Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Layne_Staley »

Do sada sam najzadovoljniji sa PURO maskama tj zastitama
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Dule87 »

Kupio sam neku plasticnu futrolu za telefon, da li je moguce da ta plastika utice na kvalitet razgovora? Od kako sam stavio tel u nju, primecujem da jedva cujem sagovornike, veza se ponekad kida i jako lose cujem druge i oni mene. Mislio sam prvo da nije do Mts-a, ali cim sam obavljao pozive bez te plasticne futrole, kvalitet se drasticno promenio tj. poboljsao! Najradije bih bez ikakve zastite koristio tel., mada mu ne gine silikon izgleda! Jel imao neko od vas slicno iskustvo?
Samsung Galaxy S3 I9300

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Dexter »

Da, desavaju se i takve situacije...

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od pelleruma »

Gde nabaviti futrolu za Lg G2?Onu za koriscenje bez otvaranja.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od znemanja »

Jel mislis na flip cover futrolu? pogledaj u TC. Usce ili u Delta City, trebalo bi da imaju tamo.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od acamatic »

Kolege jel se neko susretao sa tempered glass protector zaštitom kod nas u Srbiji? Nešto sam malo počeo da tražim to kod nas, ali u KG ni traga ni glasa, takođe i po netu ista priča. Pa ako je neko uzeo ovde kod nas neka mi kaže gde. Sa strane naravno ima ih na svakom koraku, počevši od eBay pa na dalje..

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od araphel »

Ja sam za G3 uzeo u prodavničici sa opremom kod mene u kraju u BG, koja je stvarno dobro opremljena. Vidim da ih za neke modele ima na KP. Lično sam zadovoljan. Odlično je legla, lako se postavlja jer je ravna i legne na ekran bez mehurića. Ne pravi nikakvu distorziju boja ili slike pod bilo kojim uglom, ne utiče na osetljivost ekrana koliko sam ja primetio. Sve u svemu, kao da je i nema na ekranu, a ipak imam neku dodatnu zaštitu i sigurnost. Koliko je ta sigurnost realna a koliko samo psihološki efekat, ne znam, jer do sad nisam imao prilike da isprobam. Nije mi ispadao telefon i nadam se da neće.

@pelerruma, video sam da Vip ima original LG, a Nillkin varijanti ima i na KP i po ovim radnjicama sa opremom u Delti u BG. Po ostalim gradovima ne znam, ali dosta ovih sa KP šalje.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Joxy »

Ja sam baš malopre naručio Tempered glass i još jednu futrolu za Note, ultra tanka, providna Teracell.
Kod nas u KG-u nisam tražio, naručio sam iz BG-a iz jedne radnje. Videćemo sutra kakvo je staklo. :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od bata bogdan »

Naruči i za z2 :) :) :) :) :)
Huawei

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od acamatic »

Aha hvala puno araphel, na iznosenju tvog utiska :)
Joco ja sam gledao,ali ovi nasi nemaju pojma ni sta je to. Ovamo u plazi,na standu ona devojka sto radi,mi je iznela sve sto ima u ponudi ali tempered ni na vidiku. Jel to u nekoj radnji ili preko oglasa si naleteo,jer sam video da neki pod nazivom "Symbol shop" prodaju u BG na oglasima?
Ja sam gledao nesto za svoj S4 tempered titanium glass,kosta oko 15tak evra van zemlje :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od araphel »

Imaš tempered za po 800-900 dinara. Idi na KP na sekciju za opremu i delove za mobilne, pod Samsung, pa redom. Sigurno ima, popularan je to model.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Azimuth »

Ili tako ili da uzmes preko ebay-a isto to za 2-3$.
Jabsam uzeo onu Buff foliju. Debljine je kao i tempered glass, ali je folija. Ne masti se puno, prsti klize po njoj, mnogo bolja zastita od obicne folije i u paketu sa silikonom me je izasla 200 din kod nekog cikice iz NS. Pogledaj i tu opciju, nije losa.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od acamatic »

Ma ima dosta dobrih folija ovde i kod mene u Kg sto se ticu kvaliteta a i cene :lol: Nego sam se ja nesto zagrejao za tempered pa ga sada trazim.Videcu bas araphel, ovo sto si mi rekao koliko se krecu po KP,a i videcu sa strane negde isto :)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Dexter »

Stiti dosta, koleginici je pao iphone 5 sa tom staklo folijom, rasulo se skroz, ali kad smo je skinuli staklo telefona netaknuto. U svakom slucaju bolja je nego obicna.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Joxy »

bata bogdan napisao:Naruči i za z2 :) :) :) :) :)
Hahaha, imao je Z2 i tempered glass i futrolu, full oprema. :D

acamatic, naručio sam sa KP, tamo se zovu "opremazamob" a imaju i svoj sajt. Imaš PP sa svim informacijama. :)
Poslednja izmena od Joxy u Pet, 23. Jan 2015. 23:55, izmenjeno 1 put ukupno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od znemanja »

Koliko sam video ove buff folje koštaju oko 500 din, bar je tako na svezamob, neko je beše pominjao da je kupio futrolu+buff foliju za 200 din ?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Azimuth »

Da, da, ja sam uzeo komplet, foliju i silikon za ip6, platio sve zajedno 600 a cena silikona je bila 400 :d

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od znemanja »

Azimuth, Axa, ja sam našao samo tu foliju bez silikona (silikon mi ne treba, već imam) za 500 din. plus 100 din uslužno lepnjenje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Joxy »

Samo da javim za glass i futrolu, odlični su, preporuka za "opremazamob". :)

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Re_EDuCaTiON »

Posto nisam nigde video na foru da ima ovakva tema, ako ima obrisite ovu admini, resih da je napravim, sad mozete pisati nacine na koji lepite folije, mozete kaciti video snimke, slike, linkove sa neta ako ste isprobali tu tehniku i uspesno se pokazala. Verujem da mnogi imaju fobiju od folija, ti mehurici, ja iskreno jos nisam uspeo da zalepim a da nema mehurica. Voleo bi da kaze neko ako je bio uspesan u tome i zalepio bez mehurica foliju. Gledao sam razne snimke na yt ali na mnogo snimaka ljudi sipaju kap vode, a meni se nesto ne sipa bas, msm na telefon koji nije vodo otporan. Ako neko zna nacin lepljenja bez ijednog mehurica neka napise. Mozete pisati i kako ste zadovoljni sa raznim vrstama folija, ja licno sam koristio obicnu i onu mat, mat ne preporucujem, zato sto piksele uvelicava ako mogu tako da kazem i izoblicava sliku i ruzno deluje. Imao sam i problema sa folijama koje menjaju boju na suncu, (dugin efekat) , ili one koje se brzo grebu. Kazite koju preporucujete. :)

Kad smo vec kod folija da pomenem i ona zastitna stakla, video sam da ih ljudi sad dosta koriste, kakva su iskustva sa njima i po cemu se razlikuju od folije, opet kako se lepe, ima li mehurica, i da li menja kvalitet slike na ekranu, posto je deblje od folije, kakav je i sam odziv ekrana preko tog stakla. Da li to staklo moze da zastiti ekran pri vecim padovima itd.
:)

(nisam ovu temu otvorio kako bi napravi svadju, ovde sam da se druzimo i pricamo, za sta i sluze forumi, da pomognemo jedni drugima koliko mozemo, posto smatram da mnogi odavde imaju pogresnu sliku o meni, zamolio bih bez svadja i prepirka, hvala)
Poslednja izmena od Miškoni u Pet, 13. Feb 2015. 16:45, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Prebačen post iz druge teme.

Odgovori