Problemi sa servisiranjem telefona u garantnom roku

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
owc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 19. Avg 2010. 15:25

Post od owc »

A zatim sam im nakon gore prezentovane informacije da u Srbiji nema te sile koja moze da ponisti garanciju poslao i sledece (opet kuke - sta da radim):

VIP mobile d.o.o.
BEOGRAD

Beograd, 20.08.2010.


PREDMET: Dopuna žalbe od 11.08.2010. na odluku o ukidanju garancije za telefon HTC A3288

IMEI 358355022683078 a na osnovu izveštaja ovlašćenog servisa po prijavi


Poštovani,

dostavljam Vam (teško dobijenu) informaciju direktno od kompanije HTC na osnovu koje su se moje sumnje u to da BEGRAM SERVIS, koji je poništio garanciju za moj telefon, ima autorizaciju da uradi nešto poput toga, pokazale opravdane - da ne govorimo o tome da li je bilo ko iz tog servisa imao ovlašćenja da čak i dodirne moj telefon.

Najlepše Vas molim da, kao deo ugledne evropske kuće, prekinete ovu priču na najjednostavniji mogući način.

Sve što ja (možda) mogu da izgubim je telefon – i nije neki gubitak.

Vaš gubitak u slučaju širenja ove priče, a ja sam veoma uporan čovek, pogotovo kada sam 100% siguran da sam u pravu, može biti daleko veći jer ću u slučaju vašeg nastavka tokom koji za mene nije pravedan i ispravan morati da angažujem nadležne inspekcijske a po potrebi i druge organe ( a zašto ne i neke medije) kako bi se ustanovilo ko je u pravu po svim osnovima. Ovo nije pretnja već logičan sled stvari.

Ponoviću, uopšte u pitanju nije novac već težak princip jer znam da telefon nisam ni na jedan način oštetio niti je bilo ko drugi mogao to da učini. Na telefonu je očigledno fabrički loš zaptivni sloj ekrana i to nije prvi slučaj. Pogledajte malo forume po internetu pa će Vam sve biti jasnije.
  • Izmenio Miškoni:: "kuke" zamenjene našim slovima

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

sve je to fino. sledeci put skrati malo, jesi elokventan, ali je sve moglo da se "sabije" u trostruko kracu poruku. :wink:
iPhone 4.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

owc, nadam se da im nisi poslao u ovoj formi sa sve {}'~` umesto nasih slova. Sta je to? Koristio si neki YUSCII font?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

owc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 19. Avg 2010. 15:25

Post od owc »

Marko_NS kada ratujes sa nekim moras da mu pokazes da imas vremena a i volje za taj rat kao i da si ubedjen da si jaci (ovde citaj "da si u pravu"). Onaj tamo koji cita prvo ce se zapitati zasto bi neko trosio toliko vremena AKO ZAISTA NIJE U PRAVU - stvar psihologije. U direktnom kontaktu sam sazetiji, ali nisu mi ga jos uvek omogucili :-)

tomas.hokenberi, vec sam istakao izvinjenje zbog "kuka". Oba pisma su pisana u Wordu (Switzerland) i poslata fax-om VIP-u u savrseno citljivom stanju (ikao su mozda oni mnogo vise zasluzili da se muce nego ucesnici ovog foruma). Izgled je rezultat nakon copy/paste iz Word-fajlova.

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

owc, sto se mene tice sve si im lepo rekao i mnogo me interesuje kakav ces odgovor dobiti od gospode iz Vip-a. :chytry:
P.S. Sad videh reklamu na mobilnom svetu(a i stalno mi iskace na msn-u): "ZNAS DA ZELIS, A SAD ZNAS DA MOZES!" HTC HD2...samo su izostavili: "SAMO NEMOJ DA VAM SE POKVARI, JER ONDA NISTA NE MOZES!"
Poslednja izmena od cure2fast u Ned, 22. Avg 2010. 17:06, izmenjeno 1 put ukupno.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

owc, ovo nema veze sa mobilnim telefonima i konkretnim problemom, ali da imas neku korist evo ti koristan hint: nemoj ni u Ms Wordu ni nigde drugde koristiti YUSCII fontove (tipa "YU L Swiss") i slicne. Instaliraj na windowsu Serbian Latin i Serbian Cyrilic keyboard i koristi Unicode fontove izbeci ces tako dosta problema. Da si radio copy/paste unicode teksta ovde bi se videla sva slova.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

owc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 19. Avg 2010. 15:25

Post od owc »

cure2fast, telefon je jos uvek na "ekspertizi' - ko zna, mozda i sa jednom od viza. Za sada ni rec nije stigla od njih - verovatno spremaju novu "strategiju" posto sam im ukazao na sve poslovne i pravne propuste. Ono sto ja ocekujem je da pronadju sada neku "rupu" koju sam ja propustio a ne bi me cudilo i da urade nesto sa telefonom sto ce ici njima na ruku. Medjutim, osnovni njihov problem sada je to sto ja u rukama imam dokaz sta su PRVO uradili a to prvo im je kamen o vratu jer nisu postupili ispravno.

