Prisluskivanje...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Prisluskivanje...

Post od stefank »

Da li je moguce da neko nekoga prisluskuje nekako preko moba? :roll: Ako jeste, kako, i kako je moguce da taj neko prisluskivani primijeti da ga prisluskuju? (nemojte pogresno da me shvatite, ne mislim ja to da radim, nego me evo recimo da neko me pitao jer misli da ga mozda neko prisluskuje, ozbiljan sam) :roll: I ako to moze da se radi, kako moze da se izbjegne? Jel npr. satelitski mob ne moze da se prisluskuje? :roll: Tnx.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa naravno da moze da se prisluskuje... i naravno da moze da se izbegne ali nikako sa obicnim telefonima nego sa telefonima koje koriste napredne metode zastite, tipa skriptovanja podataka... a da se provali moze verovatno ali ja nzn kako... moze i satelitski mob da se prisluskuje ako nije bezbedan... verovatno si cuo u filmovima, posebno americkim :lol:, kada kazu prelazimo na bezbednu liniju....
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Da, da, ali kako se ostvaruje ta bezbijedna linija? :) Nije cisto da me zanima, nego mi treba... :roll: Pa dobro, ali satelitski valjda mnooogo teze? :roll: A znaci, mora nesto i da ukazuje na to, krchanje, ovo ono...? :roll:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

E sad vetj mnogo pitas... :mrgreen: mogu da ti objasnim kako ja to kapiram ali nisam neki strucnjak za to... znaci bezbedna linija se ostvaruje kada imas 2 telefona koji imaju iste enkodere... znaci ti kada pricas telefon tvoj glas kodira putem nekih skripti a drugi tel zna te skripte pa moze da dekodira to... i obrnuto... isto je satelitski jer on moze da ti uhvati signal... koji ako nije kodiran ili kako se vec to zove lako se prisluskuje... a nema nikakovog krcanja ili slicnih stvari...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Hm... Mora da ima nesto... Hvala ti ipak... Jel zna neko drugi to, malo strucnije da objasni... :roll: Pogotovo te "bezbijedne linije"... :roll:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa pazi ako neki glavonja bas hoce da te prisluskuje i ima opremu ti prakticno ne mozes da se odbranis od toga... sem ako i ti nemas tu opremu.... :oops:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

A ta oprema, kolko kosta...? :roll: A jel imaju neki posebni telefoni koji se bar nesto malo brane, tipa sjeckanje ili tako nesto? :roll: Neki program mozda? :roll: Al nemoguce da ne moze nikako da se otkrije, krchanje ili tako neshto? :roll: A i kako to ide inace, nakace se na repetitor ili shta...? :roll:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa pazi, postoje vise nacina da te prisluskuju... mogu da ti hvataju signal ali onda mora da su u blizini tvojoj ili da preko operatera rade... nema nikakvih promena na zvuku i ti to ne mozes da provalis... oprema ne znam koliko kosta... toliko ja znam o tome... mislim da nemas neki program za to... imas telefone koji su sigurni... mislim da su to uglavnom satelitski telefoni...
O5 kazem da nisam neki strucnjak i da je veoma moguce da sam loopio nesto :oops:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

022
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 19. Dec 2004. 07:14

Post od 022 »

ako si gledao film Paparazzi, u tom filmu koriste nesto kao toki voki koji hvata frekvenciku mobilnog

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Ja nisam cuo za spravu koju je la dur naveo ni za program koji sifruje poziv (symbian)...
Poslednja izmena od Kuzman u Ned, 27. Feb 2005. 00:28, izmenjeno 1 put ukupno.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pročitajte moj post u vezi IMSI i IMEI kodova, možda vam bude malo jasnije kako to funkcioniše. Kuzmane, ako repetitor može da kontroliše par stotina brojeva (i hiljada), sličan uređaj na istom principu takođe može da izoluje i prisluškuje bilo koji broj ako tačno znaš IMSI kod broja koji hoćeš da prisluškuješ. Oprema postoji a mi obični smrtnici od toga ne možemo da se odbranimo. U zgradama u kojima se primenjuju visoke mere zaštite i obezbeđenja, nije dovoljno ugasiti mob, mora i baterija da se skine. Mislite o tome... 8)
Najsigurnije rešenje je IP telefon... :wink:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

E, a ako se IMSI broj nekako izmijeni...? :roll: Da, to sam cuo, neki vade i sim karticu i ostavljaju fon u kolima... :!: :roll: IP telefon = satelitski ili...? :roll:
Ovo za fon, to nesto fon radi ipak neke aplikacije i kad je fon ugasen, meni npr. program za screensaver se pali i kad ugasim fon... 8O Tako da sam se u to i uvjerio da nije bas skroz off... :)
A jel moze recimo ona dual kartica nekako da zavara to...? :roll:
Miskoni, a ne moze nikako da se primijeti, npr. krchanje pri razgovoru ili tako neshto...? :roll:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Telefon radi i dok je ugashen, ali ne i ako mu je izvadjena baterija, shto pokaziju i naprimer opcija budilnik, tj. ako ste podesili budjenje i ugasili telefon, on ce ipak da se upali i probudi vas... :mrgreen:

Post No. 1111
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Stefank
Pa, uvek imaš neke smetnje, a šta je uzrok istih - to je pitanje. IMSI broj može samo operater da menja.

IP telefon spojiš na komp, izađeš na net i pričaš koliko god hoćeš i sa kim hoćeš, bilo gde u svetu, po ceni lokalnog razgovora i vremena provedenog na netu. Ali takav saobraćaj može da se detektuje, pa ako Telekom otkrije upotrebu, slede žestoke kazne, jer je to kod nas zabranjeno, tačnije, Telekom ne dozvoljava upotrebu, ali će to pasti zajedno sa monopolom. Bez obzira što upotreba može da se otkrije, sama komunikacija je vrlo bezbedna.

Pouzdano znam da se u neke digitalne Alkatelove centrale ugrađuju moduli koji omogućavaju upotrebu IP telefona isto kao klasičnog.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Da, da... tako su ubili nekog lika u Rusiji... raketa ga je pronasla na osnovu signala iz mobilnog koji je bio ugasen ali mu baterija nije bila izvadjena... a tip je bio u blindiranim kolima i imao je ogromno obezbedjenje tako da je to bio jedini nacin da ga ubiju...
Izgleda da nista nisam loopio :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa to za smetnje, nije uvijek, bas rijetko se dese... :roll:
Jel to ono VoIP? Ima li to veze kakve s brzinom konekcije? (ja imam ISDN, bi li bilo dovoljno?)
Mada mene zanima ovo preko mobilnog, fixni nije problem, ima NetMeeting ako nista drugo. :)

Odgovori