sta ste dobili uz telefon ?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Shakal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 23:54
Kontakt:

sta ste dobili uz telefon ?

Post od Shakal »

Trebam danas da uzmem nokiu 6600 , pa me zanima sta treba da se dobije uz telefon , moj drug je dobio cd s nokia pc suit-om ali bez sluski , ako slucajno ne daju pc suti uz telefon da li da uzmem fon ? da li moze bez toga da BT radi lepo i koliko je korsitan nokia pc suit , jel ima neko da nije dobio cd uz nokiu 6600 ?

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Uz telefon moraš da dobiješ samo punjač i uputstvo, sve ostalo zavisi da li je tkz. full pack, a tu ulaze cd, data cabl, slušalice, uputstva na stranim jezicima.....

U osnovi PC sute možeš da skineš sa nokia sajta i velik je nekih 35mb, tako da sve zavisi koliko ti je brza veza, ako si "spor" na internetu onda bi bilo dobro da tražiš cd.

BT će da radi bez pc suit-a ja ga tako koristim za sve telefone, SE, Motorole, nokie.... znače sve koji imaju opciju BT, i to ti je najbolje rješenje. Bez pc suit-a će raditi i IR, a naravno i čitač kartica.

Većina korisnika će reći da je Nokia PC Suite sr...e i neće pogriješiti.

Bilo bi dobro da tražiš ful pakovanje, ali računaj da 6600 ne podržava data kabl, znači maksimum ti je cd, punjač, eventualno slušalice. Po meni taj cd nije mnogo bitan kada se radi o 6600, ali bilo bi dobro da imaš uputstvo ako nisi koristio symbian. :D

probeat
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 25. Dec 2004. 15:56

Post od probeat »

Takodje treba da kupim N6600 ali nisam jos odlucio gde bas zbog toga gde se sta dobija,garancija,nov/polovnjak.....Ako je uzmes napisi (bar u private msg ako je zabranjeno reklamiranje) gde si je uzeo i sta si dobio uz nju?HVALA!

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Po nekom pravilu, treba da dobijes sve sto je firma navela, ali posto se kod nas 90% telefona "svercuje", dobijes samo punjac i fon, s druge strane, ako oces original model, odes u tehnomarket, platis skuplje i imas original telefon u full pack :wink:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Tehnomarket, ha... Vecina telefona im je skidana sa mreze...
Standardno za uz fon je punjach, uputstvo i CD. Slushalice se retko gde dobijaju...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Uz 6600 mora(mada mnogi neće da daju) da se dobije:

tanki punjač ACP 12E
hendsfree, različiti dolaze, svi su za jedno uvo
CD sa PC Suiteom
baterija BL 5C
Nokia MMC kartica od 32 mb :mrgreen:

Sve to treba da pude u originalnoj plavo-beloj fensi kutiji na dva nivoa, unutar koje su uputstvo, dodtano, brzo, uputstvo, telefon, baterija, punjač, moraju biti upakovani u kesice, i stavljeni u veliki, tekstilom obloženi, plastičnistalak, koji održava ne klimanje delova unutar kutije. Baterija nije u telefonu kada se kupuje, ali MMC kartica jeste. Kada se sve ovo zadovolji, telefon košta više, ali je potpuno nov.
Poslednja izmena od Ludak u Čet, 10. Feb 2005. 15:12, izmenjeno 1 put ukupno.
U susret novim izazovima...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Možda potpuno nov, ja imam takve, a sa mreže su, trenutno imam 6630 sa TIM mreže pakovanje ima čak i bt slušalice, ali je telefon sa mreže, garancije nema, ali ovo što je ludak pomenuo, a i ja je bolja opcija i daleko sigurnija od bilo koje druge :mrgreen:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa trebale bi i slushalice da se dobijaju ali 90% ranji ih ne daje...
@ludak

Zar se uz 6600 ne dobija mmc od 32mb... 8O 8)
Ja nisam video da je neko uz 6600 dobio mmc od 12mb... :oops: :D

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ni u inostranstvu se ne dobijaju chesto slushalice uz 6600... barem je tako bilo...
12MB? Nikad nisam ni video mem. karticu od 12MB... :mrgreen:
Znam vishe ljudi koji imaju 6600 i svi su uz nju dobili 32MB...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Bice se ludak zbunio...pa umesto 32 napisao 12...ti brojevi su blizi pa pritisnuo pogreshan.... :mrgreen: :mrgreen:
A mislim da nepostoji od 12mb...ima od 8..ali nikako od 12... :mrgreen:

Sve koje znam su dobili 32mb....

pendula
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 11:58

Post od pendula »

uz moj fon(6230)sam dobio slusalice,MMC od 32mb,nokia pc suite,punjac,uputstvo
u COM trade-u 8) :lol: :roll:

misko2005
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Ned, 02. Jan 2005. 21:44

Post od misko2005 »

tanki punjač ACP 12E
CD sa PC Suiteom
baterija BL 5C
Nokia MMC kartica od 32 mb

Sve to treba da pude u originalnoj plavo-beloj fensi kutiji na dva nivoa, unutar koje su uputstvo, dodtano, brzo, uputstvo, telefon, baterija, punjač, moraju biti upakovani u kesice, i stavljeni u veliki, tekstilom obloženi, plastičnistalak, koji održava ne klimanje delova unutar kutije. Baterija nije u telefonu kada se kupuje, ali MMC kartica jeste. Kada se sve ovo zadovolji, telefon košta više, ali je potpuno nov.