za sve one koje zanima saljiva prepiska sa HTC-om link je http://contactus.europe.htc.com/wFrmMailLogin.aspx

ticket: 10CSCW33ENA000004
address: owc@my-its.net

klik na View Replied

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

owc, taj ovlasceni servis u Hrvatskoj (AGRAM) ima ime koje je sumnjivo slicno sa imenom servisa u koji su ti poslali telefon (BEGRAM). Da nije taj BEGRAM neka njihova ispostava?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

tomas.hokenberi, ako jeste, onda je owc pisao poruku 3 sata za dzabe. :|

s*anje. e, o tome je trebalo razmisljati.
iPhone 4.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Neka je BEGRAM ispostava AGRAMA, ali jasno pishe da nisu ovlasceni servis, HTC ih NE priznaje, i samim tim nemaju prava da papkaju uredjaj. Mogu da ga fleshnu ili tako sto. Sve drugo, nije u njihovoj nadleznosti, i duzni su da nadoknade stetu, jer ko ce sad dokazati da i oni na neki nacin nisu ostetili uredjaj?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

miodrage, pazi ovako - HTC nije u obavezi da poznaje internu strukturu AGRAMA. Oni su dali ovlascenje AGRAMU i ako nije drugacije specifcirano to ovlascenje moze da se odnosi na sve njihove servise i ispostave.

Obratite paznju na logoe:

AGRAM : SlikaSlika
BEGRAM:Slika
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

owc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 19. Avg 2010. 15:25

Post od owc »

miodrage - odlican 5 - ocigledno si procitao moj tekst od 19.08. gde izmedju ostalog stoji i recenica: "Ali zato na http://www.begramservis.rs/onama.html mozete procitati umnu recenicu u kojoj stoji da:Kompanija tesno sarađuje sa Agram servisom u Zagrebu koristeći njihovu ekspertizu kroz konsultacije i zajedničko obrazovanje." Super - tesno saradjuju, ali tesno saradjivati ne znaci biti ovlascen a sve sto je meni trebalo je ono sto sam dobio od HTC-a jer garanciju moze da ukine samo ovlasceni a ne "tesnosaradjujuci servis" tj. da je na papiru kojim se ponistava garancija stajao MMM AGRAM SERVIS logo, moja prica bi isla tezim putem - ovako momci nisu vodili racuna i to je otprilike kao da je neki klosar sa ulice uzeo moj telefon i rekao - (podrig) ponistavam garanciju za ovaj telefon. Osim toga sta ako pozelim da vidim HTC licencu (pojedinacnu ili grupnu) koja ukljucuje obucenost za servisiranje HTC telefona, ha.... - licenca za servisiranje u garantnom roku je jako osetljiva stvar i ne daje se Peri lozacu vec nekome ko je dao jednog ili grupu servisera na ozbiljnu obuku za servisiranje predmetnih uredjaja. Tako je bar napolju ali ovde, u Nacionalnom parku Srbija sve je naravno moguce pa i to da nam Hrvati presudjuju za telefone i ne samo za telefone (nisam nacionalista, majka mi je odande, samo mi SMETA). Pozdrav svima! Meda

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Ummmm ne. to je samo ogranak OVLASCENOG SERVISA. verovatno napravljen kako bi se smetnje tokom putovanja do hrvatske zaobisle.

tak' da, ne. al' lep pokusaj u svakom slucaju.
iPhone 4.

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

svaka čast owc, baš me interesuje šta će da bude od svega toga...
keep us informed! :)

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

E ovako sad: Zvao sam Begram servis i evo toka razgovora: JA:"Dobar dan, Begram servis? Bla,bla,bla...posiljka stize za 3 nedlje,pa to ste mi rekli pre 5 dana?" ONA:"Pa znate posiljke nekad znaju da kasne..." JA:"Da li vi imate neke veze sa Agramom?" Ona me je tu nesto smuljala, vise se ne secam, usvakom slucaju nije bila odredjena, tj. jasna. JA:"Dobio sam odgovor od HTC-a da u Srbiji ne postoji ni jedan zvanican predstavnik HTC-a?!" ONA:"Pa znate kako (malo se zbunila) ne znam kakav mi imamo dogovor sa Agramom, nisam bas upucena...". E ja tu krenem da pretim sa trzisnom inspekcijom i ona se ucuta, i na kraju mi rece onako dovidjenja, ali nikako odusevljeno. Onda lepo pozovem Mikros gde mi oni kazu da je Begram ispostava Agrama, i na moje pitanje da li imaju licencu, jer mi je HTC odgovorio da u Srbiji ne postoji zvanican servis (izvini owc, ali sam morao da se pozovem kao da sam se licno dopisivao), on mi rece da mi prepiska ocigledno nije bila dobra sa HTC-om i da Begram ima licencu. Na moje pitanje da li serviseri imaju licencu, on mi rece da moraju da imaju neku licencu i oni! Hmmm...zasto mi nesto govori da me slago na brzaka, :chytry: ,ali aj videcemo i to...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Po svemu sudeci Begram je izgleda samo ispostava Agrama. E sad zasto to lepo ne napisu/kazu nemam pojma. Valjda se plase da nekome ne smeta sto su "hrvatska firma"?!? :wacko:
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Ма једино, толики увоз нпр. аутомобила и делова за њих се врши из Хрватске...неком да смета пар десетина мобилних на сервису...:roll:
Слобода или смрт

