti ukradu telefon koji si ti registrovao na sajtu koji si postavio?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

Evo ovako. Testirao sam ali sada su malo promenili izgled sajta pa cu opet pokusati detaljno da ti objasnim. Ovako je radjeno

Odes na sajt registrujes se uneses svoj imei upises svoj broj telefona stigne ti poruka i kaze da povezes telefon preko usb kabla i onda se vrsi neka sihronizacija. Ocigledno preko sihnronizacije prepoznaje karticu. Ti odes na sajt i ima opcija zakljucavanja telefona kliknes na nju uneses pass i mozes da odredis dal ces da zakljuca cim se konektuje na net ili na GPS. E sada ne znam gde je ta opcija posto je promenjen izgled ali pretrazicu sajt samo da se setim pass-a. Mozes da odaberes poruku koju ce ispisati na tom zakljucanom telefonu. npr "vratite te mi fon zaklacu vas". On koju god karticu oce da ubaci fon je zakljucan. ISPROBANO

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

markosvaba, ISPROBANO = ti si isprobao ili ISPROBANO = "ortaci"/"neko na nekom forumu" mi je ispricao?

Jednostavno je TEHNICKI NEMOGUCE da ti neko blokira proizvoljan telefon samo na osnovu IMEI-ja, a da nije operater (daklem u nasem slucaju mt:s, telenor ili vip). Moze tako nesto postici ako je instaliran "sigurnosni" softver na telefonu. Ako je nesto instalirano na telefonu to se da i ukloniti.

Pored toga sajt za postovanje fotografija me podseca na sve samo ne na sajt za zastitu telefona od kradje ;-).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori