Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

Post od oggich »

Pokrecem ovu temu sa ciljem da ljudi koji se bave ovime duze nego ja,da javljaju za pojeftinjenja telefona i opreme za iste.

Nadam se da mi necete zameriti na ovoj temi,posto smatram da ce biti korisna za laike kao ja.

Moje pitanje je sledece;Da li se okvirno zna oko kog vremena ce da pojeftini SGS# Postosam ga zabezicirao jos ranije,ali nemam dovoljno paraza njega. Izracunao sam da kodvipa puna cena telefona na ugovornu obavezuod 2meseca izadje 1000 evra! Sto je previse za nase uslove

Pa vas molim da ovde pisete o cenama u radnjama i da javljate tacne,sto tacnije podatke o tome

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

Post od Green »

oggich, kako brate moze iko da predvidi oko kog vremena ce da pojeftini SGS 3? Telefoni pojeftinjuju onda kada pojeftine, sto je u principu svakodnevno ili svake nedelje, meseca, tromesecja jbm li ga, a na tebi je da se nekako raspitas kod operatera ili kod prodavaca u radnji za koliko je neki model pojeftinio. Ne zameram na temi, ali mislim da bas i nema nekog smisla. Zanima te neki model, uzmes fiksni u ruke, pozoves i raspitas se...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

Post od Deksi »

Citao sam na mobile rewiev da cene telefona padaju od 3 do 5% kvartalno. Ali taj pad vazi samo za prvu godinu, kasnije je taj procenat manji.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

Post od janka_88 »

oggich, možeš li mi samo objasniti kako SGS 3 "izađe" 1000 evra? Zaista ne mogu vjerovati da neko pretplatu još uvijek sabira sa cijenom telefona koju traži operater da bi na kraju vidio koliko navodno izađe cijena telefona. :uhuh: Jer za pretplatu se plaća usluga u vidu poziva, sms poruka i internet saobraćaja a ne telefon i na njega se posebno gleda cijena. Nema nikakvih skrivenih troškova za telefon osim onog u startu koji platiš. E sad viđao sam u inostranstvu varijante da je neka pretplata od npr. 50evra skuplja za 10evra mjesečno ako se uzima telefon preko mreže i onda se može reći za 24 mjeseca da izađe 240evra + početna cijena a ne komplet pretplatu sabirati sa cijenom telefona. Pretpostavljam da si mislio na ugovornu obavezu od 2 godine kod vipa a ne 2 mjeseca? Ako sam pogrešno shvatio molim te ispravi me? Uglavnom kao što kolege kažu teško je to predvidjeti što se cijena telefona tiče. :)

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

Post od oggich »

Greska u pisanju,izvinjavam se.

Deksi je odgovorio na moje pitanje najpreciznije sto me je interesovalo,pa mu se zahvaljujem ovom prilikom.

@Deksi;jos samo jedno pitanje;prevedeno u pare,koliko bi to bilo u prvoj godini? Nesto sitno posle te godine dana? Tipa 20,30 evra ili vise? Naravno,pretpostavljam da vazi kod nas drugacije,u smislu carina i poreza.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

Post od Ceftriaxone »

Гледај цене сгс2. Кад се појавио био је 450, Сад после годину и кусур, нов има дсс се нађе за 300е.
Слично ће бити и са с3.
Poslednja izmena od Ceftriaxone u Uto, 20. Nov 2012. 12:45, izmenjeno 1 put ukupno.
ex ivan87

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

Post od oggich »

Hvala Ceftiraxone. Znaci otprilike takav ce biti trend u cenama. To mozda dok se trziste malo zasiti?
Pa dok izadju novi modeli? Onda idu valjda takvom logikom

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

Post od Ceftriaxone »

Не могу да тврдим, као што нико други не може. Али постоји тренд да цене падају са временом. За неке моделе више, за неке мање.
Колико је ѕ3 био на огласима кад се појавио? Око 500 ако се не варам.
Сад је већ испод 420е.
До нове године ће можда стићи и на 400. Чим стигну note2 и L4 код оператора, моме се очекивати даљи пад цена.
ex ivan87

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

Post od Azimuth »

oggich, postavio si pitanje na koje niko od nas nema odgovor. Ovo sto je ti je Ceftriaxone napisao jeste istina ali se odnosi na trend pada cena u poslednjih godinu ili dve. Ako pogledas malo dalje, taj procenat je znatno drugaciji. Isto tako verujem svojoj zdravoj logici da ce se procenat menjati i u predstojecem periodu.
Sam pad cena zavisi od mnoooogo razlicitih faktora. Svakako da je zasicenost trzista jedan od njih, kao sto je i izlazak novih modela kojima ce se degradiradi cene vec postojecih, ali ih ima jos mnogo. Da ponovim, niko ti ne moze dati ni priblizan podatak kolika ce cena S3 ili nekog drugog modela biti kroz 3, 6 ili 12 meseci...
Sve sto ti mozemo reci jesu spekulacije i nagadjanja, negde mozda i zelje nekih od nas.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

Post od dzonsi »

Kao i za sve drugo,cena nekog proizvoda zavis od njegove potraznje,dok je ona velika,cena stoji,kada krene da pada potraznja,krece da pada i cena,da bi se privukli kupci...Kao i S2,i S3 ce drzati cenu dok ne izadje bolji model,pa ce onda lagano krenti da mu pada cena,i ne verujem da ce tu biti neke velike razlike,za godinu dana i S3 ce moci da se nadje za slicne pare kao i S2 danas...

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Cena mobilnih telefona u srbiji i regionu

Post od oggich »

Hvala na odgovorima,sada znam kakav je trend oko tih cena,pa mi je sada malo jasnija ta cela situacija.

Odgovori