owc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 19. Avg 2010. 15:25

Post od owc »

cure2fast, vec vidim sebe kako nicim izazvan sutra i ja zovem Begram a i Mikros opet, cisto da im damo jos malo ulja na vatricu, s tim sto cu ja da im trazim brojeve fax-a pa cu lepo da im faksiram zvanican odgovor HTC-a i da trazim da oni meni posalju fax-om (za uzvrat :-)))))) kada su im izdate (sada svi znamo) nepostojece licence, na cije ime glase, koji su brojevi tih licenci kod HTC-a itd. - tek da nam ne bude dosadno dok cekamo odgovor za nase telefone. Ah, da, pitacu BEGRAM i da li slucajno znaju gde se trenutno nalazi moj TATTOO broj taj i taj itd. Bilo bi vise nego divno da kazu da je poslat AGRAM-u ili negde jos dalje cime bi se do kraja uvalili u g.... Nema potrebe za izvinjavanjem jer je u opstem interesu da ovo bude isterano do kraja. Sto se mene tice, cela Srbija moze da ih pozove i tvrdi isto jer je to jednostavno ISTINA. Dakle pozivam sve koji imaju vremena i volje da ih zovu i da urade isto sto je uradio cure2fast, a ako im traze izvor informacije slobodno nek se pozovu na mene. Imam foto-kopir i mogu da umnozim HTC odgovor u milion primeraka ako zatreba - saljem postom, fax-om, e-mailom - po zelji. E skoro se nisam ovako zabavljao....

owc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 19. Avg 2010. 15:25

Post od owc »

Pre svega zahvalnost Miskoni-u sto je imao vremena da kuke pretvori u lako razumljiv tekst.

Kao sto sam obecao, nicim izazvan danas pozovem MIKROS i trazim vlasnika ili sefa servisa i posle jedno 10 minuta cekanja uz tirlulirlu zvuke javi mi se zena !?!?!?!? - Mirjana. Uljudno se pretstavim i kazem da je povod mog poziva cudan izvestaj o ponistenju garancije za moj telefon na koji sam podneo zalbu a osnovni razlog zelja da saznam sta se trenutno desava sa istim i da me zanima kakvi su to servisni lanci u Srbiji kroz koje prolaze HTC telefoni. Dadoh joj IMEI i onda zacuh cuveno "A to ste Vi....." ????? - "Znate li Vi gospodine da sam ja zbog Vas primala infuziju i td...... Sve u svemu zena je na kraju ispala korektna i dala mi sledece informacije koje mogu i ne moraju biti tacne.

1. Do pre par meseci svi HTC telefoni su u garanciji slati u Italiju

2. MIKROS servis ima ugovor sa HTC-m (??? nije htela da posalje fax-om) za 1st level servis - najkraci prevod glasi - sve mogu da mu rade samo ne smeju da ga otvaraju - jak ugovor.

3. 2nd level radi se u AGRAM-u u Hrvatskoj i to tako sto se telefoni salju njima preko BEGRAM-a a oni su zaboga neka njihova "ispostava" ovde u Nacionalnom parku Srbija

4. Nakon kratke razmene bitnih informacija slozila se da je u mom slucaju napravljena brljotina ali da mi je "uteha" da nisam jedini.

5. Na kraju me je obavestila da nemam potrebe da dalje podizem pritisak ucesnicima (VIP vristi najvise jer je dobio od mene onu HTC potvrdu da u Srbiji nema ovlascenog servisa) jer je moj telefon danas upucen sa jos 60-ak ostalih nazad u BEGRAM (citaj AGRAM) s tim sto je moj telefon vracen na direktni zahtev iz HTC-Eur da bi mu zamenili osteceni touch-screen U GARANCIJI.

6. Nije dobila obecanje od mene da cu prestati da dizem pritisak ucesnicima.:-)

Ostaje mi samo da cekam jer je rekla da to moze da potraje i 2-3 sedmice.
Eh, uzese mi igracku iz ruke, ali ne verujem ja potpuno u sve to pa cu sutra malo da zovem i BEGRAM a mozda malo i VIP (kao nista ne znam a dani prolaze i blizi se 45-i)

Ja sam za sada zadovoljan...ali nemam nameru da im maknem uze oko vrata.

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Dadoh joj IMEI i onda zacuh cuveno "A to ste Vi....." ????? - "Znate li Vi gospodine da sam ja zbog Vas primala infuziju i td......
:lol:
trebao si još da tražiš 200 evra zbog pretrpljene duševne boli i "to keep your mouth shut" ;)

Odgovori