Polovni fonovi bez papira uz LK

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Polovni fonovi bez papira uz LK

Post od ilkebgd »

Da li sam ja zaista mnogo zahtevan ako trazim da polovan tel. koji kupim obavezno ima papire, tj. racun/garanciju (makar i isteklu)??

posto vidim da gomila ljudi kaze da nema papire i kao cude se sto to trazim... :? :unsure: i onda neki kazu kao dace mi fotokopiju licne karte, garantuju da je legalan tel. itd... koliko je pametno na to pristati?

jel moguce da stvarno toliko ljudi izgubi papire? :ohmy: ili su to fonovi skidani sa mreze ili sta :roll: :ohmy:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

ilkebgd, Nisi uopste zahtevan,to je sasvim normalno.Ti dajes novac i naravno da za njega ocekujes optimum i tu nema sta da se kolebas i ustrucavas.Slobodno trazi garanciju,licnu kartu i po mogucnosti malo procackaj telefon pre samog cina davanja novca, ukoliko se odlucis za kupovinu.
Jedino prihvati telefon bez papira i licne ako poznajes prodavca i mislis da te nece izraditi, inace je ne bih bio poverljiv mnogo,narocito ako je neka veca suma u pitanju.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Nema nikakve veze da li su telefoni skidani sa mreze ti ces papire i garanciju da dobijes u svakom slucaju jer i da su skidani svaka mreza daje garanciju tako da onaj ko ti preproda telefon mora da ima garanciju mreze.

P.S. tipican primer je iPhone ne moze da se kupi legalno kod nas ali oni koji ga prodaju daju garanciju mreze od koje su ga skinuli(za evropu je T-mobile za USA je AT&T) + dobijes appleovu garanciju.....samo je pitanje koliko zaista ta garancija moze da posluzi ako ti se mobb zaista pokvari 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Pa vidi ja sve svoje garancije cuvam na jednom mestu, ali n82 koji sam prodao kljunu sam uzeo preko racuna firme i negde sam zaturio i granaciju i racun. I nigde je nije bilo, da bi se na kraju ispostavilo da je stajala u nekoj levoj fioci ispod nekih trecih papira :)

Sad cekam da mu to posaljem :D
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, , desava se zaista se zagube papiri, ali ja mislim da doabr deo onih koji ne daju papire hoce nesto sakriju. Nije bitno da li je garancija jos validna - garancija i racun pokazuju kako je i kada telefon nabavljen. Ako neko zeli da godinu dana star telefon da proda kao 2 meseca star i "jedva koriscen" naravno da ce "izgubiti" garanciju i racun.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Iskreno ljudi meni niko nikad nije trazio garanciju i rachun, ali sam uglavnom poznatima i prodavao telefone. Za E61 i iPhone imam garancije, za ostale telefone nemam odavno vec, a o racunima da ne pricham. to definitivno nemam, niti sam ikada cuvao.
Nadalje ovo govorim u svoje ime, ali ja nikoga pa i nepoznatog pri prodaji telefona nisam slagao, sve sam rekao kako jeste, jer ja najbolje znam kako se odredjeni uredjaj ponasha. I nije mi fora da nekoga izradim. Ne cini drugima sto ne zelis da se desi i tebi je jedna od maksima po kojima se ja ravnam.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

neovo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 164
Pridružio se: Ned, 19. Feb 2006. 18:45
:: ///
Lokacija: Novi Sad

Post od neovo »

dzabe trazis papire od nekoga ko nije napisao da ih ima :) pogledaj malo oglase na ovom sajtu,mozes na prste nabrojati koliko ima telefona sa kutijom i garancijom... inace polovnjaci ovde u oglasima su jedno 10-ta ruka(u najboljem slucaju),prodaju ih uglavnom preprodavci i manje-vise su ispravni uz neke "sitne" nedostatke...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa ono, desi se da se zagubi garancija, papir k'o papir. Ja za vecinu nisam imao, ko zna gde je to. Evo i vazeca garancija za moj trenutni telefon nije kod mene vec kod drugara, a on ko zna gde je stavio tako da, sve je moguce....

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Po meni to je dosta neodgovorno :roll:, koji je bre problem sacuvati papire... stvarno ne kapiram... ja kad kupim tel. u kutiju mi naravno stave i garanciju i racun, ja ih u kutiji i ostavim, zasto bih ih vadio i posle i za godinu dana kad ga prodajem uzmem kutiju, u kojoj su naravno i papiri, potrpam u nju i slusalice, kabl, punjac, telefon i prodam na obostrano zadovoljstvo i mene i kupca... 8) eh kad bi tako svi radili... :roll:

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Odakle vam ideja da su uopste telefoni legalni? Ko jos danas kupuje legalne telefone? Rasprava koju vi vodite (papiri i garanacija) je vrlo diskutabilna kada u ovoj zemlji telefon na crno kosta i do 300e jeftinije od legalnog! Nikada u zivotu nisam uzeo telefon u radnji! Ali nikada. Uvjek je to bio jedno-te-isti covjek iz oglasa, sa kojim sa izgradio super odnos, i uvjek imam popust. Od 12 godine do sada sam bar 5-6 telefona kod njega kupio i ne zna se koliko puta ljude uputio na njega. U zivotu nisam nijedan kvar na telefonu niti biolo koji od mojih prijatelja koji su ga kupili kod njega.
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Leonel, veruj mi da ces i ti veoma brzo kupovati legalne telefone (ili one preko mreze),samo gospoda carinici da odrade dva puta svoj posao (naravno ceka se nalog nekog tamo...) i vise nema mobova iz sverc kanala....
Isto kao sto je uradjeno sa radnjama,pa sada svi drze (barem u izlogu) original nokie iz AC ili Mobis-a!
D500&E71