E ja sam to sve tako dobio uz moju 6600 :)
I jos je cak Made in Finland!
:) :)
Tako pise nazad na fonu :)
Lucky me :)
I have nothing to say...

faraon
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 30. Jan 2005. 22:13
Lokacija: makedonija
Kontakt:

Post od faraon »

Posto taj telefon imao sam ga pre godinu dana i ja se slazem sa ovim citatu!Uz telefon moraš da dobiješ samo punjač i uputstvo, sve ostalo zavisi da li je tkz. full pack, a tu ulaze cd, data cabl, slušalice, uputstva na stranim jezicima.....

U osnovi PC sute možeš da skineš sa nokia sajta i velik je nekih 35mb, tako da sve zavisi koliko ti je brza veza, ako si "spor" na internetu onda bi bilo dobro da tražiš cd.

BT će da radi bez pc suit-a ja ga tako koristim za sve telefone, SE, Motorole, nokie.... znače sve koji imaju opciju BT, i to ti je najbolje rješenje. Bez pc suit-a će raditi i IR, a naravno i čitač kartica.

Većina korisnika će reći da je Nokia PC Suite sr...e i neće pogriješiti.

Bilo bi dobro da tražiš ful pakovanje, ali računaj da 6600 ne podržava data kabl, znači maksimum ti je cd, punjač, eventualno slušalice. Po meni taj cd nije mnogo bitan kada se radi o 6600, ali bilo bi dobro da imaš uputstvo ako nisi koristio symbian. :D[/quote]

misko2005
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Ned, 02. Jan 2005. 21:44

Post od misko2005 »

Pa da...
Ja imam instaliran PC Suite a nisam ga ni podesio jer sam po forumima video da treba ovo ono,da se zezas itd.
Nemam ja vremena za to.
Najlakse kad kupis BT samo instaliras drajver i lepo prebacujes :)
I have nothing to say...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

misko2005 napisao:Najlakse kad kupis BT samo instaliras drajver i lepo prebacujes :)
To i ja kazem. Imam i chitach mem. kartica (koji je dobar za vece kolichine), i USB kable, ali je preko BTa najbolje... :wink: :P 8)
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Cakani Caja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:07

Post od Cakani Caja »

Sta se sve kod nas dobija uz nokiu 7610? Jel postoji neka razlika izmedju prodavnica, tipa jedna daje sluske a druga ne, i nasta treba da obratim paznju pri kupovini fona? :unsure:

misko2005
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Ned, 02. Jan 2005. 21:44

Post od misko2005 »

Obrati paznju na to sta sve dobijas uz telefon i pogledaj koja je verzija firmware-a :)
A to za sluske zavisi od prodavnice...ako je darezljiva :wink:
I have nothing to say...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Uz Nokiu 7610 MORA da se dobije sledece (a to sto kod nas vjerovatno u vecini prodavnica ne daju pola je druga prica...):

- telefon
- bateriju (BL-5C)
- punjac
- RS-MMC od 64 mb i adapter za obicnu MMC
- slusalice (mono, al su dvije cini mi se)
- uputstvo
- cd sa programima
- garanciju.

Ima postenih prodavnica, moj brat je recimo uzeo 7610, kad je bio 350e u Bg-u, ovdje, u PG, za 340e, sa ovakvim pakovanjem, original cini mi se finska jos da je bila. (ovo pricam zato sto je kod nas obicno skuplje nego u Bg-u, a ako nije onda je telefon il skidan s mreze pa bez pola paketa opreme, ili kraden :D )
Dakle, samo gledaj da naletis na dobru prodavnicu... 8)

Cakani Caja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:07

Post od Cakani Caja »

Hvala! Drugar je pre par meseci kupio 7610 pa se pozalio da nije dobio slusalice uz telefon. Ja planiram da ga uzmem ovih dana pa me zanimalo jel to standardna fora ili je on naleteo na takvu radnju!

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Full paket nokije 7610 obavezno mora da sadrzi slushalice...
Kad budesh qpovao telefon, obavezno obrati paznju da nije skinut sa neke mreze (npr. T-Mobile) i da je proizveden u Finskoj! :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Odgovori