Ebay i telefoni

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Ebay i telefoni

Post od Stefan33 »

Naime video sam se po ebay moze naci novih telefona koji su proizvedeni pre vise od 3-4 godine. Posto su cene vec debelo pale uzeo bih nesto za drugi telefon. Imao sam vec lunu i izgleda da bih mogao i opet :D Kako vam ovo deluje, da li su to pouzdane varijante, originali ili neki skart?

http://www.ebay.de/itm/Handy-Nokia-8600 ... 952wt_1139

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ima dosta ebay prodavaca koji nabavljaju i prodaju uglavnom renovirane/obnovljene starije telefone, ali neki imaju i ganc nove modele. Kako ih nabavljaju ne znam, ali u ponudi imaju svega i svacega. Ostane dosta neprodatih uredjaja po skladistima, pa se to valjda rasturi na sve 4 strane sveta. Ima jedan odlican kineski sajt koji ima dosta jos starijih telefona, tipa Nokie 6210, 6310, 8310, 6100, Ericssona T28, T29, R320 i slicno. Vecina su obnovljeni, ali ima i novih.
Stefan33, ako te zanima ta Luna, najbolje se raspitaj kod samog prodavca, da li je nova ili obnovljena (rekao bih da je ipak nova, jer pise "Neu"). A sam prodavac je siguran, jer ima "Top rating" od strane kupaca, kao i skoro 100% pozitivan feedback.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Green, Hvala za info ;) I mene su privukli taj rating i feedback prodavca, zapravo samo bi kod takvih trazio. Lunu sam imao i prodao je zbog lose baterije, mada za drugi fon ipak ce se vratiti u kolekciju, po mogucstvu ova nova :)

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Mozes i ovde kod nas u oglasima naci dobro ocuvanu Lunu za cca 60e i kupis novu masku za 15e i imas tel. sredjen ko bombona. ;)
Pitanje je kako ce te odrati ovi na carini kada se prima paket iz inostranstva, a jos je i mob. unutra.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Cuo sam od ovih sto narucuju sa ebayja da imaju foru da izbegnu carinu. Ja bih odma sad uzeo za 60e lunu i tu novu masku od 15e, samo ja ne verujem da je to moguce. Dok sam imao lunu ovde sam mnogo puta postavio temu o maski i niko nije znao resenje, zvao sam sve nokijine distributere i takodje nisu imali nista od toga, a dali su mi i savet da to ne radim cak i po cenu da nadjem novu originalnu masku jer 8xxx seriju niko ne moze da uklopi kao fabrika, zbog toga sam sumnjicav. Doduse je*es 50-60e, rizikovao bih, samo nema sanse da igde nadjem masku.

Evo sad svrljam po ebayju. Imaju nekih delova parcijalno pa to moze da se kupi, samo sto sve izadje daleko vise od 15e. Zadnji deo telefona moze kompletno da se ofarba jer je od metala, takodje i ona dole plastika, od napred sam nasao komplet novu masku za 20e

http://www.ebay.de/itm/NOKIA-8600-luna- ... 500wt_1054

E sad ne znam da li neko ume da to rastavi i sastavi bez da se negde rascveta ili ne daj Boze ostanu nejednaki zazori.

Spojio: IDzO
ne pišiti post za postom u istoj temi već koristite opciju izmeni

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Stefan33, idi na kupujemprodajem i naći ćeš šta sam ti gore napisao. :wink:
Meni se Luna isto sviđa pa pratim oglase, ali sada skupljam za neke druge stvarčice, pa nije toliko aktuelna.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Green, Koji je to kineski sajt koji prodaje te starije telefone ?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Ma ima tamo samih telefona, evo nasao sam 2-3 i to bas za te pare, ali ko ce mi promeniti masku i gde da nadjem original masku?

edit: Ima par tutorijala za promenu maske i za 8600 i za 6500 koji mi je druga opcija. Mislim da bih mogao sam da odradim to, uopste nije frka kakvu su mi predstavili u servisu 8) Jos kad bih nasao jace baterije za njih, ma milina.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Wicker Man, imas pp 8)

Stefan33, po mom misljenju, ako si vec zagrejan za Lunu, mozda je ipak bolje investirati u novu ili neku odlicno ocuvanu polovnu, nego se zezati sa tim maskama i njihovim zamenama. Tu covek ne moze nikad biti siguran da li ce sve ispasti kako treba.

Ako ti treba jos koji savet u vezi eBay-a, slobodno cimni ili ovde ili na pp...

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Ocuvana polovna otpada, jer ne postoji. Garantujem da ne postoji kao nova :smutny: E sad ovo sto kazes za maske i mene kopka iako mi sad deluje jednostavno. Nasao sam 2-3 lune za 60-70e, nasao sam original masku za 35e, to sve je onda oko 100e za 'nov' telefon, dok stvarno nov kosta 170e. Mozda ako bi nov nasao jeftinije, sad ipak vidim da ne vredi davati bas toliko za lunu staru 4 godine bez obzira sto je nova.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Stefan33, ma uzmi lepo 6700 classic i imas telefoncinu,jeste da nije nokijina 8xxx serija,ali nesto najblize tome sto mozes uzeti relativno novo i za relativno skromnu sumu novca. Taman odlican telefon za drugu karticu 8)
D500&E71

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Razmisljao sam i o njemu, ali su mi nekako 6500 crni, classic i 8600 Luna elegantniji.

Slika

<3

Mada, sad gledam crni 6700, stvarno dobro izgleda :o Odo bacit oko na oglase :D Samo unapred da pitam, koliko mu drzi baterija? Koristio bi se iskljucivo za pozive i poruke, i to ne mnogo dnevno. Max pola sata razgovora i 10-20 poruka.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Luna zaista prelepo izgleda. Ja na mojoj 7500 Prizmi imam i tu Luninu temu. Lepo pristaje i na Prizmin prizmaticni dizajn :)

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Imao sam vec lunu, bas je lep telefon, samo sto se haba zadnja strano jako :uhuh: A baterija traje 4h :unsure: Mada moguce da je ta odradila svoje pa se brzo praznila.

Nadjoh na jednom mestu masku za lunu, pise A klasa, 6500rsd :dry: Bas me zanima da li je kao origigi.

Odgovori