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Uvek trazim ili papire ili LK,ako papira nema...Mislim,to uvek je krajnje diskutabilno,jer vec neko vreme kupujem samo novo i legalno.Tako sam najsrecniji i najmirniji.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Leonel, evo ja kupujem uglavnom legalne telefone. Tacnije, pored legalno nabavljenih kod zastupnika, ranije sam kupio par telefona koji nisu nelegalno uvezeni/skidani sa mreze ali vise nemam nameru da kupujem takve (nelegalne) telefone. A jos manje "nove" telefone preko oglasa.

Sto se tice razlike u ceni ona nije 300 evra, osim mozda kod telefona cija je cena reda 1000 evra. Razlike izmedju legalnih i nelegalnih retko prelaze 20% "nelegalne cene". Tu razliku cu rado platiti da budem siguran u ono sto kupujem.

Posebno ne kupujem telefone preko oglasa sa "preterano povoljnom cenom" - oni najcesce ili imaju neki problem ili su rezultat kradje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

tomas i ja sam se cimao oko skidanih teleofna sa mreze ali cinjenica je da neke modele telefona ( konkretno KS 20) ne mogu da se nadju u srbiji legalno kod uvoznika a kamo li da nisu skidani sa mreze....tako da mi ne trenutna situacija ne ostavlja mnogo opcija da biram :dry:

P.S. preko oglasa ne bih uzimao jer cinjenica je da nemam mnogo poverenja u ljude tako da vise volim da ja budem prvi koji ce da izvadi telefon iz pakovanja i ako se nesto,ne daj boze, desi znacu da je moja krivica(ili da aparat nije bio ispravan) pa necu da razmisljam ko je kriv. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Pa kad bi onda mi u BiH kupili neki legalan telefon kad nema zvanicnog distributera za npr. Nokia telefone, dok ima za Samsung ali samo u Sarajevu... :) U Banja Luci je jedno vrijeme bila ovlastenja radnja Nokia, tj. iz Zagreba je ovdje otvorena ovlastena prodavnica telefona ali je npr. N80 koji je u nekim drugim radnjama kostao nekih 500 eura u toj ovlastenoj radnji kostao 900 eura..... :disgust: :disgust: :disgust:

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Tomas: Da ta razlika do 300e, je bas na modelu Carbon, koji namjeravam uskoro da kupim zato kazem, da mi je ljepse da ga platim 950 kod provjerenog covjeka, sa full opremom, u pakovanju, nego to isto za 1320e u NOKIA shopu... Je uopste nisam spreman da pljunem skoro pola vise, za sta? Da znam sta sam uzeo? Znam sta sam uzeo. AKo bude nekih kvarova, lako cemo to rijesit - vracanjem.
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Dobro, al moras da shvatis da ne znaju svi ljude koji prodaju telefone. I da ti NIKO nece uzeti telefon nazad... Kad kupim u Nokia shop-u znam da MORAJU da ga uzmu nazad ako ja nisam kriv. Lik preko oglasa ce ti reci NIJE MOJ PROBLEM, dzabe ti garancija. I To je to.
Ja znam coveka, preko njega kupujem telefone, i znam da nisu uvek preuzeti od legalnog zastupnika (nekad jesu nekad ne), i eto, ja prihvatam rizik. Al on mi to lepo naglasi. Svaki put. Kocka je moja, a ne njegova. On je bio posten i to je to... AL ja sam ustedeo sebi 150 evra tako, i sto da ne? a ako mogu, uvek cu uzeti legalan tel, ako razlika u ceni nije jedna nova 6300 na primer.
Nokia E71... Elegant, but deadly

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

kapoerista90, razlika u ceni je relativna stvar,sve zavisi koliko kosta aparat koji kupujes...normalno ako uzmas nesto od oko 300e da je ta razlika besmislena,ali ako uzimas nesto skuplje (kao npr Leonel, ) onda ti je ta razlika beznacajna!
Ja da sam Leonel na tvom mestu (tj da hocu da kupim carbon) iskesirao bi cenu u Nokia shopu,jer nisu male pare u igri (a veruj mi da se ljudi danas prodaju za mnogo manje pare),pa da ne bude posle ovo-ono! Mada sa jedne strane te i razumem,jer je stanje u naciji da svi hoce bmw 5 ali ne bas legalnu...tj da za manje para kupe neki statusni simbol i nakon toga sebe proglase uspesnim ljudima,a najveci uspeh coveka jeste da bude covek!
D500&E71

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

loki13, slazem se sa tobom, ali se ja bash ne nalazim u toj situaciji. ali ja ipak ne moram da idem dotle :P Postoji jedan nacin resavanja (svih) problema u CG i zove se "vezati nekome mu*a u cvor" zezne li te :roll: Tako da ako neko pokusa da mi kaze: "to nije moj problem" nebi mu to preporucio, jer se tada stvarno potezu opasne rijeci/djela...
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Leonel, a sta ako konta strana potegne jos opasnije reci i dela???
Moras znati: I od najludjeg ima ludji....
:P :P :P
D500&E71

Odgovori